Szukaj

„Bridgertonowie”. Netflix pozmieniał wątki i dodał nowych bohaterów. Kogo i czego nie ma w książce?

Bridgertonowie

Bridgertonowie

Czym różni się serial Bridgertonowie od powieści Julii Quinn, według której został napisany? Zobaczcie, jakie szczegóły różnią te dwa dzieła.

Sezon 1. Bridgertonów na Netflixie miał swoją premierę 25 grudnia 2020 roku i już okazał się ogromnym hitem. Seria, oparta na książkach pod tym samym tytułem, autorstwa Julii Quinn, traktuje o romansie Daphne Bridgerton (granej przez Phoebe Dynevor) z księciem Simonem Hastingsem (w tej roli Regé-Jean Page). Arystokrata, chcąc uniknąć nachalnych matek usilnie namawiających go do małżeństwa ze swoimi córkami, proponuje, aby on i Daphne udawali związek, który wkrótce staje się aż nazbyt prawdziwy.

Chociaż serial pozostaje wierny swoim źródłom, istnieją pewne kluczowe różnice, między nim a powieścią. Jakie?

Czym różni się serial Bridgertonowie od powieści?

Po pierwsze w serialu pojawiły się postacie, których nie było na stronach powieści. Pierwszą z nich jest Królowa Charlotte. Chociaż oczywiście istnieje w książkach, gdzieś w tle, to nie jest częścią żadnego z wydarzeń. W serialu Netflixa monarchini (grana przez Goldę Rosheuvel) odgrywa główną rolę w ekranowym dramacie.

Kolejną osobą jest Książę Fryderyk (grany przez Freddiego Stromę). Jest wybitnym konkurentem dla Daphne i, w porównaniu do wszystkich innych mężczyzn, którzy jej pragną, jest przedstawiany jako miły, uważny i wcale nie jest złym wyborem. Chociaż Daphne przyznaje, że życie z nim byłoby szczęśliwe, nie może nic poradzić na to, że wybrała Simona.

Wreszcie postać Willa Mondricha (granego przez Martinsa Imhangbe), boksera, który często walczy z Simonem w jego wolnym czasie. Pełni on rolę doradcy i przyjaciela księcia. Jego także nie znajdziemy na stronach powieści.

Kolejną różnicą pomiędzy książką a serią Netflixa jest to, że rodzeństwo Daphne w zamyśle Julii Quinn pełniło role drugoplanowe, z wyjątkiem Athony’ego Bridgertona. W serialu natomiast było znacznie bardziej dopracowane i miało własne historie.

Bridgertonowie – Netflix

Bridgertonowie – Netflix

Nigel Berbrooke (grany przez Jamiego Beamisha) nie jest tak nikczemny w książkach, jak w serialu. Oto, gdzie widzimy największą zmianę charakteru. Jest znacznie młodszy w powieści, bliżej wieku Daphne. Jest bardziej nieudolny i zakochuje się w dziewczynie, ponieważ jest ona dla niego miła. Gdy tylko Simon i Bridgertonówna zaczynają pozorowane zaloty, wycofuje się.

Berbrooke Netflixa jest znacznie bardziej podły. Osacza Daphne w ogrodzie, żądając, by dotrzymała obietnicy brata, że ​​go poślubi. Po ponownym odrzuceniu grozi jej rodzinie. W rezultacie Bridgertonowie węszą wokół jego życia i dowiadują się, że ma dziecko z pokojówką i wysłał ją razem z niechcianym potomkiem na wieś, nie robiąc nic, by ich utrzymać. Lady Whistledown donosi o jego złych czynach, rujnując jego reputację i zmuszając go do ucieczki z Londynu.

Lady Whistledown ujawnia się znacznie wcześniej w serialu Netflixa niż w powieści. Pod koniec pierwszego sezonu Penelope Featherington (grana przez Nicolę Coughlan) okazuje się być tajemniczą arystokratką, piszącą o najnowszych plotkach z życia możnych. Jest głównie na marginesie książki i poza tym, że czasami jest obrażana przez rodzinę i nazywana najlepszą przyjaciółką Eloise, nie jest specjalnie obecna.

Pomimo różnic, serial bardzo wiernie oddaje materiał źródłowy, nic więc dziwnego, że szybko dostał się do piątki najlepszych debiutów Netflixa wszechczasów.


Bridgertonowie – Netflix

Bridgertonowie – Netflix

Bridgertonowie – Netflix

Bridgertonowie – Netflix

Bridgertonowie – Netflix

Bridgertonowie – Netflix

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×