Szukaj

Jurek Owsiak ma dwie dorosłe córki. Ewa i Aleksandra nie poszły w ślady ojca. Zaskakujące czym się zajmują

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak

Jurek Owsiak jest prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spełnia się też jako ojciec dwóch córek. Czym zajmują się Aleksandra i Ewa?  

W niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa wprowadzono istotne zmiany. Koncerty i licytacje przeniesiono do sieci, zmieniono termin imprezy, która w tym roku przeniesiono na ostatnią niedzielę stycznia. Jurek Owsiak o wszystkim poinformował na stronie fundacji:

31 stycznia gramy w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W akcję tradycyjnie włączyły się gwiazdy, które przekazały na licytacje mnóstwo przedmiotów. Z ich listą można się zapoznać tutaj.

Jurek Owsiak: córki. Czym zajmują się Aleksandra i Ewa?

Jurek spełnia się nie tylko jako prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest też szczęśliwym mężem Lidii Niedźwieckiej-Owsiak oraz ojcem dwóch córek, Aleksandry i Ewy.

Mężczyzna w 2008 roku rozmowie z Vivąujawnił, że przez pierwsze lata życia Oli nie był wzorcowym ojcem. Nie zdawał sobie sprawy, że jego żona po porodzie będzie potrzebować wsparcia:

Był 1979 rok, życie tak intensywnie się wtedy toczyło. Wiedziałem, że w domu jest wszystko okej. Dzidzia, moja żona, zajmuje się Olą. I nie ma bólu. Wtedy chyba nie do końca zdawałem sobie sprawę, że kobieta po porodzie potrzebuje psychicznego wsparcia. Nie szalałem jakoś specjalnie, ale jak wielu mężczyznom wydawało mi się, że jeśli przy dziecku jest mama i babcia, to znaczy, że wszystko załatwione.

Jurek Owsiak powiedział, że gdy dziesięć lat później przyszła na świat jego druga córka, Ewa, inaczej podchodził do tematu ojcostwa:

Dziesięć lat później przyszła na świat nasza druga córka. Ewa to już było bardzo mocne przytulanie. O wiele większe niż u Oli. Bardziej wiedziałem, o co w ojcostwie chodzi. Ochłonąłem.

Chociaż prezes WOŚP jest bardzo popularny, udało mu się uchronić córki przed tabloidami. Czym więc się zajmują? Jak donosi Plejada, 42-letnia Aleksandra przez kilka lat wspierała ojca i pracowała w organizacji WOŚP. Potem prowadziła własną restaurację, którą jednak sprzedała. Aktualnie pracuje jako trenerka. Karierę łączy z wychowywaniem córek: Mai oraz Zuzi. Młodsza córka ma 32 lata. Ewa uczyła się w Londynie, gdy wróciła do kraju, zaczęła pracę w Instytucie Chopina.

Zdjęcia Jurka z córkami znajdziecie w galerii.


Jerzy Owsiak z córką Olą

Jerzy Owsiak z córką Olą

Jerzy Owsiak z córką Ewą

Jerzy Owsiak z córką Ewą

Jerzy Owsiak z córką Ewą

Jerzy Owsiak z córką Ewą

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Jedna odziedziczy ,,mrówkę całą” a druga ,,złotego melona” i nic nie będą musiały robić, biznes sam będzie się kręcił

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×