NewsyNie do wiary, w jaki sposób matka Magdy Gessler ją odchudzała. Wyrządziła jej krzywdę

Nie do wiary, w jaki sposób matka Magdy Gessler ją odchudzała. Wyrządziła jej krzywdę

Magda Gessler podzieliła się historią z przeszłości (fot. KAPiF)
Magda Gessler podzieliła się historią z przeszłości (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
16.04.2024 18:24, aktualizacja: 17.04.2024 11:30

Magda Gessler otworzyła się na temat swojej młodości w autobiografii. Opowiedziała o nietypowym sposobie, którym jej matka chciała ją odchudzić. Restauratorka z perspektywy czasu zrozumiała, że wyrządziło jej to krzywdę.

Magda Gessler doskonale wie, że lata spędzone w biznesie gastronomicznym wymagają po jakimś czasie poświęcenia. Dzięki swojej diecie udało jej się zrzucić 12 kilogramów. Jej przygody z dietami nie zawsze były jednak przyjemne. O jednej z nich opowiedziała w swojej "Autobiografii apetycznej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Matka Magdy Gessler chciała ją odchudzić

Okazuje się, że mama restauratorki miała istną obsesję na punkcie odchudzania. Do tego stopnia, że nie zadowalała ją szczupła figura córki. Aby zmotywować młodą Magdę Gessler do zrzucenia kolejnych kilogramów, zdecydowała się zaproponować dyskusyjną metodę.

Chciała płacić jej równowartość kilograma cielęciny za każdym razem, gdy uda jej się schudnąć kilogram. Gwiazda była zbulwersowana tym pomysłem i natychmiast odmówiła.

Mama miała obsesję na punkcie figury. Byłam szczupłą nastolatką, ale ona uważała, że powinnam jeszcze schudnąć. Ciągle o tym mówiła, aż w końcu zaproponowała, że za każdy zrzucony przeze mnie kilogram zapłaci mi tyle, co w sklepie mięsnym za kilogram świeżej cielęciny - wspomniała.

Magda Gessler o kompleksach z młodości

Chociaż jest świadoma tego, że jej rodzice mogli zwyczajnie nie wiedzieć z jakimi konsekwencjami psychicznymi będzie się to dla niej wiązało, zwróciła uwagę na szkodliwość takich działań:

Moi rodzice byli wtedy bardzo młodzi i popełniali błędy typowe dla wczesnego rodzicielstwa. Jestem przekonana, że moja mama nie miała pojęcia, jak tego typu metody wpływają na dziecko, jak osłabiają jego poczucie wartości, jak wbijają w poczucie winy.

W autobiografii Gessler zawarła również swoje refleksje na temat kompleksów, których nabawiła się przez mamę. Podzieliła się spostrzeżeniami na temat tego, jak rodzice i społeczeństwo kształtują młode osoby.

Wbijanie w kompleksy, tworzenie poczucia winy i straszenie grzechem to taka nasza, nie waham się tego powiedzieć, katolicka tradycja, mająca niewiarygodnie destrukcyjny wpływ na psychikę dziecka - dodała.
Matka Magdy Gessler wpędziła ją w kompleksy (fot. KAPiF)
Matka Magdy Gessler wpędziła ją w kompleksy (fot. KAPiF)© KAPIF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także