60-letnia aktorka Barbara Sienkiewicz w Dzień Dobry TVN. Matka bliźniąt podziękowała publicznie Ewie Kopacz za odmowę pomocy

Barbara Sienkiewicz w Dzień Dobry TVN

Barbara Sienkiewicz w Dzień Dobry TVN

Wywiad z Barbarą Sienkiewicz w Dzień Dobry TVN

Najstarsza matka w Polsce ma swoje 5 minut. Barbara Sienkiewicz, która w wieku 60 lat urodziła bliźnięta, trafiła na języki wszystkich mediów. Dzisiaj aktorka z Klanu była gościem w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała po raz pierwszy o ciąży i porodzie. Zdecydowała się ujawnić sporo szczegółów z intymnego życia, ale też zdementowała kilka kluczowych plotek, które w ostatnim czasie pojawiają się w tabloidach.

Zobacz: Ile lat naprawdę ma Barbara Sienkiewicz? Sprzeczne informacje na temat wieku

Rozmowa zaczęła się od tematu negatywnej odpowiedzi premier Ewy Kopacz na list z prośbą o pomoc od 60-letniej aktorki:

U mnie szalę goryczy przelał fakt, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego. Wydawało mi się, że każda kobieta, która urodzi w Polsce powinna dostać zasiłek macierzyński. Pojawiło się mnóstwo pytań, dlaczego? Nie dostaję zasiłku, bo powinnam dobrowolnie płacić składki. Ta dobrowolność polega na tym, że chyba nikt nie płaci, bo to są sumy wynoszące około tysiąca złotych miesięcznie. Cały czas tej sytuacji nie zrozumiałam, ale nie mam tego zasiłku macierzyńskiego

Poszłam do pana prezesa z pytaniem, dostałam odpowiedź z gabinetu pani premier, odpowiedź negatywną. Było wyjaśnienie z ministerstwa kultury, że za zasługi… Mi chodziło tylko o 500 złotych.

Barbara Sienkiewicz podkreśliła, że jest aktorką i nie potrzebuje pomocy od społeczeństwa:

Ja nie wyciągam ręki do ludzi, bo jest też taka sprawa, że wyciągam rękę do podatku ludzi, a wiem że nie. Praktycznie ten fakt zaczął się w 38 roku, jak moja mama została sierotą. Teraz z mamą mieszkamy razem. Opiekuję się jeszcze mamą. Chcę dodać, że gratyfikacje po 40-leciu pracy mojej mamy, po czasie denominacji, uległy zmianie.

Proszę żeby wszystkie rzeczy były kierowane w tamtą stronę, w stronę Caritasu. Ja sobie poradę, mam nadzieję, że jeszcze znajdę pracę.

Pomimo negatywnej odpowiedzi od premier Ewy Kopacz, najstarsza matka w Polsce podkreśla, że czuje się wspaniale:

Mam tyle energii, tyle siły, tyle zapału, tyle chęci. Dzieci są zdrowe, szczęśliwe, zadowolone. To jest czar mojego życia, chciałabym żeby to były dzieci dobrze wychowane, żeby znały prawidłowe wartości ludzkie, żeby wniosły coś w wartość tego narodu.

Mała już stoi na nóżkach i zaczyna już pierwsze kroki robić. Mały nie. Przepięknie te pierwsze miesiące przeszły. Charaktery mają skrajne, ale myślę, że konkretne. Dzieci są zapisane do żłobka, a te godziny po żłobku, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jakąś pomoc, która zajmie się dziećmi. Jest lekkość w domu, jest zabawa, jest uczciwa miłość

Aktorka Barbara Sienkiewicz podziękowała premier Ewie Kopacz i podkreśliła, że żal ma do kogoś innego:

Mam nadzieję, że będę pracowała w zawodzie. Że da mi to szansę na to, żeby dalej budować uczciwy, prawy dom. Mam dużo siły, dużo energii. Dziękuję za to, że dostałam odpowiedź negatywną z kancelarii pani premier, to była jakaś ulga pewnego rodzaju. Na pewno był żal, ze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego było na nie, poszłam z pytaniem do pana Olgierda Łukaszewicza, dlaczego? To był taki lekki cios, jeśli chodzi o moją osobę.

Barbara Sienkiewicz ma 60 lat i samotnie wychowuje dwójkę bliźniąt. Pierwsze zdjęcia aktorki „Klanuznajdziecie tutaj.

Zobacz: Kinga Rusin zażartowała z wieku Barbary Sienkiewicz i Małgorzaty Rozenek

Barbara Sienkiewicz w Dzień Dobry TVN

Barbara Sienkiewicz w Dzień Dobry TVN

Tak Barbara Sienkiewicz opuszczała studio DDTVN:


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×