Szukaj

Edyta Górniak rozgadała się o nowej płycie. Już wybrała singiel promujący. Kiedy go usłyszymy?

Edyta Górniak o nowej płycie

Edyta Górniak o nowej płycie

Edyta Górniak o nowej płycie i singlu ją promującym. Kiedy usłyszymy premierowy materiał? Gwiazda wybrała już piosenkę przewodnią. O szczegółach opowiedziała naszej reporterce.

Edyta Górniak ma na swoim koncie osiem płyt bardzo dobrze przyjętych przez publiczność. Zadebiutowała w 1995 roku albumem Dotyk. Potem wydała dwa krążki międzynarodowe, które trafiły na rynki muzyczne na kilku kontynentach. Dyskografię diwy zamyka materiał z 2012 roku – My.

Edyta Górniak o nowej płycie. Kiedy premiera?

Wiadomo już, że Edyta rozpoczęła prace nad kolejnym albumem. Z jej opowieści wiemy, że nagrała zdecydowaną większość piosenek. Gdyby nie pandemia koronawirusa, jej nowa płyta ukazałaby się jeszcze przed wakacjami. O szczegółach opowiedziała w rozmowie z naszą reporterką.

Teraz miałam czas, aby spisać sobie wiele pomysłów i one zajęły mi 3 tablice. Rozspisaliśmy wszystkie rzeczy zaległe, porządki w szafie, w życiu, w sobie. Dużo kontraktów, zaniedbanych tematów, a jednocześnie nowe projekty, które się nie zestarzeją, ale rok jubileuszowy zobowiązuje, więc ja nie chcę wszystkiego zwalać na pandemię, bo faktycznie warto te wszystkie rzeczy zrobić.

Jaki tytuł będzie miał jej najnowszy singiel?

Jest już tytuł, ale podam go dobę, lub 3 doby przed premierą. Ale to jeszcze chwilkę. Jesteśmy już przy końcówce. Ciężko mi było też wybrać, bo te utwory mają różne koloryty. Być może planowałabym to zrobić inaczej przez tą atmosferę, jaka jest w sercach ludzi. Jeszcze się waham. Przemyślałam sobie trzy, a skłaniam się do jednego. Zobaczymy. To będzie jedno słowo. Jeśli to będzie ten singiel, na który stawiają wszyscy moi współpracownicy.

Czy Edyta planuje nagrać duet z którymś z polskich artystów?

Mam różne pomysły. Kiedyś rozmawiałam w korytarzach z Sarsą. Ona jest bardzo zdolną autorką muzyki i tekstów, kiedyś rozmawiałyśmy o współpracy. Ona teraz się gdzieś zaszyła i robi sobie płytę, więc myślałam o niej. Są też możliwości tych kooperacji międzynarodowych i to też biorę pod uwagę. To, że nie można podróżować troszkę ten proces zatrzymało. Ja nie umiem pracować tak jak ludzie on-line. Muszę mieć człowieka blisko siebie. Ten proces jest nieco bardziej kreatywny.

Trzymamy zatem kciuki za powodzenie wszelkich planów Edyty.


Edyta Górniak o nowej płycie

Edyta Górniak o nowej płycie

Edyta Górniak w studiu nagraniowym

Edyta Górniak w studiu nagraniowym

Edyta Górniak w drodze na wywiad w wRealu24

Edyta Górniak w drodze na wywiad w wRealu24

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×