Kiedy mama Madzi opuści więzienie? Właśnie minęło 10 lat od makabrycznej tragedii

Katarzyna Waśniewska

Katarzyna Waśniewska

Katarzyna Waśniewska została skazana na 25 lat pozbawienia wolności za morderstwo własnej córki. Sprawą małej Madzi z Sosnowca żyła cała Polska. Kiedy jej matka wyjdzie na wolność?

Sprawa śmierci małej Madzi z Sosnowca, była tematem, którym przez kilka dni żyła cała Polska. Policja w styczniu 2012 roku przyjęła zawiadomienie o zaginięciu półrocznej dziewczynki. Zgłosili je rodzice, którzy twierdzili, że dziecko zostało uprowadzone. Matka dziewczynki składając zeznania, opowiedziała, że została napadnięta podczas popołudniowego spaceru z dzieckiem. Podczas ataku napastnika miała stracić przytomność, a gdy się ocknęła, jej córeczki nie było już w wózku.

Od tego momentu rozpoczęły się intensywnie poszukiwania sprawcy i próby odnalezienia dziecka. W telewizji pojawił się apel zapłakanych rodziców. Policja przeszukiwała najbliższą okolicę, a pomagali im w tym liczni ochotnicy. Nie znaleziono jednak żadnych świadków tego zdarzenia, ani tym bardziej jakichkolwiek śladów dziecka. O pomoc poproszono detektywa Rutkowskiego. Jemu udało się nakłonić Katarzynę Waśniewską do tego, by wyznała prawdę.

Kiedy Katarzyna Waśniewska wyjdzie na wolność?

Katarzyna w końcu opowiedziała, co się stało. Po kilku dniach intensywnych i bezskutecznych poszukiwań dziecka pokazała, gdzie ukryła ciało córki. Wyjawiła, że dziewczynka wypadła jej z kocyka i miała uderzyć głową w próg, na skutek czego zmarła. W panice matka dziewczynki upozorowała jej porwanie. Dopiero sekcja zwłok wykazała, co tak naprawdę się stało. Śledczy poinformowali, że Madzia zmarła na skutek gwałtownego uduszenia.

Waśniewska usłyszała zarzut morderstwa, ale odpowiadała z wolnej stopy. Zanim doszło do skazania, stała się swego rodzaju celebrytką. Chętnie udzielała kolejnych wywiadów, opowiadała, jak wyglądało jej życie z mężem, a nawet pozowała do sesji zdjęciowych. Już przed procesem kilka razy trafiała do aresztu za niestosowanie się do zaleceń kuratora. Opowiedziała wówczas Super Expressowi, jak traktowały ją inne osadzone.

Jeść mogłam tylko po tym, jak one zjadły. Codziennie to ja sprzątałam… Później, po dwóch-trzech dniach, gdy już się przekonały, że nie mam zamiaru robić tu żadnych awantur, normalnie rozmawiałyśmy.

Sąd orzekł jedną z najwyższych możliwych kar i skazał morderczynię na 25 lat pozbawienia wolności. Jej mąż, chcąc odciąć się od tragedii, postanowił rozpocząć nowe życie za granicą. Wyrok Waśniewskiej kończy się w 2037 roku i nic nie wskazuje na to, by skazana mogła się ubiegać o wcześniejsze jego zakończenie.


Katarzyna Waśniewska – mama Madzi z Sosnowca

Katarzyna Waśniewska – mama Madzi z Sosnowca

Katarzyna Waśniewska z partnerem i córką

Katarzyna Waśniewska z partnerem i córką

Katarzyna Waśniewska – mama Madzi z Sosnowca

Katarzyna Waśniewska – mama Madzi z Sosnowca

Komentarze

 • Gogoscść pisze:

  Katarzyna Waśniewska……. Powinna zgnić w więzieniu………… Nigdy nie wyjść z niego i cieszyć się wolnością, …. Ciężkie więzienie oraz ciężka pracę do końca życia ,,,

 • Gość pisze:

  oby nigdy nie wyszła z wiezienia!!!

 • Gość pisze:

  Nie wierze w niewinnosc jej męża. Pamiętam to jego wielokrotnie zmieniane alibi, co chwilę inne godziny, inne miejsca, inne zeznania, ale włączyła się cala jego rodzina, Rutkowski i jego szol, a ona była w tym sama i zwalono wszystko na nią.
  Przeciez tam było info, że on to dziecko z wózkiem znosił, to nie widział że jest martwe?
  Pamietam że ze strony ojca i jego rodziny wszystko było strasznie niespójne..

 • Ona pisze:

  Taka łagodna twarz matki, ładna a za tym skrywał się Potwór .Spoczywaj w pokoju malutka Madziu😢 💔..

 • Gość pisze:

  Po co ten artykuł? Dno!

 • Barbara pisze:

  Powinna dostać dożywocie

 • GośćOla pisze:

  Ona dawno powinna być w kamieniołomie.O wolności powinna zapomnieć.Na swoje utrzymanie w więzieniu powinna ciężko zapracować a nie za podatników pieniądze dostaje jeść Wredna baba

 • Ewa pisze:

  A zostawcie wy ta madzie w świętym spokoju!!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×