Szok! Gwiazdy „Na Wspólnej” zwolnione z dnia na dzień: „Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować”

Na Wspólnej

Na Wspólnej

Przez panującą pandemię koronawirusa wszystko stanęło w miejscu. Zawieszone zostały produkcje filmów i seriali. Jednak tak drastycznych decyzji nie spodziewał się chyba żaden z aktorów występujących w Na Wspólnej.

O trudnej sytuacji na planie najdłużej pozostającego na antenie TVN serialu w rozmowie z tabloidem poinformowała  Sylwia Gliwa od wielu lat jest związana z serialem Na Wspólnej, w którym gra żonę senatora Cieślika. Jej postać, córkę głównych bohaterów serialu Marii i Włodka pokochali widzowie i na pewno nie są przygotowani na to, co szykuje produkcja.
Obecnie trwa pandemia koronawirusa, a co za tym idzie – wszystkie prace w telewizji związane z produkcją filmów i seriali stanęły w miejscu. Okazało się, że doszło także do rozwiązania umowy z Gliwą – i ona jako jedyna z całej obsady produkcji opowiedziała o tym w mediach. W rozmowie z „Faktem” poinformowała, że niespodziewanie obcięto jej też wynagrodzenie za już nagrane odcinki. Co dalej stanie się z graną przez nią Moniką? I kto jeszcze pożegnał się z pracą na planie na czas pandemii?

Co ważne, to nie TVN zawiesza współpracę z aktorami, tylko firma produkująca serial na zlecenie stacji.

Koronawirus w Polsce

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat, w tym także Polskę. Na chwilę obecną sytuacja jest bardzo groźna. Mamy już potwierdzonych 3503 przypadków zachorowań i aż 73 zgony. W związku z wirusem Rząd zdecydował się wprowadzić ograniczenia, które mają na celu zapobieganie transmisji choroby na kolejnych ludzi. Zamknięto wszelkie miejsca użyteczności publicznej, wprowadzono specjalne godziny dla seniorów, ograniczono poruszanie się, zabroniono wstępu do lasów państwowych. Można rzec, że cała gospodarka stanęła w miejscu. Producenci zrezygnowali z nakręcania kolejnych odcinków seriali, przeniesiono także emisje różnych show telewizyjnych. Taniec z gwiazdami będziemy mogli zobaczyć dopiero jesienią.

Sylwia Gliwa dostała wypowiedzenie umowy z Na Wspólnej

Jak zdradziła Faktowi wzburzona aktorka, firma produkująca serial rozwiązała umowy z aktorami. To wszystko było dla nich niemałym szokiem, gdyż postawiono ich pod przysłowiową ścianą.

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje Na Wspólnej, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec.

To wypowiedzenie jest oczywiście spowodowane obecną pandemią. Firma, by przetrwać, podejmuje się wszelkich kroków, nawet tych desperackich, aby się ratować. To właśnie jest powodem zmniejszenia pensji za poprzedni miesiąc. Mimo że praca aktorów została wykonana w stu procentach.

To wypowiedzenie jest spowodowane pandemią. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc, mimo zrealizowania naszej pracy – zdradza aktorka.

Jednak nasuwa się pytanie, co będzie dalej?

W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach, nie wiem – mówi ze smutkiem.

Produkcja Na Wspólnej nie wypowiedziała się na ten temat, mimo tego, iż Fakt zwrócił się do nich o komentarz w tej całej sytuacji. Reporterzy dotarli do oświadczenia TVN w sprawie dalszych losów bohaterów Na Wspólnej.

W związku z epidemią i obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo aktorów oraz ekip technicznych, zawiesiliśmy prace na planach wielu produkcji. Serial „Na Wspólnej” od lat cieszy się ogromną sympatią widzów, dlatego chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki – powiedział Faktowi Marcin Godlewski z biura prasowego TVN.

Jak dotąd żaden inny aktor nie wypowiedział się w tej kwestii. Nie wiadomo więc, kogo dokładnie Gliwa ma na myśli, mówiąc o zwolnieniach. Czy decyzja firmy produkującej hit TVN-u dotyczy całej obsady, czy pojedynczych przypadków? Z pewnością na uwagę zasługuje fakt, że branżę filmową dotyka ten sam los, co innych przedsiębiorców. Wszyscy zastanawiają się, jak będzie wyglądał świat po koronawirusie.

Czy Na Wspólnej wróci na antenę? Mamy taką nadzieję. Warto dodać, że fani emitowanego od 2003 roku serialu w najbliższym czasie będą mogli śledzić premierowe odcinki zgodnie z planem. Stacja ma w zapleczu całą serię epizodów.


Na wspólnej znika z anteny

Na wspólnej znika z anteny

Sylwia Gliwa – Bal TVN 2018

Sylwia Gliwa – Bal TVN 2018

Sylwia Gliwa - 2003

Sylwia Gliwa - 2003

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×