NewsyChory na raka Karol III na obchodach Trooping the Colour. Jego stan zdrowia wymusił zmianę pewnej tradycji

Chory na raka Karol III na obchodach Trooping the Colour. Jego stan zdrowia wymusił zmianę pewnej tradycji

Chory na raka Karol III na obchodach Trooping the Colour
Chory na raka Karol III na obchodach Trooping the Colour
Źródło zdjęć: © Getty Images

15.06.2024 15:57, aktual.: 15.06.2024 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś Wielka Brytania żyje tylko jednym. Chodzi o Trooping the Colour - coroczną imprezę na rzecz monarchy. Karol III przybył na wydarzenie powozem.

To już drugi raz, kiedy święto to wydawane jest na cześć Karola III. Tradycja związana z ceremonią Trooping the Colour sięga ponad 260 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kate pojawiła się publicznie pierwszy raz od pół roku

Na paradzie urodzinowej króla pojawiła się dawno niewidziana Kate, która w marcu br. przekazała, że jest w trakcie leczenia onkologicznego. W piątkowy wieczór księżna wydała oświadczenie, w którym przekazała, jak się obecnie czuje i jednocześnie poinformowała, że weźmie udział w Trooping the Colour. Dziś tłum oszalał, kiedy najpierw jechała powozem, a później uczestniczyła w ceremonii stojąc na balkonie.

Chory na raka Karol wziął udział w paradzie

Podczas urodzinowego pokazu nie mogło zabraknąć samego króla, na rzecz którego to wszystko zorganizowano. Coroczne wydarzenie było również okazją do pokazania siły i stabilności brytyjskiej monarchii po miesiącach zmniejszonego natężenia pracy zarówno ze strony króla, jak i księżnej Kate. Przypomnijmy, że oboje są w trakcie leczenia onkologicznego.  

Karol na uroczystość przybył powozem wraz z Camillą. To odstępstwo od corocznej tradycji, bowiem dotychczas król przybywał na paradę konno. To właśnie problemy ze zdrowiem króla wymusiły drobną zmianę tejże tradycji. Podczas wydarzenia próżno było szukać Harry'ego i Meghan.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także