NewsyZwycięzcy programów telewizyjnych 2022. "Taniec z gwiazdami", "Mam talent!", "The Voice of Poland" i nie tylko. Pamiętacie ich?

Zwycięzcy programów telewizyjnych 2022. "Taniec z gwiazdami", "Mam talent!", "The Voice of Poland" i nie tylko. Pamiętacie ich?

Zwycięzcy programów telewizyjnych 2022
Zwycięzcy programów telewizyjnych 2022

30.12.2022 05:00, aktual.: 30.12.2022 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2022 roku mieliśmy szanse oglądać nowe sezony topowych programów. Taniec z gwiazdami, The Voice of Poland, Mam talent – to tylko niektóre z nich. Przypominamy, kto odniósł w nich zwycięstwo. Pamiętacie te nazwiska?

Taniec z gwiazdami 13: Ilona Krawczyńska

Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński triumfowali w 13. edycji Tańca z gwiazdami. 30-latka weszła do show-biznesu jako influencerka i prowadząca program Farma. W ścisłym finale pokonała Jacka Jelonka, tańczące w duecie z Michaelem Danilczukiem (była to pierwsza para jednopłciowa w historii show – przyp. red. Jastrząb Post).

Zwyciężczyni najpierw oczarowała fanów jivem.

Następnie zatańczyła swinga.

Na koniec zaprezentowała freestyle.

Przed wielkim finałem walkę o Kryształową Kulę i 100 tysięcy złotych przegrali: Łukasz Płoszajski i Wiktoria Omyła, Krzysztof Rutkowski i Sylwia Madeńska, Maja Włoszczowska i Roman Osadchiy, Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło, Michał Mikołajczak i Julia Suryś, Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz, Natalia Janoszek i Rafał Maserak, Wiesław Nowobilski i Janja Lesar.

Powiem ci, Ilonko, tak na przyszłość, taka moja rada: media to twoje życie, więc uważaj. Moim zdaniem po to się czasami jest w pewnych programach, żeby również z Państwem rozmawiać, ustalać coś, omawiać i jeżeli tak się zdarzyło, to jest mi bardzo przykro, ponieważ uważam, że zwycięzca powinien wyjść stąd ostatni, a wychodzę ja – w rozmowie z Pomponikiem zrecenzowała jej zachowanie Iwona Pavlović.

Również Jelonek podszedł krytycznie do zachowania koleżanki.

Mam talent! 14: Miłosz Bachonko

12-letni akordeonista Miłosz Bachonko, uczeń Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Lublinie i stypendysta ministerstwa kultury, oczarował widzów Mam talent! TVN do tego stopnia, że to jemu przypadł laur zwycięstwa w 14. edycji. Oprócz niego o pierwsze miejsce walczyli: Waldek Kukurowski, Martyna Stawowy, Daria Umańska, Paula Biskup, Paweł Haczkur, Jadwiga Krowiak i Sara Kreis, Laura Florentyna Dziąba, Sztuka Ciała oraz Vanessa Power Kujawiak.

Jestem w szoku. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos, wszystkim, którym się spodobał mój występ – dziękował fanom.

W ręce nastolatka trafiła główna nagroda, czyli 300 tysięcy złotych.

Poniżej jedna z mistrzowskich kompozycji chłopca.

The Voice of Poland 13: Dominik Dudek

Dominik Dudek z ekipy Tomsona i Barona wyśpiewał sobie zwycięstwo w 13. odsłonie The Voice of Poland. W finale zmierzył się z Eweliną Gancewska z drużyny Justyny Steczkowskiej, Konradem Baumem z teamu Marka Piekarczyka oraz Łukaszem Drapałą od Lanberry. W ostatecznym starciu zaprezentował kilka utworów, w tym premierowe Wydaje mi się oraz cover przeboju Myslovitz Długość dźwięku samotności.

Niesamowite uczucie. Nie myślałem, że to się może wydarzyć. Trzeba walczyć, trzeba dążyć za marzeniami. Ja zrobiłem to od początku, dlatego trzymam teraz w ręku tą oto piękną statuetkę. Do programu namówiła mnie moja dziewczyna, bo ja nie byłem na to chętny. Chciałem w ogóle zrezygnować z muzyki, bo już byłem taki zmęczony bieganiem za tym, ale moja dziewczyna (Aleksandra – przyp. red. Jastrząb Post) powiedziała, żebym spróbował ostatni raz, pójdź do „Voice’a”, jak nie wyjdzie, to ok, ale idź. Poszedłem i wygrałem. Coś niesamowitego. Zawdzięczam jej ten sukces w 100%.

Zdradził też, na co przeznaczy 100 tysięcy złotych, które wygrał.

Na pewno tak jak jej obiecałem – zabieram ją (dziewczynę – przyp. red.). na wakacje, a resztę pewnie zainwestuję w muzykę. Trzeba wydać płytę. Jest kontrakt, więc na pewno niedługo ukaże się płyta Dominika Dudka.

Poniżej zdjęcia Dominika i jego ukochanej, Oli.

Top Model 11: Klaudia Nieścior

W finale 11. edycji Top Model starły się ze sobą trzy piękności:  Michalina Wojciechowska, Natalia Woś i Klaudia Nieścior. Po pierwszej eliminacji – sesji okładkowej, Klaudia zgarnęła 12 punktów od jury, Michalina – 14. Natalia – 15.

Jeszcze przed następnym etapem Michał Piróg ogłosił, że to Klaudia cieszy się największym zaufaniem widzów. Z dalszej rywalizacji tym samym odpadła Michalina. Po drugim zadaniu Klaudia miała na koncie 23 punkty, a Natalia – 27.

Ostatecznie to ta pierwsza wygrała dzięki temu, że udało się jej zgromadzić większą liczbę fanów.

Co ciekawe, jury niezbyt przychylnie podchodziło do Klaudii. Anja Rubik powiedziała jej nawet:

Muszę być brutalnie szczera. Widzę ciebie jako influencerkę, jako aktorkę, jako osobę, która pracuje w telewizji, ale w modelingu kariery nie zrobisz.

Zwyciężczyni już po programie nie kryła, że choć takie słowa są dla niej przykre, to nie widzi nic złego, żeby rozwinąć karierę w sieci.

Ja w programie wielokrotnie miałam zarzucane, że będę influencerką, aktorką, nie do końca modelką. Te słowa bardzo mnie dotykały do pewnego czasu. Po rozmowie z Michałem Pirógiem stwierdziłam, że to wcale nie jest nic złego, żeby pójść inną ścieżką – podsumowała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Cały wywiad poniżej.

The Voice Kids 5: Mateusz Krzykała

The Voice Kids 5 było pełne emocji. Mateusz Krzykała, Julia Bieniek i Max Kononow w finale reprezentowali drużynę Cleo. W teamie Tomsona i Barona znalazły się Ida Wargskog, Tosia Zakrzewska i Maja Cembrzyńska. Z ramienia grupy Dawida Kwiatkowskiego do finału weszli Alicja Górzyńska, Laura Bączkiewicz i Piotrek Pączkowski.

Najlepszy okazał się Krzykała, który otrzymał statuetkę piątej edycji z rąk Jacka Kurskiego oraz 50 tysięcy złotych.

13-latek oczarował telewidzów i jury utworem Zabiorę nas, który wykonał u boku Cleo.

Później po mistrzowsku wykonał Easy On Me Adele.

Mieliśmy szansę porozmawiać z Mateuszem. Powiedział nam, że jego marzeniem jest reprezentowanie Polski na Eurowizji Junior.

Moim kolejnym marzeniem jest reprezentowanie nas na Eurowizji Junior. Na pewno chciałbym je spełnić pewnego dnia. Obserwuję kariery Viki, Aniki, Sarę. Są dla mnie bardzo inspirującymi mnie osobami, dlatego biorę z nich przykład.

Trzymamy kciuki!

The Voice Senior 3: Krzysztof Prusik

Zawzięta rywalizacja toczyła się w trzeciej edycji The Voice Senior. W finale zmierzyła się ze sobą cała plejada zdolnych artystów. Z drużyny Maryli Rodowicz w finale zobaczyliśmy Ryszarda Wagnera i Larysę Tsoy. Piotr Cugowski wskazał na Grażynę Rutkowską-Kusą i Jerzego HermanaAlicja Majewska – na Andrzeja Bilińskiego i Iwonę Dołowską, a Witold Paszt – na Krzysztofa Prusika oraz kwartet Lepiej późno niż wcale. Pan Krzysztof, wówczas 65-latek, okazał się najlepszy.

Zwycięzca muzycznego show zgarnął 50 tysięcy złotych nagrody. Poniżej jego "wykony" z finału i półfinału.

MasterChef 11: Jakub Tomaszczyk

Po finale MasterChefa 11 świętował 19-letni Jakub Tomaszczyk z Tychów. Siedem lat wcześniej uczestniczył w MasterChef Junior, gdzie zajął drugie miejsce. Najlepszy kucharz tej edycji show zgarnął 100 tysięcy złotych nagrody. Ponadto na rynku wydawniczym ukaże się książka kucharska. W wielkim finale brali też udział: Filip Wałek, Ela Stróżyńska i Bartosz Nowak.

Hell's Kitchen. Piekielna kuchnia 7: Jarek Gruda

Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia zadebiutował w Polsacie w 2014 roku. Po przerwie wznowiono go w tym roku. W listopadzie odbył się wielki finał siódmej edycji kucharskiego programu. Zwycięzcą został Jarek Gruda. Nagrodzono go 100 tysiącami złotych i stażem w restauracji Mateusza Gesslera. Maciej Adamczyk, Marcin Rybak, Marta Spilarewicz, Agata Wójcik, Anna Anklewicz, Hubert Jabłoński, Igor Łubkowski, Ina Rybarczyk, Kamil Krupicz, Karolina Stolarska-Bigos, Michał Kurczewski, Julia Oleś, Osuenhe Ugonoh – to z tymi uczestnikami udało mu się wygrać.

27-letni kucharz udzielił wywiadu reporterce Jastrząb Post. Opowiedział nam o tym, na co przeznaczy wygraną i o walce z depresją.

Love Island. Wyspa miłości 6: Angelina i Sasza

Love Island. Wyspa miłości to jeden z najpopularniejszych formatów w polskiej telewizji. Od lat jest emitowany na Polsacie. Spore zamieszanie w szóstym edycji wywołał uczestnik, który idąc do programu, skłamał, twierdząc, że jest singlem. Poza formatem czekała na niego partnerka. Mężczyzna dawał jej sygnały i w ten sposób wpadł. Jeszcze inna osoba wmówiła pozostałym uczestnikom, że walczyła z nowotworem. Kłamstwo miało krótkie nogi.

Zwycięzcami, którzy odnaleźli miłość i zgarnęli nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych, byli Angelina i Sasza.

To była pierwsza osoba, którą zobaczyłam wchodząc na willę i jak go zobaczyłam, to pomyślałam, że coś u mnie w sercu zaczęło mocniej bić. Później czułam się niezręcznie, bo nie jestem przyzwyczajona, żeby samej robić pierwsze kroki. Ale Sasza zaczął ze mną rozmawiać i ja się w to bardzo wkręciłam – krótko po wygranej mówiła szczęśliwa Angelina.

W grudniu, dwa miesiące po zakończeniu formatu, para poinformowała o rozstaniu.

The End. Kto nie spróbuje, ten się nie dowie! My spróbowaliśmy i się dowiedzieliśmy, że nie było nam pisane – byli partnerzy przekazali w social mediach.

Część fanów zaczęła przez to oskarżać finalistów o ustawkę.

 • Angelina i Sasha - Love Island
 • Ilona Krawczyńska - after party po finale 13. edycji Tańca z Gwiazdami
 • Dominik Dudek z dziewczyną Aleksandrą Trzaską (fot. Kapif)
 • Dominik Dudek z dziewczyną Aleksandrą Trzaską (fot. Kapif)
 • Mateusz Krzykała i Cleo - zwycięzca The Voice Kids 5
 • Mateusz Krzykała - zwycięzca The Voice Kids 5
 • Krzysztof Prusik wygrał The Voice Senior 3
 • Krzysztof Prusik - finał The Voice Senior 3
 • Miłosz Bachonko
 • Klaudia Nieścior na finale Top Model 11
 • Mateusz Krzykała - zwycięzca The Voice Kids 5
 • Krzysztof Prusik - Opole 2022, dzień pierwszy, próby
 • Angelina i Sasha - Love Island
 • Angelina i Sasha - Love Island
 • Dominik Dudek z dziewczyną Aleksandrą Trzaską (fot. Kapif)
 • Klaudia Nieścior z Top Model po metamorfozie
 • Jakub Tomaszczyk
 • Angelina i Sasha - Love Island
 • Ilona Krawczyńska - Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat- Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat
 • Ilona Krawczyńska, Robert Rowiński - ćwierćfinał Taniec z gwiazdami 13
 • Dominik Dudek z dziewczyną Aleksandrą Trzaską (fot. Kapif)
 • Klaudia Nieścior z Top Model przed metamorfozą
 • Jarek Gruda - finał Hell's Kitchen 7
[1/23] Angelina i Sasha - Love Island
Zobacz także