Pogrzeb królowej Elżbiety II. Oni nie dostali zaproszenia. Przedstawiciele OŚMIU państw z zakazem wstępu na uroczystość
19 września tuż przed godziną 12.00 czasu polskiego rozpoczął się pogrzeb królowej Elżbiety II. Ceremonia ma charakter państwowy. Uczestniczą w niej delegacje z całego świata. Szacuje się, że na miejscu stawiło się około pół tysiąca reprezentacji. W Westminster Abbey nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polski – Andrzeja Dudy z żoną Agatą. Pierwsza Para zachwyciła elegancją. Polacy zasiedli tuż przed prezydentem USA Joe Bidenem i jego żoną Jill.
19.09.2022 | aktual.: 19.09.2022 16:04
Bidenowi za sobą mieli z kolei prezydenta Czech, Milosza Zemana, a obok Szwajcarii – Ignazio Cassisa.
Do Londynu przybyli również przedstawiciele takich państw jak: Bangladesz, Zambia, Indie, Korea Południowa, Argentyna, Sri Lanka czy RPA. Obecni będą również monarchowie i monarchinie z Japonii, Holandii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Belgii i Norwegii.
Są też tacy, którzy dostali zakaz wstępu na pożegnanie monarchini. Kto nie był mile widziany w tym podniosłym dniu?
Kto nie został zaproszony na pogrzeb królowej Elżbiety II?
Rząd Wielkiej Brytanii nie zaprosił przedstawicieli krajów reżimowych. Na pogrzeb królowej Elżbiety II zakaz wstępu miał nie tylko Władimir Putin i reprezentanci rosyjskiego rządu, ale także delegacje z następujących krajów: Białoruś, Birma, Afganistan, Wenezuela i Syria.
Chociaż w pożegnaniu nestorki Windsorów nie mogli uczestniczyć głowy państw Iranu i Korei Północnej, to Brytyjczycy zgodzili się na reprezentowanie ich przez ambasadorów, kolejno: Mohsena Baharvanda i Choe Ila.