Szukaj

Kinga Rusin grzmi na Instagramie. Tym razem miarka się przebrała. Gwiazda nie zważa na słowa i zamieszcza kolejny mocny wpis

Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin po raz kolejny postanowiła wykorzystać siłę social mediów w bardzo ważnej sprawie. Dziennikarka zamieściła mocny wpis. Nie miała zamiaru silić się na grzeczność.

Kinga Rusin jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich dziennikarek. Swoją karierę w mediach zaczynała wiele lat temu, a w ostatnim czasie była gwiazdą stacji TVN. Przez 15 lat była gospodynią programu Dzień Dobry TVN. Gdy latem zeszłego roku oznajmiła widzom, że żegna się ze śniadaniówką, wielu nie wyobrażało sobie tego programu bez jej udziału. W tym samym czasie szeregi zespołu opuścił także Piotr Kraśko, z którym na ekranie stanowiła świetny duet. Nie była to jedyna zmiana w życiu szanowanej przez widzów prezenterki.

Tuż po swoim odejściu z telewizji Kinga zdecydowała się na kolejny odważny krok. Gwiazda razem ze swoim ukochanym Markiem Kujawą spakowała walizki i postanowiła na dłużej opuścić Polskę. Od kilku miesięcy zakochani mieszkają na Malediwach, skąd dziennikarka dostarcza swoim fanom wiele pięknych zdjęć.

Kinga Rusin grzmi w sprawie Konstytucji

Mimo że Kinga Rusin odpoczywa od mediów i Polski, to nie zapomina o tym, co dzieje się w naszym kraju. Dzięki Instagramowi stara się być w stałym kontakcie ze swoimi fanami, którzy bardzo liczą się z jej zdaniem. To właśnie dla nich na bieżąco komentuje wszystkie najważniejsze wydarzenia.

Zabrała głos, gdy polski świat niezależnych mediów brał udział w głośnym proteście przeciwko narzucanym podatkom, a teraz przy okazji święta Konstytucji również postanowiła bardzo odważnie napisać, co myśli o partii rządzącej.

Tańce na grobie Konstytucji i Krajowy Program Odbudowy (KPO) czyli nie dajmy się oszukać PIS-owi!

Na Instagramie Kingi pojawiło się zdjęcie, na którym pozuje z egzemplarzem Konstytucji w rękach na tle bajkowej plaży. Ważniejszy jest jednak bardzo obszerny opis, który znalazł się w tej publikacji. Gwiazda nie ukrywa w nim swojej niechęci do partii rządzącej. Przy okazji wczorajszego święta postanowiła odnieść się do aktualnej sytuacji w kraju.

Święto Konstytucji najhuczniej obchodzili wczoraj ci, którzy od 6 lat ją niszczą. PiS świętujący Konstytucję 3 maja, tę, która wprowadzała trójpodział władzy i wolne, niezawisłe sądy, to była polityczna hucpa. Dziś czeka nas kolejna odsłona w teatrze absurdu, czyli głosowanie w Sejmie nad Krajowym Programem Odbudowy – o odbudowie finansowanej z europejskiej kasy będą mówić ci, którzy niszczą, kradną, wsadzają beztalencia na najwyższe stołki i … plują na Unię („wyimaginowana wspólnota”, która, zdaniem Kaczyńskiego jest „na drodze do upadku”) -zaczęła swój obszerny wpis.

Gwiazda bardzo mocno przyjrzała się budżetowi naszego kraju i ma wiele niepokojących uwag co do tego, jak jest pożytkowany majątek podatników.

PIS przesunie do finansowanego przez Unię „programu odbudowy” projekty do tej pory ujęte w budżecie. Uwolnione w ten sposób środki Skarbu Państwa, wyda na swoje cele np. na TVP czy dla innych „Rydzyków”, dzięki którym zagwarantuje sobie propagandę i zwycięstwo w kolejnych wyborach.

Kinga zauważyła również, że według niej Trybunał Konstytucyjny nie ma już wiele wspólnego ze swoją nazwą i nie stoi na straży praw obywateli.

W międzyczasie polski Trybunał NIEkonstytucyjny uzna, że prawo europejskie nie ma prymatu nad polskim i z europejskiej kontroli praworządności będą nici (odpowiedzialna za to głosowanie w pseudo TK Pawłowicz sprytnie przesunęła jego termin na połowę maja, licząc na to, że do tego czasu PiS z poparciem lewicy przegłosuje KPO).

Na sam koniec postanowiła zaapelować do polityków opozycji, by Ci w nadchodzącym głosowaniu dotyczącym Krajowemu Programowi Odbudowy opowiedzieli się po właściwej stronie.

Politycy opozycji, nie wierzcie PISowi! Pamiętajcie, kto co naprawdę robił w przeszłości i nie dajcie się zwieść sprytnym, zakłamanym, pisowskim aktorom, którzy trąbiąc o odbudowie chcą zapewnić sobie władzę i dostęp do koryta na następne długie lata. Wszyscy chcemy tych pieniędzy dla Polski. Ale głosujcie za Krajowym Programem Odbudowy (KPO) tylko wtedy gdy PIS zgodzi się na zabezpieczenia dla demokracji, praworządności, praw człowieka, praw kobiet, praw mniejszości! To jest możliwe! Odsuńcie głosowanie.

Kinga Rusin po raz kolejny postanowiła wykorzystać zasięgi swoich social mediów, do tego, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Dziennikarka tym razem zdecydowała się jednak na bardzo mocny wpis, który jak ma nadzieję, w najbliższych dniach wpłynie na polityczne decyzje Polaków.


Kinga Rusin

Kinga Rusin

Kinga Rusin odpowiada Weronice Rosati

Kinga Rusin odpowiada Weronice Rosati

Kinga Rusin odpowiada Weronice Rosati

Kinga Rusin odpowiada Weronice Rosati

Dodaj komentarz