NewsyMarcjanna Lelek najpierw dokonała coming outu, a teraz uderza w Kościół. "Polska ortodoksja chrześcijańska"

Marcjanna Lelek najpierw dokonała coming outu, a teraz uderza w Kościół. "Polska ortodoksja chrześcijańska"

Marcjanna Lelek
Marcjanna Lelek
Krystyna Miśkiewicz

22.07.2023 14:00, aktual.: 22.07.2023 15:15

Marcjanna Lelek zyskała popularność dzięki swojej roli w serialu M jak Miłość. Mając zaledwie kilka lat trafiła na plan najchętniej oglądanej w Polsce telenoweli. Dosłownie dorastała na oczach widzów, wcielając się w postać Natalki Mostowiak, czyli adoptowanej córki Hanki i Marka.

Śliczna blondynka szybko zyskała popularność i stała się ulubienicą widzów. Po wielu latach zdecydowała się jednak zrezygnować z pracy dla TVP. Marianna na jakiś czas zniknęła z show-biznesu, ale po raz kolejny zrobiło się o niej głośno, gdy dokonała coming-outu.

Dotychczas spotykałam się tylko z chłopcami, ale w sumie zawsze spodziewałam się, że to może mi się przydarzyć, no i w końcu spotkałam dziewczynę tak zachwycającą, że mnie trafiło i trzyma […] – poinformowała pod zdjęciem z ukochaną.

W nowym wywiadzie opowiedziała o swoim stosunku do Kościoła.

Marcjanna Lelek o Kościele i LGBT

Marcjanna Lelek udzieliła bardzo obszernego wywiadu dla Wprost, gdzie w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz mówiła nie tylko o środowisku LGBT, ale też swojej "relacji" z Kościołem i podejściu do wiary. Marcjannie zdecydowanie nie podoba się traktowanie par jednopłciowych.

Jest taka narracja w Kościele, że ludzie są w tym bardzo zacofani. Nawet kiedy papież Franciszek zaczął się wypowiadać w temacie, że homo ok - w internecie ludzie z Polski pouczali go: Nie, papieżu Franciszku, nie, nie, nie, mylisz się. Czyli polska ortodoksja chrześcijańska. Nie wiem, czy to się zmieni.

Gwiazda M jak miłość wróciła wspomnieniami także do czasów, gdy jeszcze regularnie chodziła do kościoła. Od tego czasu minęła dekada.

Pamiętam, jak jeszcze chodziłam do kościoła, to było jakoś z 10 lat temu u dominikanów, bardzo otwartych, prawie że katolewica i jeden z ojców wtedy tłumaczył nam, że bycie gejem bierze się z tego, że ma się niedosyt ojca w dzieciństwie. No i jeszcze teoria, że jest to choroba, czyli stara narracja Kościoła, a nie to, co mówi np. Światowa Organizacja Zdrowia.

Podkreśliła jednak, że zna osoby, które pomimo wiary i nauk Kościoła są bardzo tolerancyjne dla środowiska LGBT.

Oczywiście nie wszyscy katolicy są tacy, unikam generalizowania, bo są też wśród nich osoby bardziej otwarte. Znam ludzi, którzy są wierzący i nie mają problemu ze związkami jednopłciowymi, nie wszyscy są jednotorowi i ślepo wierzą temu, co mówi Kościół, myślą sami. Obawiam się jednak, że nawet jeśli coś w tym temacie wreszcie zmieni się w Watykanie, to zanim dotrze to do Polski, miną pokolenia.

Ostatnio coraz więcej gwiazd otwarcie mówi o tym, że nie godzi się ze stanowiskiem Kościoła dotyczącym nie tylko społeczności LGBT, ale też innych aspektów życia. Tutaj przypominamy, które sławne osoby odwróciły się od instytucji Kościoła i nie ochrzciły swoich dzieci.

Marcjanna Lelek na wakacjach
Marcjanna Lelek na wakacjach
M jak miłość odcinek 1188, Natalka (Marcjanna Lelek), Franek (Piotr Nerlewski)
M jak miłość odcinek 1188, Natalka (Marcjanna Lelek), Franek (Piotr Nerlewski)
Marcjanna Lelek została mamą?
Marcjanna Lelek została mamą?
Marcjanna Lelek na wakacjach
Marcjanna Lelek na wakacjach
Marcjanna Lelek na wakacjach
Marcjanna Lelek na wakacjach
Marcjanna Lelek na wakacjach
Marcjanna Lelek na wakacjach
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także