Cenzura w TVP. Wycięli znaną lesbijkę z reklamy i wstrzymali emisję scen z żoną i dzieckiem Żebrowskiego

TVP wstrzymuje emisję reklamy z Żebrowską i Zillmann

TVP wstrzymuje emisję reklamy z Żebrowską i Zillmann

TVP ostro zareagowało na reklamę ze znaną lesbijką oraz wstrzymało emisję spotu, w którym udział wzięła Aleksandra Żebrowska. Co tak bardzo nie spodobało się władzom stacji?

Telewizja Polska jest polskim nadawcą telewizyjnym oraz spółką akcyjną Skarbu Państwa, która w latach 1952-1989 była jedynym nadawcą telewizyjnym w kraju. Od 1993 roku status prawny nadawcy reguluje ustawa o radiofonii i telewizji, zgodnie z którą TVP zobowiązana jest realizować:

misję publiczną […] oferując […] zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

Dzięki tak szczegółowo określonym zadaniom stacja bardzo często kwestionuje pomysły reklamodawców, którzy chcą emitować swoje spoty w TVP. Tak było w przypadku marki YES.

TVP wstrzymuje emisję reklamy biżuterii marki YES

Najnowsza kampania reklamowa biżuterii YES została zrealizowana pod hasłem Jestem kobietą. Udział w niej wzięły m.in. Katarzyna ZillmannAleksandra Żebrowska. W spocie przedstawiono różne odsłony kobiecości. Możemy w nim zobaczyć m.in. lesbijkę, matkę karmiącą piersią, dziewczynę plus size oraz kobietę po przeprowadzonym zabiegu mastektomii.

Wszystkie stacje telewizyjny ochoczo przyklasnęły temu pomysłowi i już zaplanowały emisję reklamy, za wyjątkiem TVP, która ma wiele zastrzeżeń co do jej realizacji. Wirtualne Media przyjrzały się tej sprawie i nieoficjalnie ustaliły, że zdaniem nadawcy przedstawione sceny naruszają wrażliwość odbiorców, przez co spot będzie można wyświetlać dopiero po godzinie 20.

W komunikacie prasowym podano, że Telewizja Polska nie zgodziła się na emisję spotu w zaproponowanej wersji. Według nieoficjalnych ustaleń TVP zakwestionowała trzy fragmenty, które jej zdaniem mogą naruszać wrażliwość odbiorców. Chodzi o ujęcia z Aleksandrą Żebrowską karmiącą dziecko piersią i Aleksandrą Wiederek-Barańską z odsłoniętym dekoltem (kobieta poddała się mastektomii) przeglądającą się w lustrze. TVP zgodziła się na pokazywanie tych ujęć tylko po godz. 20 – podają Wirtualne Media.

Niestety stacja również bardzo nieprzychylnie zareagowała na pojawienie się w reklamie Katarzyny Zillman, która całuje się ze swoją partnerką, Julią Walczak. Tutaj jednak nie przewiduje żadnej taryfy ulgowej.

Ponadto publiczny nadawca nie zaakceptował emisji o żadnej porze sceny z pocałunkiem Katarzyny Zillmann i jej partnerki. Oficjalnie Telewizja Polska nie komentuje tej sprawy – informuje Wirtualna Polska.

Czy waszym zdaniem spot reklamowy YES faktycznie narusza jakiekolwiek dobra widzów?


Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska nago

Aleksandra Żebrowska nago

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska

Komentarze

 • sid pisze:

  jest szum.. jest dobrze dla marki.. taka prawda.

 • Gość pisze:

  Zebrohski pomoglby tej zonie zorganizoeac prace Kobiecina w tym domu nie daje rady i. stad te foto obnazone

 • Gość pisze:

  Ta reklama jest świetna. Takie jest zycie czy to się komuś podoba czy nie. Stop pisowskiej dulszczyznie

 • Gość pisze:

  w reklamie nie widać biżuterii, więc YES popłynął w nieswoją bajkę. Efekt jest taki, że nic u nich nie kupie, nie lubię napastliwości . Poza tym spot jest nieciekawy.

 • Gość pisze:

  Tu akurat dobrze zrobili. Nie lubie pisu ale ta akcje chwale i popieram!

 • Gość pisze:

  Piękna reklama. Samo życie. Ten kto nazywa dewiacją karmienie piersią, kobietę o okrągłych kształtach albo całujące się dwie kobiety to albo zatrzymał się w rozwoju albo ma wyprany mózg przez TVP. Jak może obrzydzać tak piękny widok jak matka karmiąca piersią. Ludzie naprawdę szkoda mi was

 • Gość pisze:

  Nie mam nic do całujących się dziewczyn ani facetów. Jednak pokazywanie takiej reklamy w kraju, którego obywatele dalej w ok. 50% mają prawicowe poglądy (bardziej lub mniej, ale jednak), jest zwykłą prowokacją. Zwłaszcza że wszyscy wiedzą jaką mamy władzę i kto kieruje TVP. Po to powstała (bo można przypuszczać co zrobi TVP) żeby go teraz takie Lisy i TVNy mogły sponiewierać i pokazać jacy to okrutni ludzie nami rządzą.

 • kveldulv pisze:

  Pan prezes jest znany z dobrego gustu i dobrego smaku. Co prawda nie przeszkadza mu reklama środka na swędzenie w pochwie w porze obiadowej ale matka karmiąca piersią to wg niego przegięcie. Jego karmiono z wiadra i chyba pomyjami bo mózg nie do końca mu się rozwinął.

 • Gość pisze:

  Widziałam i obrzydziła mnie ta reklama. Pewnie taki miał być zamysł, by gadano, dlaczego zmusza się ludzi do oglądania dewiacji i traktowania jako coś normalnego.

 • Gość pisze:

  Taki lajf cenzura musi być mają racje to nie heidi z obiadem claudia z kolacją eva sonett z deserem źeby się źachwycac a karmenie piersią to natura ale nie świeć mi cyc..mi są małe mam to gdzieś masz starego to niech ogląda ja nie chce przy obiedzie cźego takiego jeszcźe mi się zwróci i to tyle

  • Gość pisze:

   One! Jakie pisowskie prawiczki. A nie obrzydzają was księża pedofile. Dewiacją jest to co piszecie. Matoły

 • Gość pisze:

  Taki lajf cenzura musi być mają racje to nie heidi claudia eva sonett źeby się źachwycac a karmenie piersią to natura ale nie świeć mi cyc..mi są małe mam to gdzieś masz starego to niech ogląda ja nie chce przy obiedzie cźego takiego jeszcźe mi się zwróci i to tyle

  • Gość pisze:

   Nie rozumię Pani, piękna muzyka, piękne kobiety, piękna biżuteria, czego chcieć więcej. Bardzo miło się ogląda tą reklamę. Chyba że ma się kompleksy. Wtedy wszystko przeszkadza

 • HEINRICH pisze:

  ZAKAZ PROPAGOWANIA ZBOCZEŃ DEWIACJI I DEGENERACJI STOP LGBT

 • Gośćgosc3 pisze:

  Takie fotki powinna mieć dla siebie, a nie pokazywać wszystkim, trochę nie smaczne

 • Gość pisze:

  Kwestia smaku, moim zdaniem ta reklama jest co najmniej kontrowersyjna. Mnie się nie podoba.

  • Gość pisze:

   Okay 😂 może smak Ci się popsuł 🤷‍♀️ To co jest takiego kontrowersyjnego?

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×