Szukaj

Jarosław Kaczyński jest chroniony w szczególny sposób. Wypłynęły tajne informacje

Jarosław Kaczyński z ochroną

Jarosław Kaczyński z ochroną

Jarosław Kaczyński może liczyć specjalną ochronę, która jest opłacana z pieniędzy podatników. O jakich kwotach mowa? Jeden z tygodników dotarł do szczegółów.

Niedawno Jarosław Kaczyński nagrał oświadczenie, w którym skomentował sytuację, jaka od kilku dni panuje w Polsce. Powiedział, że nasz kraj zmaga się z atakiem „który ma zniszczyć ojczyznę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego tak, jak dotąd go żeśmy postrzegali”. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nawoływał też do obrony kościołów katolickich.

Oświadczenie polityka obiło się szerokim echem nie tylko w telewizji, ale także w sieci, gdzie jest komentowane przez gwiazdy. Na ten temat wypowiedziała się m.in. Julia Wieniawa, która nie szczędziła gorzkich słów. Więcej pisaliśmy tutaj.

Jarosław Kaczyński: ochrona. Ile kosztuje?

Kaczyński, gdy tylko wychodzi z domu, może liczyć na szczególną ochronę. Jak podaje Fakt, prezesa PiS-u pilnują dwie brygady ochroniarzy, które są od siebie niezależne. Jarosław od lat pojawia się w otoczeniu byłych komandosów Grom. Tabloid dodaje, że od niedawna u swojego boku ma też Służbę Ochrony Państwa.

Dziennik przypomina, że Jarosław Kaczyński w rządzie nadzoruje resorty: obrony, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Odkąd zaczął pełnić funkcję wicepremiera automatycznie otrzymał opiekę SOP. Nie zrzekł się jednak prywatnej ochrony, która towarzyszy mu od 10 lat. Rzecznik Służb, ppłk Bogusław Piórkowski, w rozmowie z tabloidem potwierdza te informacje.

Dzisiaj więc chronią go zarówno prywatni ochroniarze, jak i funkcjonariusze SOP. Ci drudzy jednak nie pojawiają się przy prezesie lub działają w ukryciu — podaje tabloid.

Na temat ochrony Kaczyńskiego wypowiedział się Jerzy Dziewulski, niegdyś dbający o bezpieczeństwo prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Uważa, że taka sytuacja nie jest zgodna z prawem:

Wicepremier nie ma prawa posiadać drugiej ochrony nieumocowanej prawnie. Jeśli ma ochronę SOP i inną ochronę prywatną, to mamy do czynienia z konfliktem prawnym. Dlaczego? Z wielu względów. Pomijając tajność służb, rodzi to na przykład konflikt dowódczy. Nie wiadomo bowiem, kto rzeczywiście ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo polityka — komentuje na łamach Faktu.

Tabloid zamieścił fragment sprawozdania finansowego PiS za 2019 rok. Podaje, że „z 18 mln 543 tys. zł subwencji z budżetu państwa aż 1 mln 582 tys. zł wydano tylko na ochronę prezesa. Jeśli doliczyć do tego ochronę SOP (jest tańsza niż prywatna firma, bo zadania się rozkładają), to okaże się, że opieka nad prezesem może wynieść nawet ponad 2 mln rocznie”.


Jarosław Kaczyński z ochroną

Jarosław Kaczyński z ochroną

Anita Sokołowska - strajk kobiet

Anita Sokołowska - strajk kobiet

Anita Sokołowska - strajk kobiet

Anita Sokołowska - strajk kobiet

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Normal i ludzie nie mają o do garnka włożyć,nie mają za co wykupić leków a wydaje się publiczne pienieniądze na ochrobę jedbej osoby. Wstyd.

 • Brak słów pisze:

  Zabrac im wszystkim ochronę., to zaczną cos robic dla ludzi nie przeciwko ludzia mając ochronę czują się bezkarni i pluja nan w twarz. Skóra uważają się za tak dobrych ludzi po co im ochrona za
  pieniadze podatnikow

 • Gość pisze:

  Jeśli bedzie trzeba sami ludzie ochronią tego męża Stanu!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×