Kim jest Sonja Orlewicz-Zakrzewska – dziewczyna Bartosza Bieleni?

Jan Komasa i Bartosz Bielenia – Oscary 2020

Jan Komasa i Bartosz Bielenia – Oscary 2020

Sonja Orlewicz-Zakrzewska i Bartosz Bielenia są parą. Kim jest dziewczyna aktora, który zagrał główną rolę w filmie Boże ciało?

Bartosz Bielenia zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku w 1999 roku. Zagrał wtedy tytułową rolę w przedstawieniu Mały Książę. W 2013 roku zaczął występować w Teatrze Bagatela w Krakowie, gdzie wcielał się w rolę Hipolita z powieści Idiota Fiodora Dostojewskiego. W latach 2014-2017 jego miejscem pracy stał się Stary Teatr w Krakowie. Od dwóch lat możemy oglądać aktora w spektaklach Nowego Teatru w Warszawie.

O młodym aktorze zrobiło się głośno dzięki głównej roli w nominowanym do Oskara filmie Boże Ciało. I chociaż polska produkcja nie zdobyła statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej, to dzięki udziałowi w filmie Bielenia stał się gorącym nazwiskiem polskiego show-biznesu.

Bartosz Bielenia z dziewczyną

Sława aktora nabiera tempa i coraz częściej jest on zapraszany na wszelkiego rodzaju gale. Ostatnio, można go było zobaczyć na rozdaniu nagród PSC. 28-letni aktor przybył w towarzystwie swojej partnerki – Sonji Orlewicz-Zakrzewskiej. Para nie szczędziła sobie czułości, widać było, że nie przejmują się obecnością aparatów fotograficznych i kamer.

Bartosz Bielenia

scena z: Bartosz Bielenia, SK: Gala wręczenia Nagród PSC Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, , fot. Podlewski/AKPA

Kim jest Sonja Orlewicz-Zakrzewska?

Sonja, to absolwentka łódzkiej filmówki na kierunku fotografia. Dziewczyna Bartosza Bielenia również obraca się w świecie filmu. Jej krótkometrażowa produkcja Krzyż na drogę była wyświetlana podczas ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Na co dzień zajmuje się reżyserią i scenopisarstwem. Dziewczyna na rozdanie Orłów 2020 przybyła z niewielką kamerą i dokumentowała przebieg wydarzeń. Jak zdradziła, gromadzi materiał do dokumentu o swoim chłopaku:

Ja reżyseruję nasz film i nie tylko ten film. Piszę scenariusze i jestem fotografem. […] Kręcimy wspólnie cały ten proces Bartka bycia w filmie i dochodzenia do tej przeprawy, którą wszyscy obserwujemy. Myślę, że jest to bardzo ciekawy proces i wspólnie coś z tego robimy – powiedziała w „Dzień Dobry TVN”.

Czekamy zatem z niecierpliwością na wspólną produkcję młodego aktora i jego dziewczyny.


All-ONS_1063973447-Bartosz_Bielenia

02-03-2020 Warszawa Gala Orly 2020 fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

All-ONS_1063973525-Bartosz_Bielenia

02-03-2020 Warszawa Gala Orly 2020 fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

fot. AKPA

scena z: Bartosz Bielenia, SK: Gala wręczenia Nagród PSC Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych, , fot. Podlewski/AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×