NewsyFani pokochali go za "Kogel-mogel". Dariusz Siatkowski zmarł w tajemniczych okolicznościach

Fani pokochali go za "Kogel-mogel". Dariusz Siatkowski zmarł w tajemniczych okolicznościach

Dariusz Siatkowski (fot. zrzut ekranu z CDA)
Dariusz Siatkowski (fot. zrzut ekranu z CDA)
Zuza Maciejewska
11.10.2023 08:55

Kogel-mogel na przestrzeni lat stał się jedną z najbardziej kultowych polskich komedii. Produkcja regularnie wyświetlana jest w telewizji, gdzie za każdym razem przyciąga przed odbiorniki duże grono widzów. Na fali popularności doczekała się kontynuacji. Ostatnie wydania nie zyskały wśród odbiorców takiego poklasku jak te nagrane w latach 80. i na początku 90.

Każdy, kto oglądał obie części kultowej komedii Kogel-mogel, doskonale pamięta Pawła Zawadę – przedsiębiorczego męża Kasi Solskiej. Dariusz Siatkowski, który wcielił się w rolę ukochanego bohaterki odgrywanej przez Grażynę Błęcką-Kolską, zmarł 11 października 2008 roku. Śmierć mężczyzny była ogromnym szokiem nie tylko dla branży, ale również jego najbliższych.

Dariusz Siatkowski. Kiedy zmarł Paweł Zawada z Kogla-mogla?

Wielu widzów Kogla-mogla po latach nadal zastanawia się, co się stało z filmowym mężem Kasi Zawady. Siatkowski dał się poznać jako świetny aktor o nieprzeciętnej urodzie. Jego śmierć do dziś budzi sporo kontrowersji. Dlaczego?

Ciało Siatkowskiego znaleziono w pokoju hotelowym. Nagły zgon Dariusza, który nie zmagał się z żadną chorobą i sprawiał wrażenie pełnego życia, wywołał falę spekulacji.

Pojawiły się teorie, że do śmierci filmowego Pawła Zawady przyczyniło się uzależnienie od substancji odurzających, takich jak alkohol i narkotyki. Częściej jednak jako przyczynę śmierci wskazywano przedawkowanie leków na zapalenie górnych dróg oddechowych, na które Dariusz skarżył się kolegom z branży tuż przed swoim odejściem.

Odszedł niespodziewanie w wieku 48 lat, w wieku najlepszym i dla aktora, i dla mężczyzny. Ciągle mamy w pamięci jego wyraziste role. Docenialiśmy je pospołu z publicznością i krytykami. Aktorzy o warunkach, jakimi był obdarzony, nie rodzą się na kamieniu. Zostawił po sobie w teatrze puste miejsce. I choć czas płynie dalej, a życie nie znosi pustki, niełatwo będzie Go zastąpić – takimi słowami pożegnali aktora Dyrekcja i Zespół Teatru im. Jaracza w Łodzi.

Po raz ostatni przystojnego aktora mogliśmy oglądać w 2008 roku w filmie Teraz i zawsze, jednocześnie do ostatniej chwili występował w serialu Fala zbrodni.

Ciało aktora spoczęło na cmentarzu przy ul. Gnieźnieńskiej w Koszalinie — jego rodzinnym mieście.

Nikt nie przypuszczał, że laureat Złotej Maski odejdzie tak wcześnie. Miał zaledwie 48 lat.

Kogel-mogel 3 i 4. Jak potoczyła się historia Pawła?

Ilona Łepkowska opowiedziała reporterce Jastrząb Post, dlaczego nie zdecydowała się uśmiercić Pawła w kontynuacji Kogel-mogel po latach. Trzecia i czwarta część trafiły do kin kolejno w 2019 i 2022 roku.

Film jest komedią. I też nie chciałam, żeby śmierć bliskiej osoby; męża, ojca dziecka ciążyła nad wątkiem Kasi, więc stwierdziłam, że jednak mimo wszystko rzadziej zostajemy wdowami, częściej się rozwodzimy - taka jest prawda o dzisiejszych małżeństwach - więc w książce jest opisane, jak dochodzi do rozstania pomiędzy Pawłem a Kasią i jak dochodzi do tego, że on mieszka w tej chwili w Holandii, w Amsterdamie i ma całkiem nową świeżą żonę.

Cała rozmowa poniżej.

Mariusz Drężek, Dariusz Siatkowski (fot. AKPA)
Mariusz Drężek, Dariusz Siatkowski (fot. AKPA)
Dariusz Siatkowski w filmie Kogel-mogel (fot. CDA)
Dariusz Siatkowski w filmie Kogel-mogel (fot. CDA)
Dariusz Siatkowski w filmie Kogel-mogel (fot. CDA)
Dariusz Siatkowski w filmie Kogel-mogel (fot. CDA)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także