Szukaj

Królowa Elżbieta II ma dość konfliktów w rodzinie. Podjęła radykalne kroki

Królowa Elżbieta II - rodzinne afery

Królowa Elżbieta II - rodzinne afery

Królowa Elżbieta musi mieć żelazne zdrowie i nerwy, by łatać coraz większe dziury w królewskiej rodzinie. I wciąż jej się to jakoś udaje. Ale aż strach pomyśleć, co zacznie dziać się na dworze, gdy jej wysokość abdykuje. Ponoć zamierza to zrobić już za dwa lata, kiedy skończy 95 lat! Do tej decyzji miały się przyczynić występki z przeszłości jej najmłodszego syna...

Mijający rok dał się królowej Elżbiecie we znaki, jak chyba żaden inny! I to od początku, bo  gdy inni wciąż cieszyli się karnawałem, ona już musiała „gasić” pierwszy „pożar”, czyli aferę, która wybuchła po tym jak jej mąż, książę Filip spowodował wypadek samochodowy. Nie wiadomo, ile było w tym jej interwencji i nacisków, ale  98-letni książę Edynburga nie tylko okazał skruchę, ale też zrzekł się prawa jazdy i zapowiedział, że wycofuje się z życia publicznego. Dzięki temu dwór mógł zachować twarz, a królowa odetchnąć. Niestety, nie na długo.

Królowa Elżbieta II musi łagodzić konflikty na dworze królewskim. Jest tym zmęczona?

Z każdym kolejnym dniem bowiem o coraz większy ból głowy przyprawiała ją księżna Meghan, która nie dość, że od początku łamała formy i dworskie konwenanse, to jeszcze – zupełnie nie zważając na to, że rodzina królewska zwykła prać własne brudy w pałacach – publicznie wyznała, jak trudne jest dla niej sprostanie roli żony księcia Harry’ego. Za Meghan murem stanął jej mąż, dodając przy okazji, że obecnie jest ze swoim bratem, księciem Williamem na „różnych ścieżkach”.

Tym samym przyznał, że jest miedzy nimi potężny konflikt. I to przelało czarę goryczy. Od tamtej pory Meghan i Harry zyskali miano dwóch czarnych owiec,  ponoć nikt na dworze nie chciał z nimi rozmawiać. Postanowili więc, że jak tak, to proszę bardzo, i ogłosili, że wyjeżdżają do USA. Co więcej – ku zgrozie Anglików – nie zamierzają wracać do Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie, choć do tej pory rodzina królewska, żeby się waliło i paliło, razem zasiadała do świątecznego stołu.

Królowa Elżbieta II – problemy z aferą księcia Andrzeja

Jednak gdy wydawało się, że nic gorszego niż zwaśnieni bracia oraz ich pałające do siebie wielką niechęcią żony nie może się już przydarzyć, cios prosto w serce zadał Jej Wysokości jej najmłodszy syn, książę Andrzej. Niejaka Virginia Giuffre (kiedyś Roberts) oskarżyła go molestowanie. Twierdzi, że gdy miała 17 lat, była zmuszana do uprawiania z nim seksu.

Książę Andrzej próbuje się mętnie tłumaczyć, ale nie potrafi udowodnić swojej niewinności. Królowa nie miała więc wyjścia – nakazała mu to samo, co zrobił jej mąż, czyli usunąć się w cień. Ale na tym nie koniec reperkusji. W lutym 2020 roku książę Andrzej ma świętować 60. urodziny. Elżbieta II jednak właśnie odwołała wszystkie uroczystości z tym związane. Zgodziła się jedynie na przyjęcie w gronie znajomych. Coraz głośniej także o tym, że królowa – w związku z ostatnim seks skandalem – szykuje się do emerytury. The Sun donosi, że ma to nastąpić zaraz po jej 95. urodzinach, czyli w kwietniu 2021 roku.

Zobacz: Księżna Kate przełamała złą passę po księżnej Dianie. Królowa Elżbieta II odetchnęła z ulgą


Królowa Elżbieta II w czarnej, wzorzystej sukience

Królowa Elżbieta II w czarnej, wzorzystej sukience

Królowa Elżbieta II i książę Karol, październik 2019

Królowa Elżbieta II i książę Karol, październik 2019

Królowa Rania na spotkaniu z królową Elżbietą II

Królowa Rania na spotkaniu z królową Elżbietą II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×