Księżna Kate pomimo własnej choroby wspiera króla Karola. "Daje mu powody do patrzenia w przyszłość"

Księżna Kate pomimo własnej choroby wspiera króla Karola. "Daje mu powody do patrzenia w przyszłość"

Księżna Kate wspiera króla Karola
Księżna Kate wspiera króla Karola
Źródło zdjęć: © ONS
23.04.2024 10:07

Ostatnie miesiące dla rodziny królewskiej nie są najłatwiejsze. Problemy zdrowotne króla Karola III i księżnej Kate mocno ich do siebie zbliżyły. Nawzajem się wspierają, często ze sobą rozmawiają. Brytyjskie media zdradzają, jak w stosunku do teścia zachowuje się żona Williama.

Początek tego roku w rodzinie królewskiej był niezwykle trudny. Na początku stycznia Pałac Buckingham poinformował o wykryciu choroby nowotworowej u króla Karola. Kilka miesięcy później, po zniknięciu na dłuższy okres, również księżna Walii w specjalnym nagraniu podzieliła się informacjami na temat nowotworu i chemioterapii, którą właśnie rozpoczęła. Tym samym wszystkie obowiązki spadły na królową Camillę i Williama, którzy poza zadaniami wynikającymi z pełnienia funkcji państwowych, musieli zająć się chorymi najbliższymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kate pomaga królowi jak tylko może. W taki sposób wspiera teścia

Bez wątpienia choroba zbliżyła do siebie księżną Kate i króla Karola. Żona Williama zawsze miała dobry kontakt z teściem, jednak w momencie przeżywania podobnych doświadczeń, ich relacja jeszcze mocniej się zawęziła. Informuje o tym jeden z brytyjskich serwisów. Jak podaje "In Touch", księżna postawiła sobie za cel pomóc monarsze. Według informatora Kate całą swoją uwagę koncentruje na Karolu.

Kate zawsze podnosi Karola na duchu, dając mu powody do patrzenia w przyszłość i oczekiwania na rzeczy, które jeszcze przed nimi - podaje wspomniany informator.

Księżna i król Karol dochodzą do siebie? Rodzice Kate pomagają nie tylko córce

W ostatnich miesiącach zarówno księżna Walii, jak i monarcha bardzo rzadko pokazują się publicznie. Obecnie skupiają się na najbliższych i dochodzeniu do zdrowia. W pomoc royalsom zaangażowali się także rodzice Kate. Jak donosi brytyjska prasa i informator serwisu "In Touch", mama księżnej, Carole Middleton, wspiera nie tylko swoją córkę, ale również Karola.

Kate zawsze mówi mamie, żeby przygotowała dodatkowe jedzenie i podrzucała je także Karolowi - dowiadujemy się z "In Touch".
księżna Kate i Karol III
księżna Kate i Karol III© Getty Images | Danny Martindale
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także