Zespół Kult odwołał wszystkie koncerty. Kazik Staszewski podłączony pod aparaturę: „Walka trwa”

Kazik Staszewski, Kult

Kazik Staszewski, Kult

Zespół Kult poinformował, że odwołuje koncerty. Jako powód podano zły stan zdrowia Kazika Staszewskiego. Chwilę później do sieci trafiło zdjęcie muzyka podłączonego pod aparaturę.

Przez pandemię koronawirusa zespół Kult na czele ze swoim liderem, czyli Kazikiem Staszewskim, na długo musiał zrobić sobie przerwę w koncertowaniu. Przez wiele miesięcy show-biznes stał w miejscu, a co za tym idzie, nie odbywały się żadne masowe imprezy. Artyści odczuli nie tylko brak kontaktu z publicznością i fanami, ale dla wielu z nich był to też trudny czas ze względu na finanse. Musieli bowiem utrzymywać się z topniejących każdego dnia oszczędności. Długo nie wiedzieli, kiedy będą mogli wrócić na scenę. Pomimo trudnej sytuacji zespół Kult odmówił rządowej zapomogi, po którą sięgnęli inni artyści.

W ostatnich tygodniach liczba chorych zdecydowanie zaczęła spadać. Z dnia na dzień notuje się coraz mniej przypadków, co bardzo cieszy obywateli oraz rząd, który zdecydowanie poluzował surowe wcześniej restrykcje. Kilka dni temu poinformowano również, że ponownie mogą odbywać się masowe imprezy. Występy dla publiczności zaplanował zespół Kult, który musiał jednak odwołać koncerty. Co się stało?

Kult odwołuje koncerty. Poinformowano o złym stanie zdrowia Kazika Staszewskiego

Grupa Kult w czasie pandemii utrzymywała stały kontakt z fanami za pomocą social mediów. Dzisiejsze wpisy jednak mocno zaniepokoiły internautów. Najpierw pojawiła się informacja o tym, że grupa odwołuje zaplanowane na najbliższe dni koncerty. Powodem jest zły stan zdrowia Kazika Staszewskiego.

Drodzy… Bardzo nie lubimy przekazywać takich informacji… Jednak niestety, z powodu nagłej niedyspozycji wokalnej Kazika, jesteśmy zmuszeni przełożyć jutrzejszy (16 czerwca) koncert Kult Akustik w łódzkim Klubie Wytwórnia, a także zaplanowany na dzień później koncert w CKK Jordanki w Toruniu. Bardzo przepraszamy za zaistniałe niedogodności, jednak w tej sytuacji zdrowie Kazika jest dla nas najważniejsze. Wkrótce poinformujemy o nowych terminach tych wydarzeń. Wszystkie dotychczas zakupione bilety automatycznie zachowają swoją ważność dla nowych dat.

Kilka godzin temu na Facebooku zostało opublikowane zdjęcie, na którym możemy zobaczyć lidera Kultu w masce, która wspomaga oddychanie. Wokalista cały czas walczy z chorobą.

Walka trwa – czytamy pod kadrem.

Publikacja wywołała wśród fanów jeszcze większy niepokój. Internauci masowo zaczęli dopytywać, o to, czy Kazik walczy z koronawirusem. Do tej pory nie zostało to potwierdzone przez nikogo z zespołu Kult i stanowi tylko domysły. Oczywiście pojawiło się też mnóstwo słów wsparcia dla wokalisty i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia, do których i my się przyłączamy.

Zespół Kult sprzeciwiał się koncertom tylko dla zaszczepionych

Wspomnijmy, że jeszcze niedawno zespół Kult sprzeciwiał się koncertom, w których mogłyby brać udział jedynie osoby zaszczepione. W tej sprawie wydano oficjalne oświadczenie. Muzycy podkreślali, że chcą łączyć, a nie dzielić:

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję.
Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.
Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.
CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ.

Na ten wpis zareagował m.in. Jurek Owsiak, organizator Pol’and’Rock Festival. Podkreślił, że w pełni popiera jego słowa:

BRAWO KULT! Może Wasz apel wpłynie na system i coś jeszcze w sprawie się dobrego wydarzy, i coś odpuści! […] Zgadzam się z wami, że tak być nie powinno. Przepis mówi jednak jasno, a my chcemy Wam dać namiastkę normalności i pracę dla ciężko doświadczonej branży muzycznej.


Owsiak ujawni, że w tegorocznej edycji festiwalu będą mogły wziąć udział jedynie osoby zaszczepione.


Kazik Staszewski

Kazik Staszewski

Kazik Staszewski, Kult, Jerzy Owsiak

Kazik Staszewski, Kult, Jerzy Owsiak

Kazik Staszewski – pogrzeb Roberta Brylewskiego

Kazik Staszewski – pogrzeb Roberta Brylewskiego

Komentarze

 • GośćAdek pisze:

  No prosze a sam się śmial i nie wierzył w żadnego Covida a tu masz

 • Gość pisze:

  Przecież on inhalacje robi domowym inhalatorem . Ludzie opamiętajcie się .

 • Goś pisze:

  Uwielbiam KULT i Kazika. To bardzo mądry, inteligentny i wspaniały człowiek.
  Kaziu wracaj jak najprędzej do zdrowia. Z całego serca Ci życzę. Nie poddawaj się
  Dasz radę. Wierzę w Ciebie.

 • Krzych pisze:

  Gościu co się wymądrzył że „nie ma takiego białka SPIKE” jest glupszy od jeża!

 • N pisze:

  Dlaczego zaszczepieni bojà się nie szczepionych?

 • ść pisze:

  Po kiego te szczepionki, jak zaszczepieni boja się nieszczepionych?

 • Gośćc pisze:

  P kiego te szczepienia, jak zaszczepieni boją się nie szczepionych?

 • Gość pisze:

  Zapewne się sprzedał, przecież kasa nie śmierdzi, brak słów na to wzzystko

 • Gość pisze:

  To jest nebulizator

 • Zelda Zonk. pisze:

  Kazik zdrówka. Wszystkim hejterom,też zdrowia .Nie więcej co robicie.Wszyscy jedziemy na jednym wózku…

 • Ja pisze:

  Nie ma leku, który uleczył by twój mózg 😂

 • Gośc pisze:

  Kupic sobie inchalator tani taki zeby wlac sobie plyn…sok z cytryny i tym czyscic pluca…nie bac sie uzywam to jak mam problem z odychaniem po wlosach psa ( alergia) wogole jak tylko cos czujecie ze was cos bierze to pacynke namoczyc sokiem z cytryny i wysmarowac sobie sluzowke w nosie ..nie krecic

 • Gośćmax pisze:

  O ile mi wiadomo Kazik sie zaszczepił. gdzies była taka informacja. Jednak tyle kłamliwych informacji ciągle sie pojawia , że juz nie wiemy.
  Może cenzura KAZIKA zaszantażowała i musiał sfotografowac sie z maską. Takich pieprzonych czasów doczekaliśmy.

 • bleble pisze:

  Ta rzekoma szczepionka nie ma nic wspólnego z ochroną przed wirusem.
  Sfabrykowali wirusa, by nas depopulować, a nie po to, żeby nas teraz ratować.

 • Rex pisze:

  Może to jednak nie Covid ani nie nieporządany odczyn poszczepienny, tylko może Kazik dostał ataku astmy bo teraz wiele drzew pyli. Szybkiego powrotu do zdrowia Kazik ✌🏻💪🏻❤❤

 • Rex pisze:

  Możliwe że się zaszczepił i wystąpił u Kazika niepożądany odczyn poszczdpienny, od co się stało 😢

 • Gość pisze:

  Myślę,że się nie sprzedał,ale jeśli się wcześniej zaszczypawkował,to jest to NOP,na skutek białka SPIKE. Ten patogen nigdy nie istniał-był jedynie ptetekstem do wytworzenia w laboratorium zabójczej substancji,którą nazwano białkiem kolca i przypisano ją rzekomemu wi..sowi po to,aby móc ten antygen zaimplementować populacji w szczypawkach. Na razie większość szczypawek to placebo-gorzej ,jak trafi się na uzbrojony egzemplarz. Jeśli chofzi o dzieci,będą ostrożni-tylko jakaś część umrze…tak,że nie ma powodu do zmartwień. Gates przecież nie jest taki najgorszy- mówił wyraźnie:, ta szczypawka rozwiąże wstępnie problem przeludnienia 10-15%.”. Plan B to zapewne pył ,który ma wstępnie zacząć rozpylać w czerwcu nad Szwecją. Jeśli idzie o szczypawki ,to dopiero następne partie będą naprawdę groźne-muszą je udoskonalić. Tak,że spoko-będziemy umierać powoli,zdążymy pochować dzieci i pozałatwiać swoje sprawy , a i na wakacje po zaszczypawkowaniu zdążymy jeszcze pojechać i grilla zrobić.Cieszmy się życiem,śpiący narodzie-cieszmy póki co 🙂

 • Gość pisze:

  to moze miec powazne problemy ze zdrowiem

 • Zdzich pisze:

  MNIE I SZCZEPIONKA NIE POMOŻE ,,A DLA KAZIKA ŻYCZE ZDROWIA

 • No i co? pisze:

  Matka płacze 😀

 • Gość pisze:

  Taki inchalator domowy mam jak dzieci male byly na suchy kaszel

 • Gość pisze:

  Zaszczypawkowani też zarażają, a nawet bardziej i chorują, więc o co chodzi

 • Gość pisze:

  Życzymy powrotu do zdrowia

 • Gość Bubu pisze:

  Czyżby covid? A jeszcze niedawno chciał na koncerty wpuszczać wszystkich jak leci bez żadnych zabezpieczeń. Tak czy inaczej życzę zdrowia.

 • Gość pisze:

  Przecież zaszczypawkowal się ❗️❗️❗️

 • Gość pisze:

  Szczepienia to depopulacja. Szli sami w pociągi do Aushwitz. Teraz idą sami po trucizne.

 • Mariusz1982. pisze:

  Kaziu trzymaj się wracaj szybko do zdrowia.

 • Jarosław Kaczyński pisze:

  Niedawno się zaszczepił.

 • K2 pisze:

  Hm. Czyżby jednak się sprzedał? Mam jeszcze cicha nadzieję, że jednak nie…

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×