NewsyCeline Dion o powrocie na scenę. Artystka walczy każdego dnia? "Nie pokonałam choroby"

Celine Dion o powrocie na scenę. Artystka walczy każdego dnia? "Nie pokonałam choroby"

Celine Dion
Celine Dion
Źródło zdjęć: © Getty Images
23.04.2024 11:18, aktualizacja: 23.04.2024 11:48

Celine Dion od miesięcy poważnie choruje. Gwiazda jakiś czas temu zniknęła z show-biznesu. Właśnie wróciła i opowiedziała o swojej kondycji i kiedy może wrócić na scenę.

Celine Dion została zdiagnozowana na rzadką chorobę, zwaną zespołem sztywności uogólnionej. Od miesięcy ma problemy ze zdrowiem, nie panuje nad swoimi mięśniami i strunami głosowymi. W majowym numerze "Vogue" opowiedziała o tym, czy może wrócić na scenę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Celine Dion choruje na rzadką chorobę

Jakiś czas temu Celine Dion musiała odwołać swoją trasę koncertową. Okazało się, że chodzi o kwestie zdrowotne.

Naprawdę miałam nadzieję, że wydobrzeję, ale muszę być bardziej cierpliwa i przestrzegać reżimu, który zalecili mi moi lekarze - napisała gwiazda jakiś czas temu w oświadczeniu.

Dion choruje na Syndrom Sztywnego Człowieka. Charakteryzuje się postępującą, zmienną sztywnością mięśni i stawów. Pacjenci skarżą się także na bolesne skurcze mięśni. Opisują też ogromne dolegliwości bólowe, co powoduje trudności w codziennym funkcjonowaniu. Leczenie tej choroby wymaga systematycznej, specjalistycznej farmakoterapii i fizykoterapii, a nieleczony prowadzi do niepełnosprawności.

Celine Dion zamieszkała z siostrą, która pomaga jej w codziennym życiu.

Kiedy do niej dzwonię, a ona jest zajęta, rozmawiam z moją siostrą Lindą, która z nią mieszka i mówi mi, że ciężko pracuje [nad wyzdrowieniem — red.]. Słucha najlepszych specjalistów w dziedzinie tej rzadkiej choroby - wyznała jej druga siostra Claudette.

Siostra zdradziła, jak wygląda teraz życie gwiazdy.

Pojawiają się u niej skurcze, których nie da się opanować. Trochę tak jak u kogoś, kto często podskakuje w nocy z powodu skurczu nogi lub łydki. Trochę tak jest, ale we wszystkich mięśniach. Niewiele możemy zrobić, aby ją wesprzeć i złagodzić jej ból - wyznała w "Hello"

Bliska osoba Celine przekazała portalowi Radar Online, że stan artystki się nie poprawia, choć jest pod opieką najlepszych specjalistów.

Choć piosenkarka ciężko pracuje wraz z lekarzami i terapeutami, jej stan po prostu nie ulega poprawie, wręcz ledwo się porusza.

Celine Dion może wrócić na scenę?

Gwiazda udzieliła wywiadu dla "Vogue" i wyznała w nim, jak się obecnie czuje.

Nie pokonałam choroby, bo ona nadal we mnie siedzi i zawsze tak będzie. [...] Pięć dni w tygodniu poddaję się rehabilitacji i ćwiczeniom wokalnym. Muszę nauczyć się z tym żyć i przestać zadawać sobie pytania, którymi zadręczałam się na początku: "Dlaczego ja? Jak to się stało? Co ja zrobiłam? Czy to moja wina?". Teraz chcę być w najlepszej formie, w jakiej tylko mogę - wyznała gwiazda.

Celine Dion wyznała też, czy jest szansa na jej powrót na scenę. Piosenkarka od lat zachwyca głosem i jej fani liczą na to, że usłyszą ją na żywo.

Od czterech lat mówię sobie, że nie wrócę, że jestem gotowa, że nie jestem gotowa. [...] Moje ciało mi to powie. Z drugiej strony nie chcę po prostu czekać - powiedziała.
Celine Dion
Celine Dion© Getty Images, | 2024 The Recording Academy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także