Szukaj

Kurscy chwalą się szczegółami ślubu. Co dostali od Jarosława Kaczyńskiego? Oj, prezes ma gest

Jacek Kurski

Jacek Kurski

Jacek Kurski wziął drugi ślub kościelny. W mediach pojawiły się nowe szczegóły dotyczące uroczystości. Co zdradziła jego żona, Joanna?

Jacek Kurski i Joanna dwa lata temu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulejówku zalegalizowali swój związek. Przez minione miesiące starali się unieważnić poprzednie małżeństwa i wziąć ślub kościelny. Ich próby zakończyły się sukcesem i w sobotę po południu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zakochani wypowiedzieli sakramentalne „tak”.

Jacek i Joanna Kurscy: ślub kościelny. Nowe szczegóły

Chociaż od tego wydarzenia minęły dwa dni, do mediów docierają nowe szczegóły. Niektóre z nich zdradzają sami zainteresowani. Tak jak ten dotyczący świadków oraz obrączek. Jak wyjawiła Joanna w rozmowie z Faktem, te same pierścionki mieli podczas ślubu cywilnego:

Moim świadkiem była Justyna Karnowska, a świadkiem męża przyjaciel z czasów ogólniaka i podziemia „Solidarności”. Obrączki podawał nam ksiądz. Te same, które mieliśmy na ślubie cywilnym — wyjawiła w rozmowie z tabloidem.

Z kolei w Super Expressie Kurska powiedziała, że to najszczęśliwszy dzień w jej życiu. Jacek jest miłością jej życia:

Miłość jest wszystkim, to miłość buduje nas każdego dnia. Jacek jest miłością mojego życia. […] Obydwoje z Jackiem jesteśmy z Gdańska, poznaliśmy się w Warszawie, a ślub wzięliśmy w Krakowie.

Nowożeńcy, ze względu na pandemię koronawirusa, nie planują podróży poślubnej. Pewne jest za to, że na ślub Joanny i Jacka zjechali czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich był Jarosław Kaczyński, który jak informuje Super Express, dla Kurskich przygotował wyjątkowy prezent — srebrną cukiernicę.

Warto wspomnieć, że po ślubie para młoda wraz z Jarosławem Kaczyńskim udała się do grobu Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Następnie nowożeńcy i ich goście bawili się w restauracji w centrum Krakowa.

Zobacz także: Jacek Kurski już po drugim ślubie kościelnym. Panna młoda w pięknej sukni, a wśród gości prezes Kaczyński


Ślub Jacka i Joanny Kurskiej w Krakowie-Łagiewnikach

scena z: Joanna Klimek-Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPA/AKPA

Ślub Jacka i Joanny Kurskiej w Krakowie-Łagiewnikach

Ślub Jacka i Joanny Kurskiej w Krakowie-Łagiewnikach

Ślub Jacka i Joanny Kurskiej w Krakowie-Łagiewnikach

Ślub Jacka i Joanny Kurskiej w Krakowie-Łagiewnikach

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    WOW ta kobieta wyglada jak jego brat blizniak Trans

  • Grażyna pisze:

    Jest mi bardzo smutno, jak to możliwe, że ojciec 3 dzieci zostawia je bo się zakochał…..Wiem z autopsji jak zostawione dzieci znoszą rozstanie rodziców. A unieważnienie małżeństwa w przypadku p. Kurskiego to szczyt bezczelności z jego strony, coś najgorszego ze strony kościoła. W ten oto sposób kościół przysparza argumentów na urzędowość, a nie duchowność. Nigdy nie myślałam, żeby unieważnić swój ślub kościelny, ale teraz? Córki wychowałam sama, jestem praktykującą chrześcijanką, babcią borykającą się z życiem. I nie raz i nie dwa miałam propozycje związania się z kimś, zawsze zwyciężała wiara i niemożność życia bez SAKRAMENTÓW. Są to moje pierwsze tak gorzkie słowa pod adresem kościoła, zapewne nie jeden spowiednik powie: nie nam oceniać, nie znamy szczegółów, ale czyż fakty są niczym? Panie Przewodniczący PIS-u, nie powinien Pan tam być, zwątpiłam w Pana, a byłam z Panem od początku PC……….

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×