NewsyDiana i Karol nadali Harry’emu przezwisko. Pokazali mu jego miejsce? "Byłem cieniem"

Diana i Karol nadali Harry’emu przezwisko. Pokazali mu jego miejsce? "Byłem cieniem"

Diana i Karol nadali Harry’emu przezwisko.
Diana i Karol nadali Harry’emu przezwisko.
Źródło zdjęć: © Instagram, ONS | @princeharry.princessdiana
oprac. NJA

19.06.2024 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2023 roku swoją premierę miała autobiografia księcia Harry’ego zatytułowana "Spare". W książce mąż Meghan Markle otworzył się na wiele tematów. Wyjawił m.in. że przy różnych okazjach nie mówiono do niego po imienia, a używano pewnego przydomka.

Książę Harry i Meghan Markle w 2020 roku odstąpili od wykonywania oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej i wyprowadzili się do USA. To wywołało falę kontrowersji, sprzecznych emocji, a także zmianę w postrzeganiu samego Harry'ego przez opinię publiczną.

Diana i Karol nadali Harry’emu przezwisko. "Byłem cieniem"

Wszystko to nasiliło się po publikacji jego książki "Spare" (pol. "Zapasowy"). Tytuł ten nie jest przypadkowy. Harry wielokrotnie dawał do zrozumienia, że przez całe życie czuł się marginalizowany w rodzinie królewskiej. Podczas gdy jego starszy brat, William, był uważany za przyszłego króla i cieszył się szacunkiem krewnych, Harry często czuł się jak "zapasowy" – osoba, która istnieje tylko na wypadek, gdyby coś stało się z "dziedzicem".

W swojej książce Harry ujawnia, że to określenie – "Zapasowy" – było powszechnie używane przez jego najbliższych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Był to skrót często używany przez tatę, mamę i dziadka. A nawet babcię. Dziedzic i zapasowy – nie było w tym żadnego osądu, ale też nie było dwuznaczności. Byłem cieniem, wsparciem, planem B" – pisze.

Tak Harry nazywa królową Camillę

Mimo takie traktowania, Harry sam nie powstrzymał się przed nadaniem przydomków innym. W swojej książce pokazuje wyraz niechęci wobec królowej Camilli, którą nazywa "Drugą Kobietą". Wyjawił, że od młodości nie był do niej przekonany.

Co ciekawe, nieufność i niechęć wobec Camilli zdają się trwać do dziś, co szczególnie boli króla Karola. Podczas wizyty Harry'ego w Wielkiej Brytanii, gdy przybył, by zobaczyć się ze schorowanym ojcem, unikał kontaktu z królową. Podczas jego audiencji Camilla miała czekać w innym pokoju.

Słyszałam, że Harry nie chciał być w jednym z pokoju z macochą. Rozmowę z ojcem na temat zdiagnozowania raka wolał odbyć w samotności - powiedziała Petronella Wyatt, dziennikarka i przyjaciółka królowej.

Czy książę Harry i królowa Camilla znajdą w sobie siłę, by zakopać topór wojenny? Czy król Karol zdoła zjednoczyć swoją rodzinę, mimo tylu przeciwności, by odnowić kontakt z mieszkającymi w USA wnukami? Czas pokaże, jak potoczą się losy jednej z najbardziej znanych rodzin na świecie.

Źródło: Jastrząb Post, mirror.co.uk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także