Tak wygląda ukończony grób Piotra Woźniaka-Staraka. Okazałe mauzoleum robi wrażenie

Jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka

Jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zginął w tragicznych okolicznościach. Miejscem jego spoczynku są Powązki. Jak wygląda jego grób?

Piotr Woźniak-Starak zginął w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku na jeziorze Kisajno. Jego śmierć wstrząsnęła Polską. Młody, pełen pasji producent miał jeszcze tyle do zaoferowania i tyle lat życia przed sobą. Był tuż przed premierą swojego najnowszego filmu Ukryta gra, a także do realizacji mnóstwo innych planów, których nie zdążył zrealizować, w tym swojego największego marzenia.

Piotr robił w życiu różne rzeczy, dopiero współpraca przy tworzeniu filmów sprawiła, że odnalazł prawdziwe powołanie. Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Bogowie o losach profesora Religi, odniosły wielki sukces. Jego odejście pozostawiło wielką pustkę.

Tydzień po odnalezieniu ciała Woźniaka-Staraka rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe. Ceremonia pożegnalna została rozłożona na dwa dni. 29 sierpnia odbyła się msza święta w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca w Konstancinie-Jeziornej. Natomiast następnego dnia, tylko w obecności najbliższej rodziny, jego prochy w urnie zostały złożone na Mazurach, w rodzinnej Fuledzie, co wzbudziło sporo kontrowersji, więc przeniesiono je na Powązki. Jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka?

Jak wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka?

Miejsce spoczynku Piotra Woźniaka-Staraka od początku budziło zainteresowanie mediów i niemałe kontrowersje. Początkowo pochowano go na terenie posiadłości w Fuledzie. Okazało się jednak, że grób nie spełnia wymogów stawianych katakumbom, co skończyło się procesem w giżyckim sądzie, w wyniku którego pochówek uznano za nielegalny.

Policja w lutym 2020 r. wnioskowała o ukaranie wuja producenta — Mirosława S., który złożył prochy swojego siostrzeńca w murowanym grobie na terenie posesji w Fuledzie.

Sąd Rejonowy zwrócił uwagę, że zgodnie z obowiązującymi przepisami zwłoki czy spopielone szczątki ludzkie mogą być pochowane przez złożenie w grobach ziemnych, w grobach murowanych lub katakumbach i zatopienie w morzu. Szczątki pochodzące ze spopielenia zwłok, mogą być przechowywane także w kolumbariach. Z kolei te wszystkie miejsca pochówku mogą znajdować się tylko na cmentarzach. Zakładanie i rozszerzanie cmentarzy komunalnych należy do zadań własnych gminy – mówił sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Mężczyzna złożył wówczas obszerne wyjaśnienia i nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd przeprowadził postępowanie dowodowe i przesłuchał świadków. Ostatecznie, w marcu 2021 r., sąd uznał winę oskarżonego, ale odstąpił od wymierzenia kary, obciążając go jedynie kosztami sądowymi.

Z uwagi jednak na fakt, że wybudowany obiekt nie narusza innych przepisów, jak również jest on neutralny dla środowiska, sąd odstąpił od wymierzenia obwinionemu kary, a obciążył go jedynie kosztami sądowymi – przekazał sędzia Dąbrowski-Żegalski.

Jeszcze przed wyrokiem rodzina zmarłego postanowiła przenieść jego prochy na Powązki. W maju w sieci pojawiły się zdjęcia miejsca spoczynku Woźniaka-Staraka. Pomnik wyglądał dosyć skromnie, ale zakładano wówczas, że to stan przejściowy. Spekulacje okazały się słuszne, bo paparazzi sfotografowali kilka tygodni temu prace remontowe.

Obecnie po symbolicznej mogile nie ma śladu. W jej miejscu stanęło okazałe mauzoleum. Z informacji opublikowanych kilka tygodni temu przez Super Express wynika, że grobowiec powstał we Włoszech. Do Polski został przewieziony we fragmentach i złożony na Powązkach.

Dzisiaj grobowiec Piotra Woźniaka-Staraka na Starych Powązkach jest już ukończony i przypomina te przedwojenne. Idealnie wpisuje się w charakter oraz architekturę cmentarza.


Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach

Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach

Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach

Ukończony grobowiec Piotra Wozniaka-Staraka na Starych Powązkach

Piotr Woźniak-Starak - Przebudowa grobu na Powązkach

Piotr Woźniak-Starak - Przebudowa grobu na Powązkach

Komentarze

 • Gośćjagoda pisze:

  I co z tego że stoi wielki gmach…
  A czy to przywróci mu życie?
  Liczy się to co w sercu każdego z nas

  To wszystko na pokaz

 • Gość pisze:

  Piotr zył jak chciał szybko na maxa !!!!!! no i super!

 • Gość pisze:

  KAZDY ROBI JAK MU SIE PODOBA.CHOCIAZ MI OSOBISCIE NIE PODOBA SIE TA CIERNIOWA W KSZTALCIE DRZEWA KORONA I TEN W KACIE RYTUALNY KAMIEN NAPAWA ZIMNOSCIA I GROZA.

 • Kpiarz pisze:

  Dlaczego Powązki? Niby po śmierci wszyscy równi, jednak to miejsce przeznaczone jest dla osób zasłużonych w szczególny sposób.

 • Gość pisze:

  No sąsiedzi pamiętają jak spać nie dawał bo libacje całą noc były, napewno odwiedzą na Powązkach

 • Gość pisze:

  Wszystko na pokaz tylko po co? Tylko kto bogatemu zabroni.

 • Piękny pisze:

  Piękny, dzieło sztuki

 • GośćKristoff pisze:

  Jak długo Rząd będzie płacił nierobom za nieróbstwo a od tych co ciężko pracują wyciągał na podatki dla nich?

 • Gość pisze:

  A ja nie wierze ze prochy Piotra tam są .To jest grobowiec symboliczny.Prochy moze nawet rozsypane i bardzo dobrze

 • Gość pisze:

  Jak widać po niektórych komentarzach w Polsce nie można mieć swojego zadania. Jeżeli coś ci się nie podoba i powiesz to publicznie publicznie to od razu jesteś nienawistnikiem, mającym problemy z żółcią, jadem etc.

 • Izabela Wojtyniak pisze:

  Niech mu ziemia lekką będzie. Ludzie zamiast tych złośliwych i zawistnych komentarzy może jako katolicy odmówicie choć jedną zdrowaśkę za duszę tego człowieka? Tak postąpił by katolik a nie wytrząsał się nad grobem nieszczęśnika. Zazdrość to podła cecha, miał pieniądze i co z tego? Ważne jakim był człowiekiem . W głowie się nie mieści że nawet po śmierci ludzie mu pamiętają i wytkną tylko to że miał pieniądze. Co do grobu to każdy stawia taki jaki mu się podoba i na jaki go stać i tyle w temacie. Uważam że na tak bogatą rodzinę jeśli już rozpatrywać to jak większość tutaj w kategorii pieniędzy to ten grobowiec jest elegancki i skromny. Sama jestem biedna jak mysz kościelna ale nigdy nikomu nie zazdrościłam pieniędzy ale głowy do interesów, bo pieniądze przyjdą jak masz głowę na karku i dużo samozaparcia. Jeszcze jedno mi przychodzi na myśl ,czy Ci wszyscy ludzie co tu się wypowiadają w tak zawistny sposób zastanowili się choć przez sekundę co mogą czuć jego bliscy gdy to czytają? W obliczu śmierci wszyscy są również, więc uszanujmy ból i stratę jego rodziny.

 • Gość iza pisze:

  Czyli musieli dokonać ekshumacji trumny z ciałem z Fuledy, poddać kreacji i złożyć w mauzoleum rodziny Starakow.

 • Gośćkalina pisze:

  Idiotyzm! I dla kogo ten przepych? A co „zrobiliscie dla jego duszy”? Ale „lewactwo w BOGA nie wierzy”!

 • Paganini pisze:

  Ludzi ogarnijcie się nie ma dla was nic swietego

 • Gość,gość pisze:

  Komentarz Eli,to dno dna,coś jakby wykop grobowca.

 • Marysia pisze:

  Mniej zamożni żyją lepiej i są SZC, esliwszy od sp staraka a jeśli odejdą to ktoś naprawdę będzie ich dobrze wspominał kasa to tak niewiele

 • Gość pisze:

  Biedni to niech się do pracy wezmą, a nie tylko PAN DA

 • Gość pisze:

  Dokąd żyją najbliżsi a po latach zbiórka na odrestaurowanie, tylko po co, jaka wartość historyczna.

 • ela pisze:

  postawili za swoje i mieli do tego prawo a zazdrosc az ,,krzyczy,, ,ci biedni zyjacy z 500+ niech spadaja w podskokach do pracy

 • Gość pisze:

  Ty tak poważnie ?
  Biedny , jak weźmie się za robotę , biednym przestanie być !
  Co za idiotyzm !

 • Gość pisze:

  Bogatym wszystko wolno

 • Kasieńka pisze:

  Gmach okazały, a w nim prochy, coz to zmienia?Nic.Nawet po śmierci muszą pokazać swoje bogactwo.Dzieki..mam swoje male M,ale nadal zyję,bez skandali i afer.

 • Gość pisze:

  A co to kogo obchodzi….każdy ma swoich zmarłych bliższych lub dalszych i nie urządza takich cyrków czym się oni różnią to że mają pieniądze i co z tego przychodzi dzień świeczka gaśnie i nic nie pomoże.

 • Gość pisze:

  Ło tylko kto pamięta te „tragiczne okoliczności”

 • Gość pisze:

  R.I.P. 🕯

 • Gość12 pisze:

  Kazdy ma taki grob jaki ma… co komu do tego .maja kase to postawili synowi czy mezowi …Tez bym chciala zeby moj bliski mial jak najpiekniejszy grob …zazdrosc ludzka nie ma granic

 • Gość pisze:

  Tak jest. To jest, jeżeli to słowo pasuje po prostu „ładny” grobowiec.

 • Gość pisze:

  Zenada. Jeśli ich stać, to dlaczego nie mogą postawić pięknego elementu małej architektury? Lepiej posypać ziemia i poklepać na gorze.

 • Zośka pisze:

  Nie szlag człowieka może trafić, co za ludzie mają za mentalność, kogos stać to robi co mu się podoba dlaczego ma nierobów cos robic, jeszcze mieszkanie kupować czy budować, wstyd czas skończyć z tymi wszystkimi plusami bo dziadostwo coraz częściej i chętniej wyciąga łapy po cudze, wstyd ktos ciężko pracowalał inwestował czyli ryzykował udało mu się i co teraz do końca życia ma płacić frycowe, bo ktoś ma gorzej.

 • Gość pisze:

  A ja pamietam ze go pochowali w tej posiadłości na Mazurach, a tutaj proszę przenosiny. Po Smolensku nie mozna bylo ruszać a co dopiero przenieść.

 • Gość pisze:

  Jakim trzeba być płytkim żeby po śmierci stawić taki gmach .Jemu i tak to bez różnicy warto pielęgnować nine wartości Nasuwa się tylko jedno słowo żenada

 • Gość pisze:

  To jest ich grobowiec i robią jak chcą nie przesadzajmy z tymi biednymi niech się wezmą do roboty A nie cały czas rręce wyciągają tylko im dawać i dawać.

 • Gość pisze:

  Aga jest dzielna i dajcie spokój tej kobiecie

 • Piękny pisze:

  Piękny

 • Gość pisze:

  Niby z jakiego powodu? Mają kasę , więc w taki sposób chcieli oddać hołd ukochanej osobie .

 • Gość pisze:

  Brawo! Zgadzam się w 100%.

 • Gość pisze:

  To bezdomni będą mieli gdzie się schronić przed deszczem 🤔

 • Gość pisze:

  Przecież to tylko tak żeby się nie czepiali…

 • Gość pisze:

  Byl tylko tak jak kazdy z Nas …kasa ni przesadza o wartosci czlowieka a niekiedy doprowadza do tragedii…nie kazdy moze sobie pozwolic na luksusowe alkohole i narkotyki.Moze zamiast tego gmachu moze rodzinna powinna wystawic komus biednemu male lokum ,biednych ludzi w Polsce nie brakuje

 • Uuuuu pisze:

  Mauzoleum to Lenin ma

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×