NewsyBrawurowo zagrała Alutkę w "Rodzinie zastępczej". Teraz Joanna Trzepiecińska mówi o powrocie serialu

Brawurowo zagrała Alutkę w "Rodzinie zastępczej". Teraz Joanna Trzepiecińska mówi o powrocie serialu

Joanna Trzepiecińska
Joanna Trzepiecińska
Elwira Szczepańska

08.05.2022 18:40, aktual.: 08.05.2022 20:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilkanaście lat temu miliony osób oglądały Rodzinę zastępczą. W serialu wzięli udział znani aktorzy, tacy jak Piotr FronczewskiGabriela Kownacka i Maryla Rodowicz. Format wypromował też nowe gwiazdy, w tym Aleksandrę SzwedMonikę MrozowskąTomasza Dedka, Misheel JargalsaikhanWiktorię Gąsiewską Adama Zdrójkowskiego.

Niewątpliwie udział w serialu był też ważny dla Joanny Trzepiecińskiej. Odtwórczyni roli romantycznej i uduchowionej Alutki miała już spore dokonania, bo we wczesnych latach kariery zagrała w znanych i docenianych produkcjach, takich jak: Dotknięci, Stan strachu, Sztuka kochania, Kanalia, Nad rzeką, której nie ma.

Udział w serialu pozwolił jej reaktywować karierę, a Alutka zdobyła serca widzów od pierwszego odcinka, w którym się pojawiła. Wielu ludzi z sentymentem wspomina świetnie napisaną, zrealizowaną i zagrana produkcję. A co o powrocie Rodziny zastępczej mówi Joanna Trzepiecińska.

Joanna Trzepiecińska o powrocie Rodziny zastępczej

Joanna Trzepiecińska szczegółowo została wypytana o rolę Alutki w najnowszym wywiadzie z serwisem Plejada. Co sprawiło, że zdecydowała się zagrać w serialu?

Nie jestem w tym zawodzie za karę. Lubię, gdy praca sprawia przyjemność. Jeśli propozycja byłaby wartościowa, to dlaczego miałabym jej nie przyjąć? Przecież jestem po to, żeby grać, prawda? Ale serial serialowi nierówny. Mam w dorobku trochę serialowych ról. W "Rodzinie zastępczej" grałam przez 10 lat. Bardzo lubiłam tę pracę i postać przeze mnie grana zdobyła sympatię publiczności. To był serial pisany przez scenarzystów z ogromnym talentem i poczuciem humoru. Publiczność go kochała i wspomina do dziś. Zaproponowano mi w nim rolę inną od tych, które miałam wtedy w swoim dorobku. Wcześniej nie grałam charakterystycznych, komediowych postaci. Na początku więc było to dla mnie duże wyzwanie, a potem już sama radość. Muszę przyznać, że gdy dziś trafię na jakąś powtórkę, to czasem sama siebie zaskakuję. Ta rola była też wysoko oceniona przez krytyków.

Wyznała także, że mimo tak dobrych recenzji, za Alutkę nigdy nie otrzymała żadnej nagrody.

Pamiętam, że jeden z magazynów sporządził ranking aktorów serialowych. Tylko Janusz Gajos i ja dostaliśmy szóstkę. A to naprawdę zacni krytycy oceniali. Więc było mi miło. Choć nigdy nie dostałam za "Rodzinę zastępczą" żadnej nagrody. Tyle rozdają tych telewizyjnych wyróżnień, a mi nikt za Alutkę nie dał. No cóż… Jakoś to przeżyję.

Zdradziła także co myśli o reaktywacji serialu i czy ponownie zagrałaby Alutkę?

Babcię Alutkę? To mogłoby być ciekawe! Wyobrażam sobie, jak zwariowaną byłaby babcią. Może to jest jakiś pomysł na to, żeby nie pozwolić mojemu pokoleniu zgnuśnieć i pokazać, że można dalej szaleć.

Joanna Trzepiecińska pokusiła się także o ocenę udziału w serialu z perspektywy czasu:

Niczego mi nie zabrała [rola Alutki, red.]. Dała mi umiejętności, sympatię publiczności i stabilizację finansową. Bardzo dużo się nauczyłam, grając tę rolę. Lubiłam tę "blondynkę w różach i brylantach". Na co dzień jestem znacznie poważniejszym człowiekiem niż moja bohaterka i nigdy nie miałam szansy na ten "pachnący" styl kobiecości, więc miałam frajdę na planie. Granie charakterystycznych, komediowych postaci sprawia mi dużą przyjemność. Nie jestem "małą kobietką" w prawdziwym w życiu, więc przynajmniej mogę sobie taka pobyć przed kamerą.

Byliście fanami Rodziny zastępczej?

Joanna Trzepiecińska jako Alutka
Joanna Trzepiecińska jako Alutka
Joanna Trzepiecińska
Joanna Trzepiecińska
Joanna Trzepiecińska
Joanna Trzepiecińska
Joanna Trzepiecińska jako Alutka
Joanna Trzepiecińska jako Alutka
Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek jako Alutka i Jędrula
Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek jako Alutka i Jędrula
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także