Astronomiczna kwota za pamiątkę po Stevie Jobsie. Nabywca za jedną kartkę zapłacił niemal milion złotych
Steve Jobs zmarł w 2011 roku, miał zaledwie 56 lat. Przegrał walkę z nowotworem trzustki. Był jednym z najsłynniejszych informatyków na świecie, nazywanym ikoną i legendą Krzemowej Doliny. Firmę Apple założył w 1976 roku z kolegą Steve'em Wozniakiem.
26.03.2021 | aktual.: 27.03.2021 04:29
Jobs nigdy nie ukończył college'u, ale odniósł w życiu niebywały sukces. A wszystko dzięki otwartemu umysłowi i temu, że kochał to, co robił.
To, co pozostawił po sobie, jest bezcenne. Każda pamiątka po Jobsie, która zostanie wystawiona na sprzedaż, osiąga ogromne kwoty.
Ile kosztuje podanie o pracę napisane przez Steve’a Jobsa?
Do nietypowej aukcji doszło miesiąc temu w brytyjskim mieście Chaterfields. Sprzedano na niej ręcznie podpisane podanie o pracę, które złożył przyszły twórca potęgi Apple w 1973 roku.
Każda pamiątka po Stevie Jobsie uzyskuje na aukcjach zawrotne ceny. Historia geniusza nowoczesnych technologii jest prawdopodobnie dobrze znana wszystkim. Założyciel Apple, zanim stworzył firmę z nadgryzionym jabłkiem, pracował między innymi w Atari, gdzie poznał Steve'a Wozniaka. Co robił wcześniej? Studiował na Reed College w Portland, w stanie Oregon. Podanie o pracę, które trafiło na licytację, pochodzi prawdopodobnie z okresu tuż po porzuceniu studiów, ale jeszcze rok przed rozpoczęciem pracy w Atari.
Aukcja, na którą trafiła aplikacja starającego się o pracę wizjonera, rozpoczęła się 24 lutego i trwała miesiąc. Za jedną stronę dokumentu wypełnionego i podpisanego przez późniejszego twórcę Apple nabywca zapłacił 162 tys. funtów. Według aktualnego kursu (5,37 zł) daje to kwotę prawie 870 tys. złotych.
Z podania dowiadujemy się, że Steve Jobs już wtedy twierdził, że ma doświadczenie z komputerami i wiedzę z zakresu inżynierii projektowej. Niestety, nie wiemy, gdzie i o jakie stanowisko starał się w tamtym momencie współzałożyciel Apple, ale faktem jest, że podanie zachowało się w bardzo dobrym stanie, szczególnie biorąc pod uwagę datę sprzed niemal 40 lat - 1973 rok.