Szukaj

Trudno o piękniejsze dowody przyjaźni niż te na profilu menadżera Krzysztofa Krawczyka. Płaczemy razem z nim

Andrzej Kosmala, Krzysztof Krawczyk

Andrzej Kosmala, Krzysztof Krawczyk

Andrzej Kosmala był nie tylko menadżerem, ale także bliskim przyjacielem Krzysztofa Krawczyka. Mężczyzna nie może pogodzić się z nagłą śmiercią artysty. Ostatnio uczcił jego pamięć serią poruszających wpisów na Facebooku. Co opublikował?

Krzysztof Krawczyk w 2020 roku ograniczył aktywność zawodową. W październiku w mediach pojawiła się informacja, że kończy z koncertowaniem. Te doniesienia potwierdziła jego żona, Ewa. W rozmowie z Super Expressem przekazała, że jej mąż na razie nie wróci na scenę – za bardzo bał się zakażenia koronawirusem:

Krzysztof nie wróci na scenę. Nie będzie dawał koncertów. Za bardzo boimy się koronawirusa. Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności. Muzycy znaleźli inna pracę, chórek i kierowcy też, a manager Krzysztofa, Andrzej Kosmala przygotował wydanie nowej płyty „Horyzont”. Właśnie trafiła do sprzedaży — mówiła Ewa Krawczyk.

Krawczyk nie pojawiał się w programach rozrywkowych, których miał być gwiazdą – w ostatniej chwili zrezygnował z udziału w Szansie na sukces z jego przebojami. Chociaż próbował się uchronić przed chorobą, nie udało mu się. SARS-CoV-2 zaraził się na początku 2021 roku. Jego stan był na tyle poważny, że 23 marca trafił do łódzkiego szpitala. Tam przez kolejne tygodnie walczył z COVID-19. Opuścił placówkę w Wielką Sobotę, 2 kwietnia.

Gdy wydawało się, że powrót Krzysztofa Krawczyka do zdrowia jest tylko kwestią czasu, jego stan znacznie się pogorszył. W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, media obiegła informacja o jego śmierci. Smutne wieści za pośrednictwem social mediów przekazał jego menadżer, a także wieloletni przyjaciel, Andrzej Kosmala.

Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka. Seria wpisów po pogrzebie

Kosmala w trudnym czasie jest najbliższym powiernikiem żony Krawczyka. W jej imieniu odpowiada na pytania mediów. W jednej z rozmów zdradził, że muzyk ma na swoim koncie jeszcze trzy niewydane płyty i duet z synem – Krzysztofem juniorem. Wyznał również, że już jakiś czas temu zadbał o to, by zostać pochowanym na cmentarzu w Grotnikach:

Krzysztof już wcześniej wykupił na cmentarzu kilka miejsc. Chciał zostać obok bliskich. Kiedyś w rodzinnym mauzoleum, jakie tam powstanie, spoczną z nim ci, których kochał – mówił w rozmowie z „Super Expressem”.

Andrzej Kosmala podczas pogrzebu, który odbył się 10 kwietnia, wygłosił przemówienie na szczególną prośbę Ewy Krawczyk. W swoim krótkim wystąpieniu podkreślił, że twórczość Krzysztofa jest nieśmiertelna:

Bóg dał ci talent, a ty tego daru nie zmarnowałeś. Nie wszystko umiera, kiedy odchodzi tak wielki artysta. Na ostatniej swojej płycie, która nosi znaczący tytuł Horyzont, śpiewasz tekstem Macieja Świtańskiego: „Horyzont wzywa za swój brzeg, do niego ciągle podążamy. Jedyna droga, jeden cel idziemy wciąż i wciąż czekamy”. Ty przyjacielu już jesteś za tym horyzontem, a my wciąż czekamy. Do zobaczenia Krzysztofie.

Po zakończeniu uroczystości żałobnej Andrzej towarzyszył Ewie Krawczyk, wiernie dumając nad grobem przyjaciela. Był jedną z ostatnich osób, która opuściła cmentarz.

Menadżer nadal nie może pogodzić się ze śmiercią Krzysztofa. Na jego stronie na Facebooku można znaleźć mnóstwo wpisów, w których wspomina artystę. W jednym z nich zachęcił fanów i znajomych do śledzenia profili społecznościowych Krawczyka, które wciąż są dostępne i będą aktualizowane przez bliskich.

Odszedł Krzysztof Krawczyk,ale pozostają jego piosenki oraz strony na mediach społecznościowych.

Posted by Andrzej Kosmala on Sunday, April 11, 2021

Kosmala podzielił się również zdjęciem z sobotnich uroczystości pogrzebowych, na którym całuje trumnę z ciałem Krawczyka. Pokusił się o krótki, wzruszający do łez komentarz:

Żegnaj Przyjacielu!

Żegnaj Przyjacielu!

Posted by Andrzej Kosmala on Sunday, April 11, 2021

Andrzej udostępnił fragment odcinka serialu Świat według Kiepskich z gościnnym udziałem swojego byłego podopiecznego. Przy okazji zwrócił uwagę na występujących w nim aktorów, którzy odeszli:

Rok 2000 witaliśmy z Krzysztofem z Kiepskimi! Dzisiaj większość aktorów gdzieś tam przebywa z Krzysztofem!

Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka w mediach społecznościowych. Przypomniał m.in. Świat według Kiepskich z udziałem piosenkarza

Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka w mediach społecznościowych. Przypomniał m.in. Świat według Kiepskich z udziałem piosenkarza

Wspomniał też przyjaźń Krzysztofa i Daniela Olbrychskiego:

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych chwilach. Krzysztof z Danielem byli wielkimi Przyjaciółmi.

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w trudnych chwilach! Krzysztof z Danielem byli wielkimi Przyjaciółmi!

Posted by Andrzej Kosmala on Monday, April 12, 2021

W ciągu ostatniej doby wśród wspominkowych wpisów Kosmali pojawiło się wiele archiwalnych nagrań wideo z występów Krzysztofa Krawczyka oraz jego piosenek i wywiadów przeprowadzonych na różnych etapach kariery.

Każdy post poruszył internautów. Liczne udostępnienia i reakcje oraz przepełnione smutkiem komentarze są tego najlepszym dowodem.

Kosmala i Krawczyk byli przyjaciółmi od 1974 roku.


Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka w mediach społecznościowych

Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka w mediach społecznościowych

na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka w mediach społecznościowych. Przypomniał m.in. Świat według Kiepskich z udziałem piosenkarza

Andrzej Kosmala wspomina Krzysztofa Krawczyka w mediach społecznościowych. Przypomniał m.in. Świat według Kiepskich z udziałem piosenkarza

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  To nie chwilą na brzydkie wpisy proszę się opamietać

 • Gość Tak mi smutno pisze:

  Nad Kiepskimi fatum krąży… Krzyś pałeczkę dostał w maratonie… Oj!

 • gosc Patrycja pisze:

  Byl spoko gosc przyjazny , szanowal innych, milo sluchac piosenek p. Krzysztofa wielka strata

 • Gość pisze:

  Nie był chory na covida, przeszedł przez niego, gołym okiem widać było że nie jest zdrowym człowiekiem, zaburzenia rytmu, niewydolność serca

 • Gość3333 pisze:

  Już nic nie rozumiem, umarł na korona to jakim cudem pogrzeb w kościele. U nas jak ktoś na koronę umiera to ksiądz do kościoła nie pozwala wnieść ciała. Przychodzi na cmentarz kropidłem machnie i tyle. Rodziny tylko szczątkowe ilości bo nie można a tu taki pogrzeb tylu ludzi. O co w tym kraju chodzi. Kto jest z PiSu ten ma pogrzeb?

  • Gość pisze:

   Z COVID-a podobno go wyleczyli ale miał inne choroby, przewlekłe – chore serce, płuca i jeszcze coś.

 • Gośćpancia pisze:

  Wspaniały piosenkarz to był śpiewak z najlepszej strony

 • Gość pisze:

  Nie da się tego nawet czytać… regularny cyrk. Teraz widac klasę z jaką zachowała się rodzina śp Wodeckiego – oni na takie artykuły nie pozwalali

 • Gość pisze:

  Będzie Nam Ciebie brakowało Krzysiu. Spoczywaj w spokoju. Grasz teraz z aniolami w Niebie

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×