Córka Piotra Cyrwusa opisała walkę z ciężką chorobą: „Jest dożywotnia i śmiertelna”. Poruszające słowa

Piotr Cyrwus, córka

Piotr Cyrwus, córka

Córka Piotra Cyrwusa ma poważne problemy ze zdrowiem. Anna Maria Stachoń opisała swoją dwuletnią walkę z chorobą, która jest "dożywotnia i śmiertelna". Jej poruszający wpis skomentowali najbliżsi, wśród nich matka.

Piotr Cyrwus zyskał ogromną popularność jako serialowy Rysiek Lubicz z Klanu. Do dzisiaj setki widzów utożsamiają go z tą kultową postacią, choć aktor w swoim dorobku ma udział w takich produkcjach, jak Pan Tadeusz, Lista Schindlera czy Ekstradycja 2.

Prywatnie Cyrus jest mężem Mai Barełkowskiej. Para ma trójkę dzieci – synów Mateusza, Łukasza i córkę Annę Marię, która ma teraz swoje pięć minut w mediach, a to za sprawą odważnej publikacji na Facebooku, w której opisała swoją imponującą walkę z chorobą.

Anna Maria Stachoń – choroba alkoholowa córki Piotra Cyrwusa

Mimo udanego prywatnego życia prywatnego (jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci) oraz świetnego kontaktu z rodzicami i rodzeństwem, nie udało się jej ominąć strasznego nałogu. Anna Maria Stachoń walczy z chorobą alkoholową. W kwietniu minęły dwa lata od kiedy odstawiła używki.

Dziś są moje drugie urodziny. Dwa lata abstynencji. 730 dni. Tak wole liczyć, ponieważ moja walka trwa codziennie – przez 24 godziny. Jeśli myślisz, że w uzależnieniu głównym problemem jest alkohol czy narkotyki, to niestety jesteś w błędzie. Problemem jestem ja i moja głowa. Substancja była dla mnie rozwiązaniem.

Młoda aktorka przyznaje, że alkoholizm i narkomania nie są „eleganckie”, a jakby tego było mało – są dożywotnie.

Gdybym miała wybór to wybrałabym inną. Chociażby taka, która nie koncentruje mnie na ucieczce właściwie przed wszystkim. Ucieczce przed przeżywaniem emocji, każdej. Ucieczce przed bliskością. Chorobie w której rownocześnie czuje się najgorsza i najlepsza na świecie. Chorobie która odebrała mi kolory świata pozostawiając go czarno-białym. Chorobie która sprawia że jestem pełna lęków. Która tworzy w mojej głowie nierealne światy do których pod żadnym pozorem nie powinnam wchodzić. Kilka razy dziennie powtarzam sobie „twoja głowa kłamie”. Miedzy innymi dzięki temu żyje. Muszę jeszcze dodać, ze jest to choroba dożywotnia i śmiertelna.

Ania jest coraz bardziej przekonana, że taka właśnie jest jej droga. Dziś w swojej chorobie dostrzega błogosławieństwo. Twierdzi, że urodziła się na nowo i drugi raz przechodzi  przez dzieciństwo, dojrzewanie, wczesna dorosłość. Nie często ma się taką możliwość.

Dziś przepełnia mnie wdzięczność. Dziś ta wyobrażeniowa pustka która przez lata wypełniałam alkoholem jest wypełniona miłością. Dziękuje wszystkim którzy są obecni w moim życiu. Jakkolwiek jesteście, czy daleko czy blisko, czy wspierająco czy wręcz przeciwnie. Dzięki wam się rozwijam. – kończy swoją przejmującą opowieść Ania.

Wśród komentarzy pod postem możemy też znaleźć wspierające zdanie jej matki:

Zawsze z Tobą! Wzrastaj pięknie! Jestem dumna i szczęśliwa, że jesteś! Kocham! – napisała dumna mama.

My też wspieramy i życzymy wytrwałości.

Dziś są moje drugie urodziny. Dwa lata abstynencji. 730 dni. Tak wole liczyć, poniewaz moja walka trwa codziennie -…

Opublikowany przez Anna-Maria Stachoń Piątek, 10 kwietnia 2020

Kim jest Anna Maria Stachoń?

Anna Maria Stachoń jest 31-letnią aktorką. Studiowała aktorstwo na PWST w Krakowie. Chodziła do tej samej szkoły co jej rodzice, z tą różnicą, że oni studiowali na Starowiślnej, a Anna Maria studiowała na ulicy Straszewskiego. Jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci; synek ma 8 lat, a córka 6 lat.


Anna Maria Stachoń

Anna Maria Stachoń

Anna Maria Stachoń

Anna Maria Stachoń

Anna Maria Stachoń

Anna Maria Stachoń

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×