Tadeusz Müller łamiącym się głosem o pożarze domu. Na kupno posiadłości zaciągnął kredyt. „Nie jestem osobą bogatą”

Tadeusz Muller

Tadeusz Muller

Tadeusz Müller  przeżył ogromną tragedię. Kilka dni temu spłonął jego dom na Podlasiu. Okazuje się, że na kupno klimatycznej drewnianej posiadłości zaciągnął sporą pożyczkę. Planował otworzyć tam biznes.

Tadeusz Müller  to syn jednej z najbardziej znanych restauratorek w kraju, czyli Magdy Gessler. Jest on jej starszym dzieckiem i synem jej wielkiej miłości – Volkharta Mullera, który zmarł w 1987 roku. Po swojej matce mężczyzna odziedziczył zamiłowanie do kuchni i gotowania. Podobnie jak ona spełnia się w roli szefa kuchni.

O współpracę poprosił go nawet Robert Lewandowski podczas tworzenia swojej restauracji w Warszawie. To właśnie on był odpowiedzialny za stworzenie menu do lokalu Nine’s Restaurant & Sports Bar, który kapitan reprezentacji polski w piłce nożnej otworzył kilka miesięcy temu. Tadeusz nie może narzekać także na szczęście w życiu prywatnym. Niedawno poinformował o zaręczynach z ukochaną – Małgorzatą Downar. Sielankę przerwała jednak wiadomość o pożarze domu.

Tadeusz Müller o pożarze domu. Co miało tam powstać?

W czwartek media obiegła bardzo smutna wiadomość. Tabloidy doniosły o pożarze domu, który należy do Tadeusza Mullera. Była to bardzo urokliwa drewniana posiadłość, z której zostały jedynie zgliszcza. Na miejsce przybyło aż 11 wozów strażackich, które starały się opanować sytuację.

Wymarzony dom kucharza i restauratora we wsi Radziszewo-Króle na Podlasiu spłonął w pożarze. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 17 stycznia w godzinach popołudniowych. Gdy ogień rozpanoszył się po drewnianym domu, pożar było widać w całej okolicy. Na miejsce przybyło aż 11 wozów strażackich – opisywał zdarzenie Super Express.

Syn Magdy Gessler przeżywa koszmar! Jego dom na Podlasiu doszczętnie spłonął 😱Ten drewniany domek był wielkim marzeniem Tadeusza Mullera 😢

Posted by Super Express on Thursday, January 20, 2022

Doniesienia te potwierdził Tadeusz, który nie ukrywa, że jest zdruzgotany. Na kupno tej posiadłości zaciągnął bowiem sporą pożyczkę. W przyszłości planował otworzyć tam wymarzony pensjonat.

Kupiłem dom dzięki pożyczce z Funduszu Wschodniego, nie z własnych pieniędzy. Nie jestem osobą bogatą. Nikt mi tego nie zasponsorował. Pracowałem w pocie czoła w gastronomii na spłatę tej pożyczki. Jest nieoprocentowana, bo to pożyczka na rozwój turystyki w obszarze Podlasia, która zakładała, że muszę tam zatrudnić ludzi. To miał być pensjonat. No… Właśnie… To już nieważne – mówił łamiącym się głosem w rozmowie z Super Expressem.

Kucharzowi zależało właśnie na takie posiadłości z duszą. Nie uznaje bowiem nowego budownictwa, a drewniany domek był wymarzonym miejscem.

Ja nie uznaję nowych domów. Chciałem właśnie takiej starej chaty, z duszą, ze stara podłogą… Tam były cuda, to była perła – dodaje w tabloidzie.

W tym niezwykle trudnym czasie syn Magdy Gessler może liczyć na oddanych przyjaciół. Jeden z nich myśli o założeniu zbiórki, która pomogłaby Mullerowi uporać się finansowo ze skutkami pożaru.

Myślimy o zorganizowaniu zbiórki na ten cel. Dom kilka lat temu został uznany za jeden z „Najpiękniejszych Zabytków Podlasia” – przekazał Super Expressowi, Krzysztof, który był świadkiem pożaru.

Miejmy nadzieję, że dom Tadeusza uda się jeszcze uratować. Zdjęcia, które po pożarze opublikował tabloid były bardzo wstrząsające, ale być może z pomocą i wsparciem finansowym przyjaciół uda się jeszcze stworzyć wymarzony pensjonat.


Tadeusz Muller przed swoim domem na Podlasiu

Tadeusz Muller przed swoim domem na Podlasiu

Magda Gessler z synem Tadeuszem

Magda Gessler z synem Tadeuszem

Tadeusz Müller bierze ślub

Tadeusz Müller bierze ślub

Komentarze

 • Makrela pisze:

  Szkoda z pewnością takiej fajnej starej z klimatem chałupy !! Ten pan Chyba jest sympatycznym człowiekiem bardzo lubię oglądać jego programy kulinarne ciekawe mówi o swoich przepisach .Z pewnością stanie na nogi po stracie chałupy .

 • Gość pisze:

  Co się dzieje z tym światem i ludźmi. Setki rodzin żyje w ubóstwie skrajnym, są krzywdzeni, znikąd pomocy… nawet do głowy im nie przyjdzie prosić o pomoc, bo to nie w ich naturze i honorze. A tu facet z TV, z gazet i licznych programów z matką milionerką, siostrą i reszta bogatej rodziny wypłakuje się i będzie zakładał zbiórki i ludzi na kasę naciągał, bo umrze z głodu i po prostu już nic innego mu nie zostało taka tragedia… Zamiast dawać pieniądze takim ludziom wpłacajmy na rzecz naprawdę potrzebujących i prawdziwie nieszczęśliwych, a on sobie da rade na bank.

 • Gość pisze:

  Wstyd. Matk

 • Gość pisze:

  A gdzie ubezpieczenie ? Najlepiej beczec po gazetach …

 • Gośćjola pisze:

  Matka 2 razy nie poleci na wypasione wakacje i synek stanie na nogi.
  To że w Polsce zbiórki modne to nie znaczy że ten facet musi korzystać z takiej opcji.
  Ludzie nie przesadzajcie bo za chwile będziemy robić zbiórki na wszystkich pisowców.

 • Gośćkrysia pisze:

  Mamusia da po to jest a ty chłopie do roboty

 • Bubuś pisze:

  Ludzie nie przesadzajcie z tą zbiórką dla człowieka, którego matka ma miliony na koncie.

  • Gość pisze:

   To fakt,napewno to smutne że los Go tak doświadczył,ale jest tyle ludzi którym brakuje na żywność,myślę że takie zbiórki można owszem ale dla

 • Gość pisze:

  Szkoda, bardzo szkoda, zwłaszcza, że w porównaniu matką i siostrą, wygląda na bardzo pozytywną osobę.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×