Szukaj

Matka Honoraty Skarbek 7 lat temu usłyszała, że ma raka. Gwiazda opowiedziała o jej walce z chorobą

Honorata Skarbek w DDTVN

Honorata Skarbek w DDTVN

Honorata Skarbek była gościem sobotniego wydania DDTVN. Poprzez łącze wideo mogliśmy też zobaczyć jej mamę, Bożenę Skarbek. Kobieta walczy właśnie z trzecim nowotworem. Co powiedziała o zmaganiach z chorobą?

Honorata Skarbek jest znaną wokalistką i influencerką. Niejednokrotnie gościła w porannych programach, prezentując swój repertuar. W sobotę 31 października opowiedziała jednak poruszającą historię swojej mamy. Bożena Skarbek po raz trzeci zmaga się z nowotworem.

Honorata Skarbek i Bożena Skarbek gościły w DDTVN

Jakiś czas temu Honorata Skarbek wstawiła na swój profil na IG zdjęcie z sesji zdjęciowej jej mamy, która obecnie walczy z trzecim już nowotworem. Bożena Skarbek nie wstydzi pokazać się swojej głowy pozbawionej włosów, które wypady jej przez kolejne chemioterapie i motywuje kobiety do podjęcia walki z przeciwnościami losu. Do tej pory o wieloletnich już zmaganiach mamy nie wypowiadał się publicznie. O motywach tej decyzji powiedział w sobotnim DDTVN.

Z chorobą mojej mamy zmagamy się w rodzinie od ładnych kilku lat. Jak dobrze pamiętam, od około 6 lat. Wtedy dowiedzieliśmy się, że moja mama zachorowała na nowotwór piersi. No nigdy nie dzieliłam się tą wiadomością publicznie, będąc osobą publiczną i gdzieś tam działając i dzieląc się swoim życiem w social mediach. Nie chciałam, by ludzie mnie oceniali, żeby oceniali mnie, moją rodzinę, moją mamę. Dla nas było ważne to, że po prostu w rodzinnym gronie dzielimy się wsparciem. Nawet nigdy nie pomyślałam, że mogłabym podzielić się tą historią – mówiła.

Kilka miesięcy temu mama piosenkarki dowiedziała się, że po raz trzeci czeka ja walka z rakiem.

Po pierwszym nowotworze mojej mamy przyszedł drugi nowotwór. No i niestety kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się o nowotworze trzecim. I moja mama wyszła sama z inicjatywą, że chciałaby się z tym podzielić publicznie, akurat na Instagramie, bo jest ogromną pasjonatką mody i ten swój kanał na Instagramie prowadzi już od kilku lat i trafia do dużego grona odbiorców.

Pni Bożena na swoim IG inspiruje kobiety nie tylko do walki z chorobą, ale także dzieli się swoja modową pasją. To tam pojawił się krótki filmik, na którym opowiedziała o nowotworze. Honorata przyznała w DDTVN, że wideo sprawiło, że i płakała się i śmiała.

Było to bardzo wzruszające, ale moja mama przede wszystkim jest bardzo zabawna i jest niesamowicie pozytywnie nastawiona do świata, Mam to po niej – powiedziała.

Dzięki połączeniu internetowemu o swojej walce z chorobą opowiedziała także niezwykle pozytywna pani Bożena.

Od 7 lat borykam się z tym swoim problemem. No, ale daję radę, jestem na tyle silna psychicznie, bo uważam, że jestem bardzo silną osobą. Choć kiedyś nie podejrzewałam się, aż o taką siłę.

Wyznała, że media społecznościowe i prowadzenie profilu są dla niej formą terapii, dają jej siłę i powodują, że może realizować swoją pasję, związaną z modą. Nigdy nie poddała się też zwątpieniu i nawet na leczeniu zawsze pojawiała się z fasonem.

Na każdą chemię chodziłam, no nie wiem, czy wystrojona, ale wymalowana, zawsze dobrze ubrana. Myśleli, że jestem przedstawicielką firmy.

Na pytanie, skąd u niej tyle optymizmu, Bożena Skarbek powiedziała:

Ile ludzi, ile kobiet, tyle charakterów, tyle reakcji na daną sytuację. Myślę, że w przypadku choroby, a nowotworu przede wszystkim, nie wolno unikać walki.

Dodała także, że w terapii jest trend, żeby unikać słowa walka w przypadku zmagań z nowotworem, ale ona sądzie, że to jest jednak walka i tak to nazywa.

Honorata Skarbek, kiedy oglądała swoją mamę, niesamowicie się wzruszyła.

Jestem dumna, że to jest moja mama – podsumowała rozmowę.

W naszej galerii kilka stylizacji pani Bożeny Skarbek.


Honorata Skarbek w DDTVN

Honorata Skarbek w DDTVN

Honorata Skarbek i Bożena Skarbek w DDTVN

Honorata Skarbek i Bożena Skarbek w DDTVN

Honorata Skarbek i Bożena Skarbek w DDTVN

Honorata Skarbek i Bożena Skarbek w DDTVN

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×