Szukaj

Nie tylko T-shirty? Z czego jeszcze Jessica Mercedes wycięła metki? Zdradził ją nowy regulamin

Jessica Mercedes

Jessica Mercedes

Jessica Mercedes zmaga się ze skutkami tak zwanej afery metkowej. Każda niezadowolona klienta może zwrócić towar, pojawił się specjalny regulamin. Jednak jest w nim punkt, który sugeruje, że być może, nie tylko z T-shirtów wycinano metki Fruit of The Loom.

Jessica Mercedes zaistniała jako blogerka modowa. Od lat prezentuje w mediach społecznościowych stylizacje, które składają się m.in. z ubrań od topowych projektantów. Gdy ruszyła ze swoją marką odzieżową, konsumenci liczyli, że jej produkty będą wysokiej jakości, zresztą tak je promowała. Zapewniała, że ubrania są szyte przez polskie szwalnie, a nad wykończeniem pracuje rodzimy biznes. Tym też wyjaśniała stosunkowo wysokie ceny jej ubrań.

Niedawno jednak wybuchła ogromna afera. Okazało się, że bazy jej ubrań, były produkowane w Maroku, a nie w Polsce. Sprawa wyszła na jaw przypadkiem. Z T-shirtów sygnowanych marką Veclaim nie została usunięta metka prawdziwego producenta.

Gdy o sytuacji zrobiło się głośno, Jessica Mercedes wydała oświadczenie, w którym tłumaczyła się z zaistniałej sytuacji i za nią przeprosiła. Blogerka wyjaśniła też, skąd metka innej marki na jej produkcie:

W ostatnich miesiącach zdecydowaliśmy się wprowadzić do marki linię Basic. I przy okazji, faktycznie, na niewielkiej części kolekcji przetestować nowy model współpracy, jakim jest zakupienie do tworzenia naszych finalnych ubrań półproduktów od zagranicznego partnera. Wybraliśmy markę, która jest ekspertem w dziedzinie tworzenia dobrej jakości produktów basicowych. Fruit of The Loom to nie pójście na skróty czy tani substytut. To najlepszy basic na rynku, z historią i jakością. Na tych basicach zbudowaliśmy linię kreatywną części kolekcji – tłumaczyła blogerka.

Wszystkie jej wyjaśnienia nie przekonały większości internautek. Jessica Mercedes zapewniła także, że wszystkie niezadowolone z jakości produktu klientki mogą liczyć na zwrot. W regulaminie, który tego dotyczy, można zauważyć, że chodzi nie tylko o T-shirty.

Jessica Mercedes – oświadczenie ws. t-shirtów

Jessica Mercedes – oświadczenie ws. t-shirtów

Jessica Mercedes zmieniała metki nie tylko w T-shirtach?

Jessica Mercedes, a właściwie jej marka, na całej sytuacji może stracić nie tylko wizerunkowo, co już jest pewne, a specjaliści przepowiedzieli, że trudno będzie jej się odbudować, ale także poniesie ogromne straty finansowe. Sprawę bada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który sprawdza, czy Veclaim celowo wprowadzało klientów w błąd. Kara za takie działanie jest bardzo dotkliwa.

Mało tego, jak zauważyła nasza czytelniczka, w regulaminie zwrotów jest zapis – chodzi o punkt 1o. – który może sugerować, że sprawa tyczy nie tylko T-shirtów, jak od początku afery była mowa, bo pojawiają się tam także inne części garderoby, jak buzy i spodnie. Czyżby wycinanie metek tyczyło szerszej gamy produktów Veclaim?

Regulamin Veclaim

Regulamin Veclaim

Fragment wspomnianego regulaminu w naszej galerii.


Jessica Mercedes – oświadczenie ws. t-shirtów

Jessica Mercedes – oświadczenie ws. t-shirtów

Jessica Mercedes – oświadczenie ws. t-shirtów

Jessica Mercedes – oświadczenie ws. t-shirtów

Maffashion i Jessica Mercedes

Maffashion i Jessica Mercedes

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×