Szukaj

Z OSTATNIEJ CHWILI: Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld nie żyje

Karl Lagerfeld nie żyje

Nie żyje Karl Lagerfeld. Francuski Le Figaro podaje, że projektant, kreator mody i fotograf zmarł we wtorek 19 lutego. Miał 85 lat.

Zmarł Karl Lagerfeld. W wieku 85 lat odszedł dyrektor kreatywny marki Chanel, który uważany był za wizjonera i znawcę stylu. Urodził się w Niemczech, jednak w 1953 roku wyemigrował z matką do Paryża, gdzie osiedlił się na stałe.

Kreator mody zmarł 19 lutego 2019 roku. Francuski dziennik Le Figaro podał, że Karl Lagerfeld w ostatnich tygodniach walczył z ciężką chorobą. Natomiast francuskie tabloidy spekulują, że Karl Lagerfeld zmagał się z rakiem trzustki.

Karl Lagerfeld – choroba

Sygnały o problemach kreatora mody ze zdrowiem pojawiły się na początku 2019 roku tuż po tym jak Virginie Viard pojawiła się podczas ostatniego pokazu kolekcji haute couture, który miał miejsce 22 stycznia w Paryżu. Pierwszy raz od 1983 roku zastąpiła w tej roli Karla Lagerfelda

Pan Lagerfeld, dyrektor artystyczny Chanel, czuł się zmęczony, poprosił Virginie Viard, dyrektor studia kreatywnego, by go reprezentowała. – brzmiał oficjalny komunikat marki.

Kim był Karl Lagerfeld?

Karl Lagerfeld swoją karierę w branży mody zaczął w 1955 roku, gdy zwyciężył w prestiżowym konkursie, co dało mu pracę w domu mody Balmain. W późniejszych latach karierę wiązał z markami takimi jak Krizia, Charles Jourdan i Valentino.

Projektant mody nie tylko zrewolucjonizował dom mody Chanel, którym kierował od 36 lat, ale też współpracował z włoską marką FENDI. W ostatnich latach swojego życia założył własny brand, który w 2007 roku zmienił nazwę z Lagerfeld Gallery na Karl Lagerfeld.

Polskie gwiazdy pogrążone w żałobie. Zmarła jedna z najważniejszych postaci telewizyjnych

19-letnia córka Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis to nieziemska piękność! Już jest sławna!

Jaki prywatnie jest Karl Lagerfeld? Anna Jagodzińska zdradza smaczki z życia ikony mody [WIDEO]


Jak ważna jest w twoim życiu moda?

×