Szukaj

W byłym mężu Marty Kaczyńskiej zagotowało się. Zaczął rzucać przekleństwami na Twitterze. Co za emocje

Marcin Dubieniecki

Marcin Dubieniecki

Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej, w mediach społecznościowych dodał post, w którym nie przebiera w słowach. W jego wypowiedzi nie brakuje wulgaryzmów. Co go tak bardzo zdenerwowało?

Marcin Dubieniecki i Marta Kaczyńska poznali się na studiach na Uniwersytecie Gdańskim. Pobrali się w 2007 roku. 9 lat później rozwiedli się już na pierwszej rozprawie. Wbrew spekulacjom niektórych tabloidów, byli małżonkowie nie wyciągnęli domowych sekretów na wierzch, nie komentowali swojego rozstania w prasie. Przed wejściem na salę w sądzie dopisywały im świetne humory.

Dawni partnerzy wspólnie dzielą się opieką nad córkami: Martyną i Ewą. Zdarza się, że spotykają się przy okazji ważnych dla dzieci wydarzeń. Tak jak jakiś czas temu, gdy razem pojawili się na zawodach jeździeckich młodszej z dziewczynek. Ze zdjęć paparazzi wynika, że zachowywali się jak dobrzy znajomi.

Warto wspomnieć, że Kaczyńska i Dubieniecki mają różne spojrzenia na świat. Gdy Marta jest konserwatywna w swoich poglądach, jej były mąż ma zdecydowanie „luźniejsze” spojrzenie na niektóre sprawy. Córka byłego prezydenta w jednym z wywiadów ujawniła, że podczas małżeństwa była świadoma tych różnic i co ważne – wcale jej one nie przeszkadzały:

Nigdy mnie nie zajmowały różnice w poglądach rodziców. Ważne było tylko, jakim kto jest człowiekiem, a nie to, z jaką opcją polityczną pozostają związani jego rodzice. Rodzice zaakceptowali mój wybór, chociaż tata na początku uważał, że Marcin jest nieco bezczelny i zbyt pewny siebie (śmiech). Niewiele później bardzo się polubili i często dyskutowali — komentowała Marta KaczyńskaVivie.

Marcin Dubieniecki skrytykował pracę prokuratury w Polsce

Dubieniecki nie zamierza milczeć na temat tego, co myśli o działaniach aktualnej partii rządzącej. Niedawno dodał post, w którym skrytykował zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce. Teraz podzielił się swoimi zastrzeżeniami w sprawie pracy prokuratury. Na Twitterze nie przebiera w słowach:

Dlaczego jest tak, że wszyscy dziś twierdzą, że Prokuratura jest zła. Jest! Ale gdzie kur*** byliście wszyscy piewcy obrony demokracji i praworządności jak Prokurator w mojej sprawie nie wypuszczał mnie pomimo decyzji sądu i wpłaconego poręczenia majątkowego. Bądźmy poważni!

W kolejnym wpisie zwrócił się z prośbą o pomoc do kandydatki na Rzecznika Praw Obywatelskich – Zuzanny Rudzinskiej-Bluszcz:

Czy mogłaby Pani @ZuzannaRB jako kandydatka na RPO zająć się w ramach społecznej kontroli przestrzeganiem zasad praworządności i stosowania równych miar przez sądy dyscyplinarne w samorządzie adwokacki względem adwokatów. (…) Brońmy praworządności razem! – zaapelował.

Warto wspomnieć, że Dubieniecki został oskarżony o wyłudzenie sporych środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ale po wpłaceniu 3 milionów złotych kaucji wyszedł z aresztu. Były mąż Kaczyńskiej utrzymuje, że ze sprawą nie ma nic wspólnego.


Marcin Dubieniecki na rozpoczęciu roku szkolnego córki Martyny

Marcin Dubieniecki na rozpoczęciu roku szkolnego córki Martyny

Marcin Dubieniecki na rozpoczęciu roku szkolnego córki Martyny

Marcin Dubieniecki na rozpoczęciu roku szkolnego córki Martyny

Marcin Dubieniecki boi się zamachu

Marcin Dubieniecki boi się zamachu

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×