Szukaj

Zwolnienia w „Na Wspólnej”. Joanna Moro gorzko o umowach z aktorami: „Jesteśmy w trudnej sytuacji” [WIDEO]

Zwolnienia w Na Wspólnej otworzyły dyskusję na temat warunków, na jakich pracują aktorzy w Polsce. Joanna Moro zdradziła nam, jak wyglądają kontrakty z firmami produkującymi telewizyjne hity. Niestety nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać.
Joanna Moro o Na Wspólnej

Joanna Moro o Na Wspólnej

Sylwia Gliwa wyżaliła się Faktowi, że z dnia na dzień straciła pracę w Na Wspólnej. Podobno firma produkująca emitowany od 2003 roku serial, podjęła decyzję o cięciu kosztów w związku z pandemią koronawirusa. Z relacji aktorki wynika, że nie tylko została na lodzie, ale także może nie dostać wynagrodzenia za przepracowany miesiąc.

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje Na Wspólnej, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. (…) W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach, nie wiem.

Joanna Moro o pracy na planie seriali

Okazuje się, że praca na planie polskich seriali od dawna nie wygląda tak różowo, jak mogłoby się wydawać. Joanna Moro – była gwiazda Na Wspólnej, która była gościem naszego live czata na Instagramie – opowiedziała, jak najczęściej wygląda podpisywanie umów z aktorami.

Zwykle gwiazdy dostają pieniądze tylko za przepracowane dni. Nie ma kontraktów podpisywanych bezterminowo czy nawet na konkretny okres czasu.

Kiedyś podpisywało się kontrakty miesięczne, a teraz jest najczęściej tak, że się dostaje za dniówkę. Jeżeli dzień się nie odbywa, to nie masz pieniędzy. My teraz naprawdę wszyscy jesteśmy w trudnej sytuacji. Ja akurat jestem na urlopie macierzyńskim, więc zdawałam sobie sprawę, że nie będę pracować tak dużo, ale troszkę miałam zamiar.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała zawodowe plany Joanny. Gwiazda, która po porodzie w błyskawicznym tempie wróciła do szczupłej sylwetki, już w marcu miała wrócić do teatru.

Już w marcu miałam wrócić na deski Teatru Capitol, grać w spektaklu. To mi akurat nie przeszkadza, bo mąż jest w domu wieczorem, więc mogłam zostawić dziecko z mężem. Miałam też jakieś projekty telewizyjne, ale wszystko to odpadło. Nie wiem, jak to teraz będzie – przyznała, dodając z przymrużeniem oka: – Może na Litwę trzeba będzie wracać do mamy. Mama by się ucieszyła.

Mamy nadzieję, że epidemia zostanie opanowana w najbliższym czasie.

Zapis całego live czatu z aktorką poniżej.


Joanna Moro z córką

Joanna Moro z córką

Joanna Moro – Flesz Fashion Night 2019

Joanna Moro – Flesz Fashion Night 2019

Joanna Moro - 46. urodziny męża

Joanna Moro - 46. urodziny męża

Dodaj komentarz

  • marcin pisze:

    I tu jest hipokryzja. Szkoda, że nie napisała, ile wynosi ta „dniówka”. Tyle co mój miesiąc, a często duuużo więcej.

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×