ExclusiveEurowizja. Wynik Ochmana skłonił Edytę Górniak do smutnej refleksji. "Nie wiem jak to jest możliwe"

Eurowizja. Wynik Ochmana skłonił Edytę Górniak do smutnej refleksji. "Nie wiem jak to jest możliwe"

Edyta Górniak, Krystian Ochman
Edyta Górniak, Krystian Ochman
01.06.2022 16:40, aktualizacja: 01.06.2022 19:46

14 maja zakończył się konkurs Eurowizji w Turynie. O Grand Prix w finale walczyło 25 najlepszych wykonawców z Europy, Australii i państw azjatyckich. Ostatecznie wygrała Ukraina, co nie było zaskoczeniem dla bukmacherów i fanów. Gdy we wschodnim kraju wybuchła wojna, zespół Kalush od razu trafił na szczyty rankingów analityków. Polska radziła sobie równie dobrze. Krystian Ochman stawiany był w pierwszej 5., a jego pozycja umacniała się z każdą kolejną próbą.

Tym większe było zaskoczenie, gdy nasz reprezentant zajął w finale 12. miejsce. To pozycja sporo poniżej oczekiwań fanów i widzów. Nie takiego rezultatu spodziewała się też Edyta Górniak, która przed Eurowizją bardzo przychylnie oceniła dla Jastrząb Post szanse zwycięzcy The Voice of Poland. Przypomnijmy, co wtedy mówiła:

Mam bardzo dobre przeczucia. Jest to bardzo dobry utwór, pięknie zaśpiewany – zresztą Krystian ma znakomity głos i jest też bardzo uroczym człowiekiem. Pracowałam z nim, spotykaliśmy się wielokrotnie w czasie programu "The Voice of Poland", i to jest taka naturalna klasa, kultura osobista, przepiękny głos, pracowitość i piękny utwór, więc będzie fajnie – mówiła w lutym.

Sam Krystian był wdzięczny Edycie za piękne słowa. Zdradził nam, że dostał od niej największe wsparcie spośród wszystkich rodzimych gwiazd. Teraz jego występ w Turynie skomentowała dla nas sama diwa.

Edyta Górniak o wyniku Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022

Edyta w rozmowie z reporterką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, przyznała, że liczyła, że w tym roku Polska znajdzie się w ścisłej czołówce konkursu. Miejsce, jakie zajął Ochman z piosenką River, skłoniło ją do smutnej refleksji:

Ja byłam pewna, że on będzie przynajmniej w pierwszej piątce. To daje mi taką refleksję, że być może ten festiwal jest bardziej polityczny niż artystyczno-muzyczny. Nie wiem jak to jest możliwe, bo wspaniały reprezentant, wspaniały utwór, bardzo dobrze wykonany, bo ja to potem zobaczyłam we fragmentach na YouTubie.

Z każdym kolejnym rokiem, gdy reprezentantom Polski na Eurowizji nie idzie najlepiej, Edyta utwierdza się w przekonaniu, że jej drugie miejsce w Dublinie było swego rodzaju cudem:

Z każdym kolejnym rokiem nabieram największej pokory. Miałam ją od pierwszego momentu, od momentu kiedy weszłam na scenę i zeszłam na scenę w Dublinie. Ale z każdym kolejnym rokiem postrzegam to w kategoriach cudu. Wiele razy doświadczyłam cudu i to był jeden z nich.

Przypomnijmy, że przez 28 lat Eurowizji z udziałem Polski (poza kilkoma przerwami) tylko Edyta Górniak, Michał Szpak i Ich Troje wywalczyli miejsca w top10. Górniak pozostaje jedyną reprezentantką naszego kraju, której udało się zająć miejsce na podium. Więcej o jej udziale w Eurowizji w Dublinie przeczytacie tutaj.

Cała rozmowa z Edytą poniżej.

Występ Krystiana Ochmana na Eurowizji 2022:

Edyta Górniak i Krystian Ochman – Wiktory 2022
Edyta Górniak i Krystian Ochman – Wiktory 2022
Edyta Górniak, Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11
Edyta Górniak, Krystian Ochman – finał The Voice of Poland 11
Krystian Ochman na Eurowizji 2022
Krystian Ochman na Eurowizji 2022
Krystian Ochman na Eurowizji 2022
Krystian Ochman na Eurowizji 2022
Krystian Ochman na Eurowizji 2022
Krystian Ochman na Eurowizji 2022
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także