Jastrząb TVDziennikarz Gazety Wyborczej wyszedł ze studia TVP w ramach bojkotu: "Nie zgadzam się na robienie z wolnych mediów propagandowej tuby władzy"

Dziennikarz Gazety Wyborczej wyszedł ze studia TVP w ramach bojkotu: "Nie zgadzam się na robienie z wolnych mediów propagandowej tuby władzy"

Wojciech Czuchnowski wyszedł z TVP
Wojciech Czuchnowski wyszedł z TVP
Rafał Kowalski

22.01.2016 21:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiany w Telewizji Polskiej postępują z dnia na dzień. Z dotychczasową pracą pożegnali się już między innymi: Hanna Lis, Beata Tadla, Jacek Tacik czy Piotr Kraśko. Ten ostatni wolne chwile poświęca swojej żonie i nowo narodzonemu dziecku.

Z decyzją rządu o wprowadzeniu ustawy medialnej nie zgadza się duża część dziennikarzy. Wyraz swojego bojkotu zastanej sytuacji TVP dał dzisiaj Wojciech Czuchnowski z Gazety Wyborczej, który wyszedł ze studia programu Po przecinku. Wcześniej wydał na antenie dość długie oświadczenie:

Szkoda, że nie mogę brać udziału w tej dyskusji, ale w ostatnich tygodniach rządząca w Polsce partia przejęła media publiczne i przeprowadziła brutalną czystkę w radiu i telewizji. Z telewizji, gdzie teraz jesteśmy, z powodu fałszywych oskarżeń o stronniczość musiało odejść kilkadziesiąt osób. Wśród nich ludzie, których znałem i ceniłem za profesjonalizm i obiektywizm: Justyna Dobrosz, Adam Feder, Piotr Kraśko, Jarosław Kulczycki, Karolina Lewicka, Hanna Lis, Piotr Maślak, Jacek Tacik, Beata Tadla, Jan Ordyński, Joanna Osińska i inni.

Czuchnowski dodał też:

Wielu z nich tracąc pracę zostało przez PiS zostało z dnia na dzień pozbawionych środków do życia. Wyrzucają ich dziennikarscy komisarze polityczni obecnej władzy. Przyjąłem dziś zaproszenie do TVP Info, bo chciałbym przeciwko temu zaprotestować. Nie zgadzam się na niszczenie ludzi, łamanie wolności słowa i robienie z wolnych mediów propagandowej tuby władzy. Nie mogę obecnością w studio firmować haniebnych praktyk. Dlatego dziękuję za zaproszenie i do zobaczenia w demokratycznej Polsce.

Dziennikarz zakończył swoją wypowiedź i wyszedł ze studia. Zgadzacie się z jego postawą?

Wojciech Czuchnowski wyszedł z TVP
Wojciech Czuchnowski wyszedł z TVP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także