Rafał Królikowski wspomina Pawła. W poruszających słowach opowiedział, jak bardzo byli ze sobą zżyci

Rafał Królikowski, Paweł Królikowski

Rafał Królikowski, Paweł Królikowski

Rafał Królikowski rzadko opowiada publicznie o swoim życiu. Teraz zdobył się na wspomnienie swojego zmarłego brata. Te słowa poruszą was do łez.

Rafał Królikowski skupia się przede wszystkim na pracy i niechętnie udziela wywiadów. Nie lubi dzielić się życiem prywatnym i epatować swoimi przeżyciami. Przy okazji zbliżającego się Święta Zmarłych zrobił jednak wyjątek. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post wspomniał swojego brata – Pawła. Słynny Kusy z Rancza zmarł po długiej i wyczerpującej chorobie w lutym 2020 roku. Jego śmierć była ciosem dla rodziny.

Rafał Królikowski we wzruszających słowach o bracie

Rafał i Paweł Królikowscy byli jednymi z najbardziej znanych braci w świecie filmu. Od dzieciństwa spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Pięcioletnia różnica wieku nie przeszkadzała im we wspólnej zabawie. Już jako młodzi chłopcy uczęszczali na różne zajęcia teatralno-artystyczne. Gdy zaczęli dorastać, wiedzieli czym będą zajmować się w życiu.

Najpierw szkołę teatralną ukończył Paweł, kilka lat później również i Rafał stał się aktorem zawodowym. Wprawdzie na scenie i ekranie rzadko pojawiali się razem, ale na swoim koncie mają mnóstwo świetnych ról.

Panowie byli ze sobą bardzo zżyci. Łączyły ich zarówno sprawy rodzinne, jak i zawodowe. Mieli wspólne zainteresowania i tematy do rozmów. Dlatego gdy zmarł Paweł Królikowski, Rafał bardzo to przeżył. Trudno było mu się pogodzić ze stratą brata. Na ceremonii pogrzebowej wygłosił wzruszające przemówienie. W rozmowie z Jastrząb Post znów zdecydował się na wzruszające wspominki.

Wiele było tych wspomnień. Całe moje życie, całe dzieciństwo i młodość, to były chwile z moją rodziną i z moim bratem. On był moim starszym bratem, więc był takim mentorem, takim idolem, w którego byłem zapatrzony, którego chciałem naśladować.

Rafał wie, że Paweł cały czas jest w jego sercu:

Na pewno jestem jego częścią. Tak się stało, jak się stało, że już go nie ma między nami. Ale jest w naszych sercach.

A wy jak wspominacie Pawła Królikowskiego?


Rafał Królikowski i Paweł Królikowski na archiwalnym zdjęciu

Rafał Królikowski i Paweł Królikowski na archiwalnym zdjęciu

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Paweł Królikowski i Rafał Królikowski

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antoni Królikowski

Paweł Królikowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antoni Królikowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×