NewsyMeghan i Harry u Oprah Winfrey. Streszczenie wywiadu i najmocniejsze cytaty

Meghan i Harry u Oprah Winfrey. Streszczenie wywiadu i najmocniejsze cytaty

Harry i Meghan u Oprah
Harry i Meghan u Oprah
Redakcja

08.03.2021 04:30, aktual.: 08.03.2021 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Meghan Markle i książę Harry w 2018 roku wzięli ślub. Odbyła się spektakularna uroczystość, o której kolorowa prasa rozpisywała się tygodniami. Analizowano listę gości, menu, a także obie suknie panny młodej. Przez kolejne miesiące małżonkowie wypełniali służbowe obowiązki i reprezentowali monarchię.

Na początku 2020 roku Meghan i Harry zrezygnowali z pełnionych funkcji. O swojej decyzji poinformowali w oficjalnym oświadczeniu. Zawarli porozumienie z królową Elżbietą II, z którego wynikało, że będą wypełniać zobowiązania do końca marca. W ciągu 12 miesięcy mogli zmienić zdanie i wycofać się ze swojej decyzji.

Tak się jednak nie stało. Małżonkowie od roku mieszkają w Stanach Zjednoczonych, gdzie przenieśli się tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa. Najpierw zamieszkali w Los Angeles, potem przeprowadzili się do Santa Barbara, gdzie od prawie roku układają swoje życie na nowo. Wkrótce ich rodzina się powiększy - Meghan Markle jest w ciąży, o czym poinformowała na łamach magazynu People.

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey. O czym rozmawiali?

Meghan i Harry nie tylko układają sobie życie za oceanem, ale także podejmują odważne decyzje. Do takich z pewnością należy fakt, że zgodzili się udzielić wywiadu Oprah Winfrey. Chociaż do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy rozmowa zostanie wyemitowana (wszystko przez to, że książę Filip trafił do szpitala), ostatecznie ujrzała ona światło dzienne. Już w pierwszych minutach Meghan zapewniła, że nie zna pytań zadawanych przez dziennikarkę oraz nie dostają z Harrym żadnych pieniędzy za wywiad.

Program został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich Oprah rozmawiała jedynie z Meghan. Prowadząca poinformowała, że taką rozmowę chciała przeprowadzić już w 2018 roku. Wówczas Markle nie mogła sama zadecydować o tym, czy będzie mogła wystąpić w jej show. Rodzina królewska zabroniła jej udzielić tego wywiadu.

Winfrey zapytała księżną, co najbardziej zmieniło się w jej życiu od tego czasu. W odpowiedzi usłyszała, że to, iż znów ma możliwość wyboru i podejmowania takich decyzji, na jakie ma ochotę.

Jesteśmy po wielu doświadczeniach życiowych. Doceniamy to, że mamy możliwość dokonywania własnych wyborów. Wtedy nie mogłabym powiedzieć ci „tak”. To wyzwalające znów mieć prawo aby powiedzieć „tak” i samodzielnie dokonać wyboru – mówi Meghan.

Wielu widzów najbardziej oczekiwało na odpowiedź na pytanie, które wilokrotnie powtarzano w zwiastunach:

Milczałaś czy byłaś uciszana? – zapytała Oprah.

Meghan odparła:

To drugie.

Po czym sugestywnie dodała:

[W rodzinie królewskiej] Nic nie jest takie, na jakie wygląda.

Czy Kate płakała przez Meghan?

Cambridge'owie nie byli przekonani co do niezwykle szybkiego tempa, w jakim Harry i Meghan poznali się, zaręczyli, a potem pobrali w bajkowej scenerii. Brat Harry'ego miał prosić go, by zwolnił ze znajomością z "tą dziewczyną", co nie spodobało się księciu.

Meghan doprowadziła Kate do łez tuż przed swoim ślubem z Harrym? Taka informacja od lat krążyła w mediach. Ile w niej prawdy? Okazuje się, że niewiele. Gdy Oprah zapytała o szczegóły, ta odpowiedziała:

To dobre pytanie.

Markle wyznała, że "stało się odwrotnie" i to ona płakała przez żonę Williama. Dodała, że sytuacja ta była "punktem zwrotnym", jeśli chodzi o pogorszenie relacji książęcej pary z resztą rodziny królewskiej.

Była aktorka nie zdradziła, co poróżniło ją z Kate. Wyznała, że byłoby to "nie w porządku", gdyby zaczęła o tym opowiadać publicznie. Ujawniła za to, że po sytuacji, jaka miała miejsce przed jej ślubem, otrzymała od Middleton kwiaty z bilecikiem, w którym widniały przeprosiny. Skruszona księżna Cambridge miała napisać, że "bierze odpowiedzialność za całą sytuację".

Meghan wyznała, że nie rozumie, dlaczego istnieją różnice w standardach między nią a Kate. Przytoczyła sytuacje, że gdy fotografowano ją w tej samej sytuacji co Kate, oskarżano ją o "dumę lub próżność".

Meghan o relacji z królową Elżbietą II

Podczas rozmowy nie brakowało wątków związanych z rodziną królewską. Meghan zdradziła, że królowa Elżbieta II była pierwszą osobą, która oficjalnie dowiedziała się o ich związku, ale nie pierwszą, którą osobiście poznała. Wcześniej znała się już z księżniczką Eugenią.

Markle zdradziła, że nie zdawała sobie sprawy, że będzie musiała kłaniać się królowej na osobności, dopóki Harry nie poinformował jej o tym w drodze na ich pierwsze spotkanie. Zdradziła również, że niewiele wiedziała o rodzinie królewskiej. Nie miała pojęcia, jak wygląda „codzienność” bycia członkiem monarchii.

Żona Harry'ego o królowej wypowiadała się bardzo serdecznie. Powiedziała, że gdy mieszkała w Londynie zawsze była dla niej „ciepła i zachęcająca”.

Królowa zawsze była dla mnie wspaniała – wyznała.

Meghan ujawniła, że od babci jej męża otrzymała kosztowany prezent z okazji zaręczyn – parę perłowych kolczyków i naszyjnik. Dodatkowo ujęło ją, gdy w samochodzie Elżbieta II miała koc, który rozłożyła nie tylko na swoich, ale także jej kolanach.

Położyła go również na moich. To sprawiło, że pomyślałam też o mojej babci – wyznała.

Kto sprawił przykrość Meghan Markle, gdy była w pierwszej ciąży?

Byli jednak członkowie rodziny królewskiej, którzy sprawili Meghan sporo przykrości. Księżna podzieliła się traumatyczną historią z pałacu. Gdy była w ciąży, jedna z osób miała obawy, że Archie urodzi się ciemnoskóry. Oprah zapytała wprost, kto zadał to pytanie. Markle odpowiedziała wymijająco:

Myślę, że ujawnienie tego byłoby dla nich bardzo szkodliwe – zakończyła wątek na temat rasistowskiej sytuacji w pałacu.

Meghan nawiązała też do tytułu swojego syna. Opinia publiczna tuż po narodzinach chłopca donosiła, że Meghan i Harry nie chcieli, by syn nosił tytuł książęcy. Meghan wyznała, że było zupełnie odwrotnie. Gdy poinformowano ją, że ​​dziecko nie zostanie księciem, a tym samym nie otrzyma ochrony, zaczęła przywiązywać wagę do tytułu. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo synka.

Nie zabrakło też wspaniałych wieści. Harry zdradził, że wraz z żoną oczekują narodzin córeczki.

To dziewczynka – powiedział przyszły ojciec, a potem dodał: – To niesamowite uczucie. Po prostu jestem wdzięczny. Niesamowite byłoby mieć jedno lub dwoje dzieci. Ale żeby mieć chłopca, a potem dziewczynkę… Czego chcieć więcej? Teraz mamy naszą rodzinę, nas czworo i nasze dwa psy. Coś wspaniałego.

Meghan Markle miała myśli samobójcze

Przełomowym i prawdopodobnie najmocniejszym momentem całej rozmowy, było wyznanie Meghan o myślach samobójczych. Oprah zapytała księżną, czy w jej życiu "nastąpił punkt krytyczny". Meghan ze łzami w oczach odpowiedziała, że ​​tak.

Meghan prosiła o pomoc osoby, z którymi współpracowała o możliwość odejścia z rodziny królewskiej. Pracownicy stwierdzili, że nie mogą nic dla niej zrobić. Księżna nie była bowiem zarabiającym członkiem instytucji – była członkiem rodziny.

Oprah zapytała, jakie ma odczucia, gdy teraz opowiada o całej sytuacji i wie, że jej słowa słyszą ludzie, których prosiła kiedyś o pomoc i wsparcie. Meghan odpowiedziała stanowczo, nazywając rodzinę królewską po prostu "firmą".

Co ciekawe, księżna Diana również mówiła o królewskiej instytucji jak o "firmie" i "mężczyznach w szarych garniturach".

Meghan i Harry ujawniają kulisy Megxitu

Życie żony Harry'ego w Pałacu Kensington było dalekie od bajkowego. Księżna była odcinana od świata zewnętrznego. Powiedziała, że ​​czasami nie pozwalano jej nawet wychodzić na lunch z przyjaciółmi. Gdy pytała dlaczego, mówiono jej, że "była zbyt często opisywana w mediach". Księżna Sussexu przez miesiące nie wychodziła z domu. Nie miała dostępu do swojego paszportu, prawa jazdy ani kluczy.

Poruszając temat Megxitu, Meghan zdradziła, że nie była w stanie dłużej funkcjonować na zasadach, według których żyje rodzina królewska, a Harry wyznał, że "czuł się uwięziony".

Po prostu dłużej nie chciałam – powiedziała Markle.

Z kolei Harry zapytany przez Oprah, czy postawił królową przed faktem dokonanym, że podjął decyzję o odejściu z rodziny królewskiej, o czym spekulowały tabloidy, odpowiedział:

Nigdy nie postawiłbym mojej babci w niewygodnej sytuacji, mam dla niej zbyt wiele szacunku.

Zanim Sussexowie podjęli decyzję o wycofaniu się z rodziny królewskiej, Harry odbył trzy rozmowy z królową i dwie z ojcem, który jest następny w kolejce do brytyjskiego tronu.

Jako powód odejścia Harry wskazał „brak wsparcia i niezrozumienie” między członkami rodziny. Książę powiedział również, że jego ojciec, książę Karol, przestał odbierać telefony w okresie poprzedzającym publikację ich oświadczenia o rezygnacji z obowiązków. Wyznał też, że Karol poprosił syna o sporządzenie pisma dotyczącego ogłoszenia rezygnacji z dworskich funkcji, uwzględniając szczegóły takie jak planowana data ogłoszenia Megxitu. Kiedy Oprah Winfrey zapytała Harry'ego, czy domyśla się, dlaczego ojciec nie chce mieć z nim kontaktu. Książę zamilkł na kilka chwil...

Zdradził, że bał się, że jego żonę będzie czekał los księżnej Diany. Na szczęście stało się inaczej:

Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy. Po prostu czuję ulgę i jestem szczęśliwy, że siedzę tutaj, rozmawiam z tobą, z moją żoną u boku. Nie mogę sobie wyobrazić, jak to musiało być trudne dla mojej matki, gdy przechodziła przez ten proces sama, te wszystkie lata temu. Było to niewiarygodnie ciężki dla nas dwojga, ale przynajmniej mieliśmy siebie nawzajem.

Harry podkreślił także, że w jego relacji z ojcem jest "jeszcze wiele do przepracowania". Zaznaczył jednak, że "zawsze będzie go kochał", a odbudowanie ich relacji jest dla niego priorytetem, zwłaszcza że Karol to przede wszystkim dziadek jego dzieci.

Książę ujawnił również, że rodzina królewska odcięła go finansowo w pierwszym kwartale 2020 roku, i że on i Meghan szukali nowych możliwości, aby móc sfinansować ochronę. Dodał, że pieniądze, które zostawiła mu matka, również okazały się bardzo pomocne.

O relacji z Williamem Harry opowiedział bardzo lakonicznie. Zdradził, że kocha go jak brata, i że "razem przeszli przez piekło". Zaznaczył przy tym, że ich kontakty nie wyglądają tak, jak kiedyś.

Meghan dodała, że dla rodziny królewskiej zmieniła całe swoje życie i chciała, aby Windsorowie byli z niej dumni, chociaż nikt nie powiedział jej, co czeka ją po przeprowadzce do pałacu. Księżna przyznała, że nie znała nawet brytyjskiego hymnu narodowego. Nikt nawet nie pomyślał, by go ją nauczyć.

Książę nie ukrywał swojego żalu do członków rodziny, która nie wspierała Meghan i nie powstrzymała medialnej nagonki na jej temat:

Dla nas, dla tego związku i rasy Meghan, była okazja - wiele okazji, aby okazać publiczne poparcie. I myślę, że jedna z najbardziej wymownych i najsmutniejszych części wydarzyła się, kiedy, jak sądzę, ponad 70 członków parlamentu, zarówno konserwatystów, jak i Partii Pracy, wystąpiło i przywołało kolonialne podteksty artykułów oraz nagłówków o Meghan. Jednak nikt z mojej rodziny nigdy nic nie odpowiedział. To boli.

Archie gwiazdą wywiadu Meghan i Harry'ego u Oprah

Kiedy Oprah Winfrey zapytała, czy Harry i Meghan czegoś żałują, od kiedy podjęli decyzję o Megxicie, Harry odparł:

Nie. Jestem z nas naprawdę dumny. Jestem bardzo dumny z mojej żony. Bezpiecznie sprowadziła na świat Archiego, w tak okrutnym i wrednym okresie. Każdego dnia wracałem do domu, do Meghan, płacząc. Zrobiliśmy, co musieliśmy zrobić. […] Ten rok był szalony dla wszystkich, ale teraz mogę spacerować z Archiem i chodzić na spacery z rodziną i psami, możemy chodzić na piesze wędrówki lub na plażę, która jest tak blisko...

Meghan ubolewa tylko nad jednym:

Że wierzyłam, kiedy mówili, że będę chroniona. To była fałszywa obietnica, ale nie powinnam o tym wiedzieć. Teraz, ponieważ tak naprawdę jesteśmy już po drugiej stronie, mogę powiedzieć, że nie tylko przeżyliśmy, ale rozkwitamy… To cud, to dopiero początek.

W trakcie rozmowy wyemitowany został krótki materiał wideo z udziałem Archiego. Mogliśmy zobaczyć, jak Meghan i Harry bawią się z synem na plaży. Księżna zdradziła, że chłopiec pokochał słowo "nawodnić", które powtarza przy każdej możliwej okazji.

Dziennikarka na pytanie, czy historia małżeństwa z księciem ma dla Meghan szczęśliwe zakończenie, usłyszała:

Jest wspanialsza niż jakakolwiek bajka, którą kiedykolwiek czytałaś.

Polscy widzowie, którzy przegapili transmisję w sieci, wciąż mają szansę, by obejrzeć wspomniany wywiad. Rozmowę z tłumaczeniem będzie można obejrzeć w poniedziałek, o godzinie 20.30 na kanale TVN24.

Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także