Maria Wachowiak nie żyje. Zmarła aktorka filmowa i teatralna

Maria Wachowiak nie żyje

Maria Wachowiak nie żyje

Maria Wachowiak nie żyje. Wybitna aktorka teatralna i filmowa zmarła 19 kwietnia. Miała 80 lat. Miejsce i przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości. 

Nastał smutny dzień dla polskiego kina. W piątek 19 kwietnia zmarła Maria Wachowiak, wybitna aktorka, którą sympatycy kina znają z produkcji takich jak m.in. Pożegniania, Szklana góra, Daleka jest droga. Przyczyny śmierci nie zostały podane do publicznej wiadomości. Pewne jest jednak, że w dniu śmierci skończyła 80 lat.

Maria Wachowiak urodziła się w Warszawie rok przed wybuchem II Wojny Światowej. Od młodości wiedziała, że chce być aktorką i robiła wszystko by spełnić swe marzenia. Właśnie dlatego ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Tuż po niej rozpoczęła pracę w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Popularność przyniosły jej jednak dopiero role filmowe – w tym główna rola żeńska w filmie Pożegnania Wojciecha Jerzego Hasa. Dodatkowo wcielała się m.in. w George Sand w Wielkiej miłości Balzaka i Ewy Brzeskiej w Układzie Krążenia. 

W 1982 r. Maria przeniosła się do Niemiec Zachodnich. To właśnie tam kontynuowała karierę jako Maria Wachowiak-Holoubek. Nazwisko zachowała po byłym mężu, aktorze Gustawie Holoubku. U naszych zachodnich sąsiadów jest znana lepiej jako Maria Wachowiak-Holonbeck. Właśnie pod tym nazwiskiem występowała w telenoweli Lindenstrasse.

Wachowiak ma także przygodę z radiem. W latach 80. pracowała w Radiu Wolna Europa.

Zobacz: Mya-Lecia Naylor nie żyje. 16-letnia gwiazda miała zagrać w nowym „Wiedźminie”

Zobacz: Ryszard Kaja nie żyje. Wybitny polski artysta zmarł w wieku 57 lat

Zobacz: Zmarła 90-letnia matka Angeli Merkel. Urodzona w Polsce Herling Kasner nie żyje


Maria Wachowiak - z archiwum TVP

Maria Wachowiak - z archiwum TVP

Maria Wachowiak - Daleka jest droga

Maria Wachowiak - Daleka jest droga

Maria Wachowiak nie żyje

Maria Wachowiak nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×