Tyle córka Agnieszki Osieckiej zarabia rocznie na twórczości matki. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Agata Passent, Agnieszka Osiecka

Agata Passent, Agnieszka Osiecka

Agnieszka Osiecka, mimo że nie żyje już kilka lat, nadal jest jedną z najpopularniejszych autorek tekstów w kraju. Z jej wielkich hitów cały czas korzystają artyści. Dzięki temu Agata Passent może liczyć na spory spadek w postaci tantiem. Ile wpływa na jej konto każdego roku?

Na antenie TVP od 26 grudnia można było oglądać serial biograficzny o Agnieszce Osieckiej. Historia życia poetki tak bardzo zainspirowała twórców, że postanowili przedstawić jej losy na małym ekranie. Produkcja wzbudziła jednak sporo kontrowersji. Suchej nitki nie zostawiła na niej Maryla Rodowicz, która nie tylko współpracowała z autorką tekstów, ale prywatnie była jej najlepszą przyjaciółką. Dobrej oceny nie dała też temu serialowi Ilona Łepkowska, której nie zachwyciły zbyt zawiłe wątki, oraz gra aktorów.

Podobała mi się bardzo Eliza Rycembel. Popławska jest dla mnie za chłodna. Jędrzej Hycnar jako Marek Hłasko też jest dobry. Mikołaj Roznerski jako Wojciech Frykowski z kolei nietrafiony, wygląda jak wyjęty z planu „M jak miłość”. Serce więc trochę boli, ale oglądam, co będzie dalej- mówiła Łepkowska.

Serialu Osiecka nie oglądała córka tytułowej bohaterki, czyli Agata Passent. Nie robi tego z bardzo prozaicznych powodów, po prostu nie posiada w domu telewizora. Nie jest jednak tajemnicą, że jej życie u boku słynnej mamy nie należało do najłatwiejszych.

Agata Passent odbiera ogromny spadek po matce

Agata Passent jest jedynym dzieckiem poetki. Niestety nie połączyła ich nigdy szczególna więź, a Osiecka opuściła córkę, gdy ta miała zaledwie 6 lat. Od tamtej pory wychowywał ją jej ojciec. Ich późniejsze kontakty, również nie wyglądały najlepiej.

Odeszła od nas, kiedy miałam sześć lat. Była więc mamą dochodzącą. Tym bardziej kontakty z nią chciałam celebrować, było to dla mnie święto. A ona w to święto się spóźniała, zawalała. Czułam się jako dziecko podwójnie odtrącona. Pierwsze odtrącenie – że nie chciała ze mną mieszkać. Drugie – że nawet jako mama dochodzącą wybiera alkohol, nie mnie – zdradziła w 2010 roku na łamach Gazety Wyborczej.

Passent przez długi czas potrzebowała terapii, by dojść do siebie, bo traumatycznym dzieciństwie. Po latach jednak nadal pielęgnuje pamięć po swojej zmarłej mamie w założonej przez siebie fundacji Okularnicy.

Okazuje się, że Passent może także liczyć także spory spadek po swojej mamie. Nadal jest ona w czołówce najpopularniejszych autorów tekstów w naszym kraju. Jej hity cały czas śpiewa Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Edyta Geppert, ale także Edyta Górniak i Kasia Nosowska. To właśnie dzięki temu Passent może liczyć na spore tantiemy. Jak podaje Super Express, kwota, która trafia na jej konto każdego roku, jest naprawdę zawrotna.

Na konto jedynej córki Osieckiej wpływa średnio 1,5 mln złotych z tantiem. W Statucie Stowarzyszenia autorów ZAiKS czytamy, że wypłacane są one do 70 lat po śmierci autora, a należące do niego majątkowe prawa autorskie przechodzą w wyniku dziedziczenia na spadkobierców – czytamy w Super Expressie.

Dziennik wyliczył także, że wspomniana suma będzie wpływać na konto Passent jeszcze przez 46 lat.


Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent w TVN

Agata Passent w TVN

Komentarze

 • Gość pisze:

  no to się leniwa baba obłowiła na mamusinym talencie

  • Kajra pisze:

   Nie do uwierzenia taki komentarz. Pani Agata to jej córka. Matka opuściła ją w wieku 6 lat. Wielokrotnie pisała i mówiła o tym jak bardzo to miało wpływ na jej życie, jak bardzo pragnęła tych kontaktów. Ponadto Pani Agata pracuje i jest zawodowo czynna. Nie jest leniwa. I na koniec: Miała prawo ustawowe do dziedziczenia takiego spadku. Ty, mały człowieczku, ziejący nienawiścią, zapewne, skorzystałbyś z takiego przywileju, gdyby trafiła ci się sposobność. To oczywiste.

 • Gość pisze:

  No i już jej policzyli!A co to kogo obchodzi ile jej wpływa?zazdrosniki

 • ?? pisze:

  Śliczna dziewczyna z Pani Agaty. W zupełności rozumiem przez co musiała przejść. Jest to strata nie do odrobienia. Trzeba nauczyć się z tym żyć Terapią może być pomoc dzieciom wykluczonym.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×