Blanka przerwała milczenie po aferze wokół preselekcji. Miała kilka słów do Janna. To jego fani byli dla niej szczególnie okrutni

Blanka Stajkow, Jann

Blanka Stajkow, Jann

Eurowizja 2023. Blanka Stajkow przerwała milczenie ws. afery wokół jej zwycięstwa na preselekcjach. Ujawniła, o czym rozmawiała z Jannem. Co on myśli o zachowaniu części swoich słuchaczy? Aktualizacja – eurowizyjne media domagają się ujawnienia przez TVP pełnych wyników głosowania SMS. A to nie koniec ich żądań. 

26 lutego miały miejsce polskie preselekcje do udziału w Konkursie Eurowizji 2023 w Liverpoolu. Wygrała je Blanka Stajkow z utworem Solo. To nie spodobało się części internautów, którzy zaczęli hejtować wokalistkę. Pojawiły się kuriozalne teorie spiskowe.

Fani jednego z głównych konkurentów Blanki, Janna (właśc. Jana Rozmanowskiego), uknuli teorię spiskową, jakoby Allan Krupa, syn Edyty Górniak, znał Blankę wcześniej i przez to wpłynął na matkę w sprawie głosowania.

23-letnia zwyciężczyni preselekcji postanowiła odnieść się do całej afery i nagrała stosowne oświadczenie.

Blanka Stajkow przerywa milczenie po aferze

Swoje wystąpienie na Instastory zaczęła od przeprosin za to, że dopiero teraz przerwała milczenie:

Bardzo przepraszam, że dopiero teraz się do wam odzywam. Jestem cały czas w szoku po wczorajszej wygranej. Jestem strasznie, strasznie podekscytowana, bardzo zaszczycona. Chce wam wszystkim podziękować za głosy.

Następnie podkreśliła, że jest wdzięczna za konstruktywną krytykę:

Dziękuję wam za konstruktywną krytykę. Biorą ją do siebie. Na pewno będę bardzo ciężko pracować, żeby was nie zawieść i dam z siebie wszystko.

Zrelacjonowała rozmowę z Jannem, która odbyła się za kulisami i podziękowała mu za słowa wsparcie, jakimi ją obdarzył:

Chciałabym bardzo podziękować Jannowi. Jesteś wspaniałym, fenomenalnym artystą, ale jesteś też przecudownym człowiekiem. Dziękuję ci z całego serca za całe wsparcie; za to, jaki jesteś; za naszą wczorajszą rozmowę, którą mieliśmy za kulisami, gdy emocje już opadły.

Zarówno Blanka, jak i Jann nie rozumieją, dlaczego część słuchaczy tak brutalnie zaatakowała zwyciężczynię preselekcji:

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie miłe słowa od ciebie. Chciałabym też powiedzieć, że oboje nie rozumiemy tak ogromnej fali czystego hejtu, który się na mnie wylewa. Konstruktywną krytykę rozumiem. I tak jak mówię – na pewno dam z siebie wszystko i obiecuję was nie zawieść. Natomiast oboje nie rozumiemy, w jaką stronę to wszystko podąża.

Na szczęście wokalistka stara się nie przejmować krytykantami:

Staram się o tym nie myśleć i przygotowywać się dalej.

Relacja Blanki rzuca nowe światło na sprawę i pokazuje, że również Jann jest przeciwny temu, co robią niektórzy jego fani.

Allan Krupa i Edyta Górniak komentują zamieszanie

Wcześniej oświadczenie nagrał również syn Górniak.

 Nikogo nie faworyzowałem, bo najzwyczajniej nikogo tam nie znałem – przekazał, dodając: Nasza relacja z Blanką wygląda następująco: nie wiedziałem, kto to jest. Do czasu, aż wygrała. Po wszystkich występach podchodzi do nas Blanka, ja myślałem, że to jakaś tancerka, pyta, czy może się dosiąść, a ja mówię: no spoko, siadaj. Potem, jak już było pokazywanie tego, kto wygrał z głosów jury, to zobaczyliśmy, że to ona.

Po nim własny komunikat, w formie pisemnej, wydała jego mama.

Drodzy hejterzy, którzy odebraliście radość wczorajszemu zwycięzcy, a także zdominowaliście agresją całą uwagę od wszystkich pozostałych wspaniałych uczestników, posądzając o oszustwo wszystkich jurorów, w tym mnie, a nawet mojego syna – mój apel do Was. Gdybyście taką samą gorliwością mówili o miłości, co mówicie o nienawiści, nie byłoby wojen tym pięknym świecie. Bo wojny zaczynają się w nienawidzącym sercu. Istnieje wiele języków komunikacji – napisała.

Więcej tutaj.

Eurowizja 2023. Blanka Stajkow dla Jastrząb Post

Zwyciężczyni preselekcji tak mówiła dla naszego portalu po swoim zwycięstwie:

Zupełnie w to nie wierzę. Dalej to do mnie nie dociera. Jestem w kompletnym szoku, cała się trzęsę, jestem bardzo szczęśliwa, ale wiem też, że przede mną dużo pracy i duża presja. Mam nadzieję, że nie zawiodę Polski i dam z siebie wszystko.

Jak się czuła, czekając na wyniki?

Czekając na werdykt, czułam ogromny stres, ale z drugiej strony ogromną ulgę, że pokazaliśmy na scenie wszystko, co chcieliśmy pokazać, zrobiliśmy wszystko, co robimy najlepiej i daliśmy z siebie wszystko. Ja byłam w ogromnym szoku po tym, jak zobaczyłam werdykt jurorów. Siedziałam na kanapie z innymi uczestnikami i czekałam na moje imię niżej. Imiona były czytane i ja swojego nie widziałam. Zaczęłam się strasznie denerwować, bo naprawdę się tego nie spodziewałam. Odczuwałam, że będę niżej, nie sądziłam, że będzie to pierwsze miejsce.

Co ciekawe, Stajkow myślała, że to właśnie Jann zatriumfuje:

Mam nadzieję, że jestem gotowa na te negatywne komentarze. Natomiast my z Jannem złapaliśmy mega kontakt już wcześniej na próbach i na wywiadach. Jesteśmy osobami, które kochają muzykę, będziemy się wspierać. Uważam, że jest przecudownym artystą, dał z siebie wszystko, a jego występ był perfekcyjny. Szczerze – myślałam, że to on zostanie zwycięzcą, więc jestem dalej w ogromnym szoku. Nasze style muzyczne są kompletnie odległe. Ja robię taki szczęśliwy pop, on robi coś bardziej undergroundowego. Kocham jego piosenkę Gladiator, ale jest to kompletnie inny styl muzyczny. Myślę, że nasi fani się tutaj rozdzielają i są z dwóch zupełnie różnych światów.

Utwór Janna pt. Gladiator odsłuchacie poniżej:

Jann o zwycięstwie Blanki

Jann o zajęciu drugiego miejsca w preselekcjach opowiedział w rozmowie z naszą reporterką. Czy jest zadowolony z takiego obrotu sprawy?

Tak, totalnie. Jestem super zrelaksowany, było mnóstwo ludzi, którzy mnie wspierali. Uważam, że mój performance był ok, jestem z siebie zadowolony. Blanka też powinna być z siebie dumna, bo naprawdę daje dobre show i jest super. Myślę, że w ogóle poziom był bardzo wysoki. Ja się świetnie bawiłem.

Jak ocenił dysproporcję pomiędzy ocenami jury a głosami widzów (widzowie byli dla niego o wiele łaskawsi niż jury)?

Byłem w szoku, że raczej te oceny szły podobnie. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że widzowie tak zagłosowali, bo ja tworzę muzykę po prostu, teraz zgłosiłem się na konkurs, w którym ktoś musi wygrać. Mam wsparcie ludzi za sobą, mam nadzieję, że Blanka też będzie miała takie wsparcie jak będzie nas reprezentować.

Jak czuł się Jann, gdy czekał na werdykt?

Byłem szokująco spokojny. Byłem naprawdę przygotowany na wszystko. Jestem dumny z tego, jak dzisiaj wypadłem. Jestem dumny ze wsparcia, jakie mam. Ja będę robił to, co robię, nieważne, jaki był dzisiejszy wynik.

Czy będzie próbował swoich sił za rok?

Na razie się nad tym nie zastanawiam. Jest jeszcze trochę czasu, ale pomyślimy.

Eurowizyjne media badają sprawę zwycięstwa Blanki

27 lutego krajowe media eurowizyjne, a więc Eurowizja.org, OGAE Polska, Dziennik Eurowizyjny, Dobry Wieczór Europo, Misja Eurowizja, Let’s talk about ESC, wydały oświadczenie, zobowiązując się do przyjrzenia sprawie eurowizyjnego głosowania. Chcą, aby Telewizja Polska, organizator preselekcji, przekazała szczegółowe wyniki głosowania. Poza tym zewnętrzna, niezależna firma miałaby szerzej zbadać pracę jury i kryteria doboru finałowych utworów.

Zamierzamy wywrzeć wspólny nacisk na Telewizję Polską, aby opublikowała szczegółowe wyniki głosowania jurorów i telewidzów, w tym liczbę głosów, która spłynęła na poszczególnych uczestników w wyniku głosowania SMS, poddane audytowi niezależnej firmy zewnętrznej oraz kryteria doboru gremium oceniającego utwory i prezentacje, a także zbadanie niezależności jurorów względem uczestników – wspólnie ogłosiły redakcje.

Jednocześnie zaapelowały do słuchaczy o rozwagę i zachowanie kultury wypowiedzi.


Blanka Stajkow

Blanka Stajkow

Jann - Eurowizja 2023. Preselekcje

Jann - Eurowizja 2023. Preselekcje

Blanka Stajkow

Blanka Stajkow

Komentarze

 • Katarzyna pisze:

  Jann to zaburzony homo

  • Hmm pisze:

   Zaburzony? Fajny gość. Z kim sypia mnie nie obchodzi. Jest bardzo sympatyczny i to dla mnie jest ważne.

  • Gość pisze:

   sama jesteś homo

  • Gość pisze:

   Odezwała się zaburzona homofobka.

  • Gość pisze:

   A ty jesteś idiotką.

  • Zajmij Gość pisze:

   A ja jestem pewna, że zaburzeni o to mocno są ci, których nie interesują się jakim jest artystą i członkowie, tylko z kim i jak sypia. Chore, smutne płaskie mózgi.

  • Gość pisze:

   A ty Kaśka dobrze się czujesz?

  • Antypis pisze:

   A ty masz gówno zamiast mózgu i żyjesz
   Zajmij się swoim lesbijskim zaburzonym życiem

  • Gość pisze:

   Czy homo to nie wiem, ale po wyglądzie widać, że coś z nim nie tak. Generalnie o nim nie słyszałem, tak z ciekawości tylko wszedłem na yt zobaczyć, z czego ten zachwyt. Ta jego muzyka do dramat, bardziej dla samobójców niż normalnych ludzi. Jak można się czymś takim ekscytować. Blanki przynajmniej w ucho wpada, a to jest jakiś badziew.

  • Gość pisze:

   dał głos tzw polski katolik

  • culdi007 pisze:

   Ty masz Problem z soba, poniewaz nie rozrozniasz artysty od zwyklego odgrzewanego kotleta ktorego pokazala Blanka.
   Dzieki takim swirom jak ty Polska na eurovision moze spodziewac sie tylko pierwszych miejsc ale od konca!!!

  • Gość pisze:

   To już wolę plastikową lalę niż kolejnego cieplaka.

  • Gość pisze:

   widać że to pederasta

  • Gość pisze:

   to opowiedz jak cie ojciec w kakao pukał

  • Gość pisze:

   Kasia masz rację, a ty barany co bredzą o artyście niech najpierw przetłumaczą sobie na język polski (bo oczywiście niby polskich „artystów” trzeba sobie tłumaczyć, bo polskiego zapominają podczas śpiewu) – słowa jego piosenki to stek kompletnych bzdur o jakimś sprzedawaniu swojego ciała i pochwalaniu tego na imprezach. Słowa Blanki też słabe ale chociaż ma to jakiś sens. Z resztą sami bredzili „sympatycy janna”, że to był ich typ w „różnorodności i wsparcia lgbt” (źródło: interia).

  • Gość Rysiek pisze:

   Czego mozna było się spodziewać po jego fanach? Podobno homoseksualisci są msciwi i bezlitosni dla swoich przeciwników i ex-kachasiów jak żadne inne stworzenie.

 • Sylwia pisze:

  BLANKA jesteś super nie przejmuj się hejtem JESZCZE SIĘ TAKI NIE NARODZIŁ CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ BRAWO

  • Hmm pisze:

   Fałszuje nie śpiewa a recytujebi po 1 min ma zadyszkę jak 70 latka. To obciavh ją wysyłać na Eurowizję. Śpiewać to ona nie potrafi i tańczyć też nie

  • Gość7 pisze:

   Dogodzić to mogła A..

   ..li

 • Gośćku pisze:

  Nie powiększaj juz ust bo tragedia

  • GoscGość pisze:

   Dokładnie ! Nie słuchaj doradców z klinik upiększających ,bo one tylko oszpecają . W tamtym roku super wygląd a teraz chybryda . Naturalna Bałkańska uroda to jest to . Pozdr

 • Gość pisze:

  Gdyby żył Chopin w konkursie też by przegrał

  • Gość pisze:

   I to jest odpowiedni komentarz. Kogo byśmy tam nie wysłali to nie wygra bo to Polak więc nie wylewamy hejtu bo naprawdę to nic miłego. Chciała bym oczywiście wierzyć że znajdziemy wysoko czy z Blaną czy z innym uczestnikiem tak jak wierzyłam jak na konkurs pojechał Michał Szpak który powinien wygrać ale wiadomo… ! Więc cieszmy się ze swojego szczęścia i innym też na to pozwólmy!

  • Gość pisze:

   Tak, tak, nikt nas nie lubi?Jak to mozliwe, jestesmy tacy sympatyczni, przyjacielscy, tolerancyjny.

 • Gość pisze:

  Piosenki lubie ale wybralabym Janna.

 • BASIAGość pisze:

  NIE ZNOSZĘ DISCO POLO

 • BASIAGość pisze:

  niestety Blanka to nie Edyta Gorniak napewno nie wygra. Dziwię się jak Jury mogło jej dać 12 pkt. Pani Edyta jest zazdrośnicą i nie nadaje się na jurorkę już w voisie było to widać . a TAK JĄ LUBIŁAM

  • Gość pisze:

   Nie jest jak dawna Edyta, obecna śpiewa, a raczej zawodzi podobnie gó.. nianie kawałki.
   Z Edyta łączy ja jeszcze wygląd plastik-fantastik i elaboraty belkotu.

  • GośćROMAN pisze:

   BRAWO TY

 • meloman pisze:

  malowana lalo, daj sobie siana

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×