Szukaj

Zaskakujące wyznanie Edyty Górniak o Eurowizji 1994: „Dostałam wsparcie z kosmosu”

Edyta Górniak na Eurowizji 1994 pomogła jej energia z kosmosu

Edyta Górniak o sukcesie na Eurowizji 1994

Chociaż od występu Edyty Górniak na Eurowizji w Dublinie minęło już 21 lat to wciąż temat konkursu przewija się w wywiadach z gwiazdą. Drugie miejsce i sukces piosenki „To nie ja” sprawiły, że o polskiej artystce usłyszała cała Europa i część Azji. Przy okazji swojej wizyty w Płocku Edyta udzieliła wywiadów lokalnym mediom. W jednej z rozmów zdradziła, że teraz, po ponad dwóch dekadach wie, co przyczyniło się do legendarnego wyniku.

Myślę, że wiele elementów. Dla mnie najważniejszy to wsparcie z kosmosu. Dlatego, że ja byłam bardzo chora wtedy. Właściwie zabierało mi dech i mowę, bo miałam zapalenie krtani i tchawicy. I właściwie biologicznie ja nie miałam prawa móc zaśpiewać piosenki o takiej skali

Edyta przyznaje, że kiedy stanęła na eurowizyjnej scenie w 1994 roku poczuła w sobie ogromne pokłady energii, której tego dnia bardzo jej brakowało:

Na pewno wsparły mnie wtedy wyższe energie, wyższe wibracje. Czułam bardzo dużo ciepła ze strony Polski, którą reprezentowałam wtedy. Dużo przypadku, dużo wielkiego szczęścia. Każdy kolejny rok uświadamia mi jak wielkie miałam wtedy szczęście

Patrząc na wyniki wszystkich pozostałych polskich reprezentantów na Eurowizji ciężko nie przyznać Edycie Górniak racji. Może w 2016 roku zła passa polskich piosenek zostanie przerwana?

Zobacz: TVP zaliczyło wpadkę z Eurowizją 2016. Błąd wytknęły zagraniczne media

Edyta Górniak na koncercie w Płocku (Fot. ONS)

Edyta Górniak na koncercie w Płocku (Fot. ONS)

Edyta Górniak na jesiennej ramówce TVP 2015

Edyta Górniak na jesiennej ramówce TVP 2015

Występ Edyty Górniak na Eurowizji 1994:


Dodaj komentarz