Były policjant ujawnił drastyczne kulisy tragicznej śmierci Anny Jantar. Co na to Natalia Kukulska?

Natalia Kukulska - rodzinne tajemnice

Natalia Kukulska - rodzinne tajemnice

Jerzy Dziewulski ujawnił kulisy katastrofy lotniczej, w której zginęła Anna Jantar

O katastrofie lotniczej, w której zginęła Anna Jantar pisały już chyba wszystkie media. Przypomnijmy, że samolot Mikołaj Kopernik z piękną polską piosenkarką i prawie 90 pasażerami na pokładzie, 14 marca 1980 roku runął na ziemię. Katastrofy nikt nie przeżył.

Ostatnio temat feralnego lotu powrócił za sprawą byłego policjanta – Jerzego Dziewulskiego, który w rozmowie z Gazeta.pl.wyjawił ukrywane kulisy tego nieszczęśliwego zdarzenia. Relacja Dziewulskiego jest szokująca, bowiem jak się okazuje był on jedną z osób, które odnalazły ciało Anny Jantar. Z wcześniejszych publikacji wiemy, że tego feralnego dnia na płycie lotniska na mamę wraz z babcią czekała 4-letnia Natalia Kukulska.

Myśmy tam byli 45 sekund, może minutę po wypadku. Dojeżdżamy i widzimy trzy osoby, które wpadają w to śmietnisko. Śmietnisko, ale jakie?! Proszę ciebie, widzę coś, co będzie mi się śnić do końca życia. Ten obraz nigdy nie zniknie z mej pamięci. Widzę czarnoskórych, dużo ich jest, potem się dowiedziałem, że to bokserska reprezentacja USA, którzy są poobcinani do połowy, korpusy stoją na ziemi albo leżą – wspomina Jerzy Dziewulski.

Natalia Kukulska, po wielu latach od tragedii wspominała, co zapamiętała z tego momentu, kiedy wraz z ukochaną babcią czekała na przylot mamy:

Pamiętam zamieszanie, że dzieje się coś złego, panikę i babcię, która wyrwała mi bukiet kwiatów. Wspominam to w kontekście przeżycia, a nie mamy – mówiła Natalia w rozmowie z Marią Szabłowską w Polskim Radiu w 2015 roku.

Do dziś media nie ujawniły jednak najdrastyczniejszych szczegółów katastrofy. Jerzy Dziewulski w szokujących słowach przypomina o tym, jak znalazł ciało Anny Jantar:

Odwracam się i widzę, jak się później okazało, ciało Anny Jantar. Ma na sobie rude futerko – już była przygotowana do lądowania. Rude futerko, takie krótkie, bo ono nie leżało na ziemi, ono było tak do połowy jej. Te charakterystyczne rude włosy, ale twarz nimi zakryta – wspomina były policjant

Warto przypomnieć, że po katastrofie samolotu Kopernik została powołana komisja, która finalnie poinformowała media, że przyczyną tragedii  były ukryte wady radzieckiej konstrukcji samolotu:

Oczywiście, o tej katastrofie różnie mówiono, czasem niestworzone rzeczy. (…) Pewne jest tylko to, że zginęło 77 osób plus 10-osobowa załoga. To była pierwsza poważna katastrofa w historii Polskich Linii Lotniczych – mówi Jerzy Dziewulski.

Czy do tych sensacyjnych informacji odniesie się Natalia Kukulska? Jak myślicie?

Zobacz: Żadna gwiazda nie miesza stylów tak jak Natalia Kukulska! Płaszczyk rozkoszny, ale czy aby na pewno do takich butów?

Zobacz: Ostatnie święta Natalii Kukulskiej z mamą. Smutna historia wyszła na jaw

Zobacz: Natalia Kukulska pokazała córkę. Tak urocza Laura świętowała pierwsze urodziny


Anna Jantar zginęła w 1980 roku

Anna Jantar zginęła w 1980 roku

Anna Jantar zginęła w 1980 roku

Anna Jantar zginęła w 1980 roku

Anna Jantar miałaby dziś 66 lat

Anna Jantar miałaby dziś 66 lat

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×