Michał Wiśniewski przerwał milczenie i komentuje zarzuty o wyłudzenie: „Karę dostałem już rano”. Przyznał się do winy?

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski we wtorkowy poranek stał się bohaterem kolorowej prasy. Po południu przerwał milczenie i odniósł się do zarzutów o wyłudzenie. Co napisał?

Michał Wiśniewski we wtorek gościł w prasie jako „Michał W.”. Wszystko przez fakt, że jak informowało m.in. RMF FM, piosenkarz usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Dotyczyły one doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości SKOK w Wołominie na kwotę 2,8 miliona złotych. Rzeczniczka wspomnianej instytucji zdradziła, że w tej sprawie jest prowadzone postępowanie.

Michał Wiśniewski przerywa milczenie i komentuje zarzuty o wyłudzenie

Gdy fala medialnych doniesień ruszyła, sam zainteresowany zabrał głos. Wydał oficjalne oświadczenie na Facebooku, w którym podkreślił, że prosi o to, by nie ukrywać jego nazwiska:

Szanowni Państwo, nazywam się Michał Wiśniewski i choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy paskiem.

Dodał, że nie przyznał się do postawionych zarzutów:

Do postawionych mi, zgodnie z prognozami mediów, zarzutów nie przyznałem się. Ja rozumiem, że media potrzebują wypełnić kontentem swój program lub rubryki, ale wydaje mi się, że jesteście na tyle inteligentnymi ludźmi i zdajecie sobie sprawę, iż publikacjami już wydaliście wyrok. Nie wystarczy napisać „grozi mu”, aby większość odczytała to jednoznacznie. Mnie uczono, co również padło przy czynnościach procesowych w prokuraturze, że postawienie zarzutów oznacza podejrzenie popełnienia przestępstwa, po czym po dochodzeniu zostanę lub nie postawiony w stan oskarżenia.

Michał Wiśniewski napisał, że o tym, czy jest winny, czy nie, może orzec jedynie sąd

Oskarżenie kogoś nie przesądza o winie, bo o tym może orzec jedynie Sąd, a na szczęście są niezawisłe Sądy. Proszę również nie pozbawiać mnie konstytucyjnego prawa do obrony, jak i nie pomijać faktu, że postępowanie sądowe jest dwuinstancyjne – wyrok musi najpierw zapaść, a później się uprawomocnić. Dopiero po ostatniej instancji można mówić o winie i karze.

Lider Ich Troje ujawnił, że zarówno w interesie jego, jak i prokuratury jest jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy:

Ja tę karę od mediów dostałem już dziś, mimo tego, że czuję się absolutnie niewinny. Ale jak powiedział Mark Twain, „pogłoski o mojej śmierci są grubo przesadzone”. Myślę, że w interesie moim jak i prokuratury jest jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy. Proszę o nienękanie mnie i mojej rodziny, jednocześnie dziękując przyjaciołom za wsparcie.

Szanowni Państwo, nazywam się Michał Wiśniewski i choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o…

Posted by Michał Wiśniewski on Tuesday, October 19, 2021

Internauci zareagowali niemal natychmiast. W komentarzach podkreślają, że trzymają kciuki, by sprawa jak najszybciej się wyjaśniła.


Promocja książki Grażyny Wiśniewskiej - Michał Wiśniewski

Promocja książki Grażyny Wiśniewskiej - Michał Wiśniewski

Promocja książki Grażyny Wiśniewskiej - Michał Wiśniewski z matką

Promocja książki Grażyny Wiśniewskiej - Michał Wiśniewski z matką

Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska - ślub

Michał Wiśniewski i Pola Wiśniewska - ślub

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×