Wirtualna Polska

Allan Krupa po preselekcjach odcina się od Blanki. Nie wytrzymał serii krzywdzących doniesień. Pod jego adresem padły poważne oskarżenia

Allan Krupa po preselekcjach odcina się od Blanki. Nie wytrzymał serii krzywdzących doniesień. Pod jego adresem padły poważne oskarżenia

Allan Krupa i Blanka

Allan Krupa był obecny podczas preselekcji Eurowizji. Internauci natychmiast wysnuli teorię, że mógł wpłynąć na wyniki głosowania i wygraną Blanki. Postanowił wszystko wyjaśnić. 

Wirtualna Polska

Eurowizja 2023 zbliża się wielkimi krokami. 26 lutego w czasie polskich preselekcji poznaliśmy artystkę, która pojedzie do Liverpoolu, gdzie odbędzie się międzynarodowy konkurs wokalny. Głosami jurorów pierwsze miejsce zdobyła Blanka, która zaprezentowała przed publicznością swój wielki hit Solo. Drugie miejsce zajął Jann, który od samego początku był faworytem internautów. Jego piosenka Gladiator zdobyła największe uznanie widzów i gdyby to ich głosy decydowały o zwycięstwie, to właśnie 23-latek byłby reprezentantem Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przewodniczą jury podczas preselekcji była Edyta Górniak. Właśnie ona jest autorką największego sukcesu Polski w czasie tego prestiżowego konkursu. Niemal trzy dekady temu zdobyła drugie miejsce i jak do tej pory żadnej z kolejnych gwiazd nie udało się nawet zbliżyć do tego wyniku.

W czasie koncertu Tu bije serce Europy swoją mamę wspierał Allan. Nastolatek niedawno sam zaczął stawiać pierwsze kroki w muzyce, a razem z mamą zadebiutował na dużej scenie w czasie sylwestra w Zakopanem. Co syn Edyty Górniak ma wspólnego z Blanką?

Eurowizja 2023. Po aferze z preselekcjami Allan Krupa odcina się od Blanki

Jurorzy byli jednogłośni co do tego, aby to właśnie Blanka była reprezentantka Polski. Widzowie jak wiemy głosowali na Janna. Młoda wokalistka pojawi się w Liverpoolu, a tuż po ogłoszeniu wyników pojawiły się głosy, że to syn Edyty Górniak mógł wpłynąć na głosowanie, ponieważ przyjaźni się z młodą artystką. Wszystko przez to, że Blanka na widowni usiadła obok Allana. Fani Janna zaczęli doszukiwać się drugiego dna.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Plotki zaczęły narastać do tego stopnia, że zniesmaczony Allan postanowił zabrać głos w sprawie, który postanowił wyjaśnić wszystko w sieci.

 Dziękuję za informacje i takie wyróżnienie, że to ja mógłbym zdecydować o takim konkursie – zaczął.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przyznał, że na widowni był tylko dlatego, że zaprosiła go tam mama i nie znał wcześniej żadnego z wykonawców.

 Nikogo nie faworyzowałem, bo najzwyczajniej nikogo tam nie znałem – przekazał.

Wirtualna Polska

Opowiedział też, co tak naprawdę łączy go z Blanką.

Nasza relacja z Blanką wygląda następująco: nie wiedziałem, kto to jest. Do czasu, aż wygrała. Po wszystkich występach podchodzi do nas Blanka, ja myślałem, że to jakaś tancerka, pyta, czy może się dosiąść, a ja mówię: no spoko, siadaj. Potem, jak już było pokazywanie tego, kto wygrał z głosów jury, to zobaczyliśmy, że to ona – wyjaśnił.

Wygląda na to, że fani Janna nie mogą pogodzić się z werdyktem i nie chcą dać za wygraną, szukając wszelkich możliwości do zmiany decyzji przez Telewizję Polską. Zdjęcia, na którym widać Allan i Blankę obok siebie, zobaczycie w naszej galerii.

Edyta Górniak komentuje zamieszanie z Allanem i Blanką

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Diwa wydała oświadczenie, w którym odniosła się do zachowania krytykantów.

Czytając kilka komentarzy na moim profilu, wnioskuję, że regulamin wczorajszego głosowania nie był dla ludzi jasny – zaczęła.

Wirtualna Polska

Dodała, że osobiście odpowiadała tylko za swoją punktację. Nie wpływała na nikogo innego:

Wyjaśniam więc, że ze swojej strony odpowiadam wyłącznie za swoją punktację, która liczyła się nie w większym, lecz w równym stopniu ze wszystkimi pozostałymi głosującymi. Przywilej tytułu przewodniczącej był uhonorowaniem mojej obecności, a nie rolą decyzyjności nadrzędnej, jak niektórzy spekulują. Jedyny moment wspólnej debaty i podliczenia punktów wszystkich 5 jurorów, mógł odbyć się w czasie przerwy reklamowej, podczas której ja przygotowywałam się do swojego wystąpienia, co działo się na oczach całej widowni.

Nie zabrakło kilku słów na temat ekstremalnych emocji, towarzyszących niektórym widzom, którzy zaczęli atakować Blankę.

Niby chcielibyśmy żyć w spokojnym, normalnym świecie, ale nie potrafimy go tworzyć. Bo kiedy tylko można stworzyć intrygę, obrazić, ugryźć, dać upust swojej goryczy, wielu na ochotnika się zgłasza. I jak widać każda okazja jest dobra. Smutny to obraz, bo daje wniosek, że jest procent społeczeństwa, który po prostu lubi, a może nawet musi nienawidzić. Wręcz znajduje w tym rozrywkę i adrenalinę – rozwinęła.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na koniec Edyta zwróciła się bezpośrednio do hejterów, którzy stoją za stworzeniem teorii spiskowych na temat zwycięstwa Blanki.

Drodzy hejterzy, którzy odebraliście radość wczorajszemu zwycięzcy, a także zdominowaliście agresją całą uwagę od wszystkich pozostałych wspaniałych uczestników, posądzając o oszustwo wszystkich jurorów, w tym mnie, a nawet mojego syna – mój apel do Was. Gdybyście taką samą gorliwością mówili o miłości, co mówicie o nienawiści, nie byłoby wojen tym pięknym świecie. Bo wojny zaczynają się w nienawidzącym sercu. Istnieje wiele języków komunikacji – zauważyła.

Pełne oświadczenie przeczytacie tutaj.

Wirtualna Polska

Blanka komentuje wygraną w preselekcjach

Blanka po wygranej nie ukrywała wielkiego zaskoczenia. Młoda wokalistka tuż po ogłoszeniu wyników na gorąco rozmawiała z reporterką Jastrząb Post i opowiedziała o towarzyszących jej emocjach.

Zupełnie w to nie wierzę. Dalej to do mnie nie dociera. Jestem w kompletnym szoku, cała się trzęsę, jestem bardzo szczęśliwa, ale wiem też, że przede mną dużo pracy i duża presja. Mam nadzieję, że nie zawiodę Polski i dam z siebie wszystko – mówiła.

Jak się czuła, czekając na wyniki?

Czekając na werdykt, czułam ogromny stres, ale z drugiej strony ogromną ulgę, że pokazaliśmy na scenie wszystko, co chcieliśmy pokazać, zrobiliśmy wszystko, co robimy najlepiej i daliśmy z siebie wszystko. Ja byłam w ogromnym szoku po tym, jak zobaczyłam werdykt jurorów. Siedziałam na kanapie z innymi uczestnikami i czekałam na moje imię niżej. Imiona były czytane i ja swojego nie widziałam. Zaczęłam się strasznie denerwować, bo naprawdę się tego nie spodziewałam. Odczuwałam, że będę niżej, nie sądziłam, że będzie to pierwsze miejsce.


Allan Krupa obok Blanki na preselekcjach

Allan Krupa obok Blanki na preselekcjach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Edyta Górniak i Allan Krupa - Eurowizja 2023. Preselekcje

Edyta Górniak i Allan Krupa - Eurowizja 2023. Preselekcje

Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Blanka wygrała preselekcje na Eurowizję 2023

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Nie pełny wytry. K edy ttkko

 • tim pisze:

  A kto zacz ta banka? Kojarzę tylko tą zmarnowaną ciotkę do to się do tvpiz sprzedała.

 • Gość pisze:

  Ludzie. Ratunku. Jeszcze stara górniak się promuje a tu już jej syn się odcina. Co mnie obchodzą te patole. Litości.

  • Anna pisze:

   OMG… Jann???!!! Co to ma być za występ?!?! Na mdłości się zbiera.. Serio… Blanka nie jest najwyższych lotów, jest na równi z Janem pod względem chęci oglądania chociaż czekajcie… Wizualnie jest bardziej znośna od niego bo chociaż jest ładna, Jann nie za bardzo, ani ładny, ani przystojny choć może i miły, bo nie jest za hejtowaniem Blanki. Ale serio… Po co Ja nie te wygibasy i wykrzywianie się jak kogucik bez głowy w agonii? Po co??!! To było niesmaczne, obleśne wręcz. Artyzm? W prostocie tkwi piękno, tutaj było tak powykrzywiane, że stało się to ikoną obrzydlistwa… Wg mojej oceny.

  • Nie fanka Edyty pisze:

   Też będziesz stary/stara….co za poziom…byle dokuczyć i wylać frustrację….żałosne

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • edyta pisze:

  to juz gowniarz sie z k……….. zadaje??

 • Gość pisze:

  …….. analek wydał oświadczenie / …. że hemoroidy mu się zagoiły .. / dobre

 • Gość pisze:

  A dlaczego on założył na siebie brudny dres ? Węgiel im wjechał na chatę ?

 • Gość pisze:

  tragedia kogo tak promujecie…litosci kto to jest…

 • Gość pisze:

  nie rozumien jakie znaczene ma co powie ten niezbyt udany krasnal. Co z tymi ludźmi jest nie tak? Jakiś brudas średniorosły ,po rodzicach upośledzony dośc powaznie co gledzi a ludze to komentują? Litościi

  • Gość pisze:

   To samo często myśle o politykach

  • Pogięło wszystkich pisze:

   Żenada jak muzykę sprowadzono do sympatii politycznych nie każdy wielbiciel discopolo jest z PiSem i nie każdy przeciwnik discopolo jest z PO.

  • Gośćhelo pisze:

   te youry to banda kolesow, co ma ze spiewem, Egurola? moze jeszcze posadzcie tam tego konusa/ktory nie rosnie bo klamie/ syna steczkowskiej, stylistke, makijazystke, fryzjerke no i gessler bo tak wszystkim sie zna, Wstyd pani Gorniak

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×