NewsyMichał Wiśniewski ma podwójne obywatelstwo. Czy opuści Polskę? Postawił sprawę jasno

Michał Wiśniewski ma podwójne obywatelstwo. Czy opuści Polskę? Postawił sprawę jasno

Michał Wiśniewski (fot. KAPIF)
Michał Wiśniewski (fot. KAPIF)
08.01.2024 07:09, aktualizacja: 08.01.2024 07:52

Michał Wiśniewski został oskarżony o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości SKOK w Wołominie na kwotę 2,8 miliona złotych. Gdy starał się o kredyt na dom, miał przedstawiać zawyżone dochody własne i swojego poręczyciela.

30 października 2023 roku Sąd Okręgowy Warszawa-Północ wydał wyrok ws. lidera Ich Troje. Skazano go na 1,5 roku pozbawienia wolności. Jednocześnie zobowiązano artystę do zapłaty grzywny w wysokości 80 tys. złotych i pokrycia kosztów procesowych.

Wyrok jest nieprawomocny. Wiśniewski od samego początku nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Nie objęto go zakazem wyjazdu kraju, przez co swobodnie podróżuje. Jakiś czas temu udał się na zagraniczne wakacje. W drodze powrotnej do Polski napisał:

Wracamy do Polski. Do najpiękniejszego kraju, w którym mogłem przyjść na świat i najgorszego państwa w jakim przyszło mi żyć.

W związku z tym portal ShowNews skontaktował się z nim i zapytał go o to, czy być może zamierza wyemigrować. Jego background bardzo mu to umożliwia. Wiśniewski ma podwójne obywatelstwo: polskie i niemieckie. Dba też o to, aby jego syn poznał język niemiecki.

Czy Michał Wiśniewski wyemigruje z Polski?

Rockman nie zamierza jednak emigrować, ponieważ uznaje, że w jego przypadku byłaby to droga na skróty. To w Polsce ma największe grono odbiorców:

Uwielbiam Niemcy, mieszkałem tam, ale to nie jest rozwiązanie, żeby uciekać przed życiem. Jestem Polakiem, tutaj mam moje dzieci: córka Vivienne nie jest jeszcze dorosła, nie wspominając o moich najmłodszych synach. Oczywiście rozumiem tych, którzy wyjeżdżają za chlebem za granicę, szanuję to. Ale ja tu mam swoją publiczność i ja się nigdzie nie wybieram.

Jako młody chłopak Wiśniewski został adoptowany przez swoją ciotkę Wiesławę, dzięki której stał się obywatelem Republiki Federalnej Niemiec.

Michał Wiśniewski z córką Vivienne
Michał Wiśniewski z córką Vivienne
Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski zrelacjonował rodzinną Wigilię (fot. Instagram)
Michał Wiśniewski zrelacjonował rodzinną Wigilię (fot. Instagram)
Michał Wiśniewski z córką Vivienne
Michał Wiśniewski z córką Vivienne
Michał Wiśniewski ujawnił imię dziecka
Michał Wiśniewski ujawnił imię dziecka
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także