Agata Passent nie ogląda biograficznego serialu o matce. Zdradziła wszystkie swoje powody

Agata Passent, Agnieszka Osiecka

Agata Passent, Agnieszka Osiecka

Agata Passent nie ogląda serialu o swojej matce Agnieszce Osieckiej. Felietonistka zdradziła powody. Okazało się, że są bardzo prozaiczne. 

W grudniu na antenę TVP trafił serial o Agnieszce Osieckiej. Historia poetki i autorki największych hitów Maryli Rodowicz zainspirowała Telewizję Polską do stworzenia cyklu biograficznego opowiadającego jej losy. Produkcja już na starcie wzbudziła sporo kontrowersji. Królowa polskiej sceny muzycznej, która prywatnie była jedną z najbliższych przyjaciółek Osieckiej, nie ukrywała, że w serialu znalazła sporo nieścisłości. Tuż po premierze Rodowicz nie zostawiła na Osieckiej suchej nitki. Produkcja TVP doczekała się sporego grona widzów, a wokalistka twierdzi, że oglądają oni sceny, które nigdy nie miały miejsca w życiu poetki z Saskiej Kępy.

Również królowa polskich seriali Ilona Łepkowska nie szczędziła słów krytyki. Uważa, że niektóre wątki nie są dostatecznie wytłumaczone, a w serialu jest sporo zawiłości. Nie zachwyciła jej także gra niektórych aktorów.

Podobała mi się bardzo Eliza Rycembel. Popławska jest dla mnie za chłodna. Jędrzej Hycnar jako Marek Hłasko też jest dobry. Mikołaj Roznerski jako Wojciech Frykowski z kolei nietrafiony, wygląda jak wyjęty z planu „M jak miłość”. Serce więc trochę boli, ale oglądam, co będzie dalej- mówiła Łepkowska.

Serialu Osiecka nie ogląda córka tytułowej bohaterki, czyli Agata Passent. Dlaczego?

Agata Passent nie ogląda serialu Osiecka

Agata Passent była jedynym dzieckiem poetki. Niestety nie łączyła jej z matką szczególna więź. Gdy Agata miała 6 lat Osiecka odeszła od rodziny i zostawiła córkę na wychowanie jej ojcu. Niestety ich późniejsze kontakty również nie wyglądały najlepiej.

Odeszła od nas, kiedy miałam sześć lat. Była więc mamą dochodzącą. Tym bardziej kontakty z nią chciałam celebrować, było to dla mnie święto. A ona w to święto się spóźniała, zawalała. Czułam się jako dziecko podwójnie odtrącona. Pierwsze odtrącenie – że nie chciała ze mną mieszkać. Drugie – że nawet jako mama dochodzącą wybiera alkohol, nie mnie – zdradziła w 2010 roku na łamach Gazety Wyborczej.

Teraz gdy w TVP emitowany jest serial o życiu Osieckiej, Agata Passent została zapytana, jak ocenia tę produkcję. Okazała się, że nie widziała ona ani jednego odcinka biografii swojej matki. Powód jest niezwykle banalny i jednocześnie zaskakujący. Passent od 22 lat nie posiada w domu telewizora. Wspomniała, że nie chce też oglądać tego na ekranie swojego laptopa.

Obejrzę niebawem na jakimś dużym ekranie, żeby zdjęcia pana Adama Bajerskiego docenić – napisała w social mediach.

Dziennikarka wyznała, że umówi się z producentką Joanną Ochnik na specjalny pokaz na dużym ekranie.


Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Agata Passent - Premiera książki o Wojciechu Młynarskim

Agata Passent - Premiera książki o Wojciechu Młynarskim

Komentarze

 • Gość pisze:

  dużo komuny mało duszy Wielkiej Poetki Osieckiej

 • gość niedzielny pisze:

  Jeszcze nikt nie obejrzał do końca, a już komentują. Jak sie serial skończy zapraszam do komentowania. Dla mnie jest na -4. Za dużo wątków namieszane i jest nieczytelny. Trzeba dobrze znać nazwiska jakie występują żeby to ogarnąć. Poczekam na koniec serialu i wtedy powiem co mi sie podoba a co nie.

 • Gość pisze:

  Bardzo fajny film. Czytam o wszystkich którzy są w filmie. Hlasko mnie zainteresował. Przyborę pamiętam jako dziadka. A to był fajny facet. Dobrze zagrany. Niektórzy udają ze nie oglądają bo to w TVPa krytykują. Bo oglądają. Dzięki Agatko za Twoją mamę i film.

 • Gość pisze:

  fatalny scenariusz i fatalna obsada. Ta Decybel z tym zezem koszmarna, a poplawska sztywna bez ikry. Hasko był wielkim facetem, a tu jakiś konus na kaczych nogach, Nie wiem czemu Passent nie protestowala

  • Gość pisze:

   Czy kiedykolwiek widziales sie w lustrze. Wiec nie oceniaj aktorow jak sam jesters nie ideally!! Napewno I Hlasko byl stworem DNA I natury to ze mial dar tworzenia nie znaczy ze byl wielkim bo dla ciebie wielki a dla kogos marny Respektuj I uszanuj czlowieczenstwo to I tobie bedzie byc dane czlowiekiem

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×