NewsyNowe spekulacje nt. przyczyny śmierci Mateusza Murańskiego. Tak odważnej teorii jeszcze nie było

Nowe spekulacje nt. przyczyny śmierci Mateusza Murańskiego. Tak odważnej teorii jeszcze nie było

Mateusz Murański
Mateusz Murański

23.02.2023 06:00, aktual.: 23.02.2023 16:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mateusz Murański zmarł 8 lutego. Był zyskującym sławę aktorem i zawodnikiem mieszanych sztuk wali. Fani tej dyscypliny sportu lżyli go i hejtowali w mediach społecznościowych. Gwiazda Królowych życia Laluna Unique ujawniła, że nagonka bardzo źle wpłynęła na kondycję 29-letniego fightera.

Pamiętajcie, są osoby, które hejt zniosą bez problemu, a są takie, że tego nie udźwigną. To już druga ofiara wejścia do świata freak fight. Pieniądz to nie wszystko. Zobaczcie, co świat freak fight robi z ludźmi – napisała w oświadczeniu. I dodała: – Po ostatnich dwóch występach Mateusza było już widać, że jest z nim bardzo źle. Mega przykre, to tylko człowiek. Spoczywaj w spokoju. Mateusz Murański. Amen.

W związku z tym, przez co przechodził Mateusz, szybko narodziły się plotki, jakoby miał on odebrać sobie życie. Marietta Witkowska tak mówiła w rozmowie z Jastrząb Post:

Jeżeli było to samobójstwo, o czym słyszałam, ale nie wiem, czy tak jest, to jest to przykre, bo to jest taka słabość człowieka. Pokazuje, co hejt, nagonka robi z ludźmi, nawet którzy pokazują się jako bardzo silnie. Zawsze jest to przykre, gdy umiera człowiek, szczególnie tak młody – powiedziała celebrytka.

Aktualnie prokuratura prowadzi działania ws. zgonu zawodnika MMA. Wstępnie dowiedzieliśmy się, że śmierć spowodowała ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Na bardziej szczegółowe ustalenia musimy poczekać jeszcze kilka tygodni.

Musimy poczekać na szczegółowe wyniki badań histopatologicznych i toksykologicznych. To potrwa kilka tygodni – przekazała prokuratura.

Jaś Kapela o śmierci Mateusza Murańskiego

Na portalu Krytykapolityczna.pl pojawił się felieton autorstwa poety i publicysty, Jasia Kapeli. Artysta podobnie jak Murański również brał udział w walkach w MMA. Jak sam przypomniał w swoim artykule, osobiście poznał 29-latka. Autor tekstu, zamiast ograniczyć się do wspominek, poszedł jednak o krok dalej i zasugerował, że to patriarchat zabił Mateusza.

Wiemy nie od dziś, że patriarchat szkodzi nie tylko kobietom, ale również samym mężczyznom i to wśród nich zbiera najbardziej śmiercionośne żniwo. Niedawna, tragiczna śmierć Mateusza Murańskiego jest tego dobrym przykładem – napisał.

Po chwili dodał kilka słów o Jacku Murańskim, tacie Mateusza, którego oskarżył o "toksyczne ojcostwo". Zupełnie zlekceważył przy tym to, że 29-latek mógł mieć problem z używkami, o czym mówili jego znajomi, w tym Wielki Bu:

Oczywiście, nie znając go dobrze, mogę jedynie snuć hipotezy. Ale ponieważ osoby znające go jeszcze mniej nie mają wątpliwości, że winne są narkotyki, to pozwolę sobie się nie zgodzić i zwrócić uwagę na śmiercionośną rolę toksycznego ojcostwa i patriarchatu.

W dalszej części felietonu Jaś ponownie poruszył temat Jacka, którego powtórnie poddał krytyce.

Oczywiście nie wiem, jaką dokładnie relację Mateusz miał z ojcem, ale to, co mogliśmy oglądać przy okazji ich udziału we freak fightach, było smutnym obrazem toksycznego ojca i próbującego go zadowolić syna. Pamiętam wściekłość starego Murana, gdy jego syn przegrywał walkę z Arkadiuszem Tańculą, pamiętam jego gorzkie słowa w wywiadach po walce: „o rodzinie dobrze albo wcale, więc wcale”. Pamiętam niezadowolenie, gdy jego syn pogodził się z Tańculą, swoim dawnym kolegą z planu. Stary Muran chciał dalej pielęgnować konflikt, a chyba nawet był jego sprawcą. Tak przynajmniej wynikało z wypowiedzi Mateusza – przekonywał.

Czy tym razem Jaś Kapela przesadził? Nikt dotąd nie przedstawił tak odważnej teorii.

Kim jest Jaś Kapela?

Jaś wiele razy budził kontrowersje. Tak pisał, gdy płonęła paryska katedra Notre-Dame:

Nie gaście gów***, cud, że się pali.

Przed dwoma laty nominowano go do nagrody "Biologiczna Bzdura Roku" za stwierdzenie, jakoby "wilki żywiły się głównie roślinnie". Jeszcze większy rozgłos zdobył dzięki wywiadowi dla Krzysztofa Stanowskiego. W trakcie rozmowy wygłosił sporo radykalnych poglądów na sprawy społeczne i gospodarcze. Największy skandal z jego udziałem miał miejsce przed kilkoma miesiącami, gdy wytłumaczył, że tatuaż – napis "JP2GMD" na jego klacie, jest wymierzony w osobę Jana Pawła II.

  • Mateusz Murański
  • Joanna Godlewska-Murańska i Jacek Murański
  • Mateusz Murański
  • Joanna Godlewska-Murańska i Mateusz Murański
  • Mateusz Murański z dziewczyną
  • Kuba Wojewódzki i Jaś Kapela
  • Jacek Murański
[1/7] Mateusz Murański
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także