Alicja Majewska kończy 72 lata. Jej życie prywatne to gotowy materiał na kinowy hit

Alicja Majewska urodziny

Alicja Majewska urodziny

Alicja Majewska, jedna z najbardziej kochanych przez publiczność piosenkarek, kończy 72 lata. Ale mało kto wie, że jej życie prywatne to historia na filmowy przebój.

Wielu widzom czy słuchaczom może wydawać się, że Alicja Majewska jest od lat związana z Włodzimierzem Korczem. I to jest prawda. Są razem od ponad 30 lat. Z tym że wyłącznie zawodowo. Szczęśliwą żoną Włodzimierza Korcza jest od 54 lat Elżbieta Starostecka. Alicja ma swoją własną, ekscytującą i przejmującą historię.

Alicja Majewska: życie prywatne – historia jak z filmu

Urodzona w 1948 roku, w wieku 24 lat piosenkarka została żoną starszego o piętnaście lat Janusza Budzyńskiego. Mężczyzna był popularnym w latach 60. i 70. konferansjerem, dziennikarzem, redaktorem i prezenterem. Prowadził między innymi Wielką grę przed słynną Stanisławą Ryster.

Alicja Majewska i Janusz Budzyński poznali się w czasie jej tournée z zespołem Partita po Związku Radzieckim. W 1972 roku wzięli ślub. To właśnie mąż mobilizował młodziutką i wątpiącą w swoje siły i umiejętności zawodowe Alicję do spróbowania kariery solowej.

Miałam opiekuna –to był mój mąż. Sama nigdy nie zaniosłabym dokumentów do komisji kwalifikującej na festiwal w Opolu. Nie wierzyłam w siebie, ale miałam wokół ludzi, którzy we mnie wierzyli – wspominała w jednym z wywiadów.

Od 1974, już jako solistka, robiła coraz większą karierę, która dostała rozpędu dzięki współpracy z Włodzimierzem Korczem. To on jest kompozytorem największych hitów pani Alicji. Kto nie kojarzy Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się ten żagiel bieli, czy Być kobietą.

Alicja Majewska: rozstanie z mężem – od miłości do przyjaźni

Niestety, okazało się, że mąż, mimo iż wspierał i pomagał jej w karierze, to nie potrafił dochować wierności. Para rozstała się w 1984 roku. A Alicja Majewska już nigdy nie związała się z nikim na stałe. Mimo tego, że nie ma ani partnera, ani dzieci, nie traci humoru, gdyż jak twierdzi, dla niej szklanka jest zawsze do połowy pełna.

Jestem kobietą rozwiedzioną, wdową, nie mam dzieci. Tak się potoczyło moje życie. Na szczęście mam naturę punktowania tego, co mi się udało. Szklanka jest dla mnie zawsze do połowy pełna, a nie pusta. Mam swoje smuteczki, jestem w takim wieku, że wielu bliskich mi ludzi odchodzi – wyznała w wywiadzie dla „Vivy!”.

Prawda jest taka, że mimo rozwodu Alicja Majewska nigdy nie przestała kochać swojego męża. A kiedy parę lat później wykryto u niego raka, opiekowała się Januszem Budzyńskim aż do jego śmierci w 1990 roku.

Choć się z Januszem rozstaliśmy, pozostaliśmy w przyjaźni. Zmarł na późno wykryty nowotwór. Do końca byłam przy nim. Jego śmierć była dla mnie ogromną traumą. Od tego momentu regularnie się badam i powtarzam wszystkim, że trzeba się badać, aby móc zapobiec tragedii – wyznała w wywiadzie dla „Zwierciadła”.

Kolejne lata Alicja Majewska spędziła, opiekując się swoją schorowaną po udarze mamą. To była jedna z głównych przyczyn, z powodu których nie miała czasu, by zająć się życiem prywatnym. Poza tym każdą wolną chwilę poświęcała przygotowaniom do koncertów i samym koncertom.

Alicja Majewska: powrót z nową płytą

Mama Alicja Majewskiej odeszła w 2011. Te dwie śmierci kosztowały piosenkarkę bardzo dużo. I zostawiły swój ślad w jej sercu. Z tym większym podziwem należy patrzeć na tę wspaniałą artystkę i jej przekonanie, że – mimo wszystko – szklanka jest do połowy pełna.

W ubiegłym roku Alicja Majewska została jedną z trenerek w pierwszej polskiej edycji programu TVP2 The Voice Senior oraz wydała swoją kolejną płytę – Żyć się chce. Piosenki skomponował dla niej Włodzimierz Korcz.

Najserdeczniejsze życzenia, Pani Alicjo!


Alicja Majewska w młodości

Alicja Majewska w młodości

Alicja Majewska

Alicja Majewska

Alicja Majewska

Alicja Majewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×