Szukaj

Księżna Kate i książę William wybrali dla syna szczególne imiona. Co dokładnie oznaczają? Sprawdziliśmy!

Co oznacza imię trzeciego dziecka księżnej Kate?

Po długim oczekiwaniu poznaliśmy wreszcie imię trzeciego dziecka księżnej Kate i księcia Williama. Jego Królewska Wysokość książę Louis Arthur Charles to najnowszy nabytek rodziny królewskiej i tak jak w przypadku księcia George’a i księżniczki Charlotte, jego imię ma swoje znaczenie i symbolikę. Wszystko zostało dokładnie przemyślane i zaplanowane!

Księżna Kate i książę William z synem - książę Louis

Księżna Kate i książę William z synem – książę Louis

Dlaczego syn Kate i Wiliama otrzymał imię Louis?

Louis to tradycyjne imię, ukłon w stronę wuja księcia Filipa, Louisa Mountbattena oraz dziadka od strony jego matki, księcia Louisa Alexandra. Książę George również ma na imię Louis – jest drugim członem w jego personaliach, podobnie jak u księcia Williama.

Po kim dziecko Kate i Williama nosi imię Arthur?

Arthur, który był bardzo popularnym wyborem wśród bukmacherów, to jedno z imion księcia Williama oraz księcia Karola. Było również drugim imieniem ojca królowej Elżbiety, króla Jerzego VI. Odwołuje się również do legendarnego króla Artura, który był mitycznym przywódcą Okrągłego Stołu i miał stworzyć Anglię taką, jaką znamy ją dziś.

Trzecie imię syna Kate i Williama – co oznacza Charles?

Charles z kolei to ukłon w stronę dziadka księcia Louisa, księcia Walii, którego pełne imię brzmi książę Charles Philip Arthur George. 

Kensington Palace na swoim oficjalnym Instagramie ogłosiło imię małego księcia 27 kwietnia:

Książę i księżna Cambridge z radością oznajmiają, że nazwali swojego syna Louis Arthur Charles. Dziecko będzie znane jako Jego Królewska Wysokość książę Louis z Cambridge

Pełne imię księżniczki Charlotte brzmi z kolei: księżniczka Charlotte Elizabeth Diana, co jest hołdem dla królowej Elżbiety II i księżnej Diany, matki księcia Williama i księcia Harry’ego.

Skomplikowane, prawda?

Z OSTATNIEJ CHWILI! Znamy imię trzeciego królewskiego dziecka! Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie!

Książę William przez przypadek wyjawił imię swojego trzeciego dziecka? Zapędził się w wywiadzie i próbował to zamaskować!

Warszawa wysłała przepiękny prezent dla malutkiego synka księżnej Kate i księcia Williama!


George, Charlotte czy Louis – które z dzieci Kate i Williama wzbudza większą sympatię?

×