Szukaj

Gwiazdor Budki Suflera ma raka. Zespół wydał oficjalne oświadczenie: “Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki”

Romuald Lipko z Budki Suflera ma raka. Przykrymi, lecz pełnymi nadziei informacjami podzielili się dziś rano koledzy mężczyzny z zespołu. Jak czuje się muzyk? Jest także jego zdjęcie ze szpitala!
Budka Suflera

Paskudne choróbsko zaatakowało kolejną znaną osobę. Kilka tygodni temu, nowotwór zdiagnozowano u kompozytora Budki SufleraRomuald Lipko od dłuższego już czasu leczy się poza granicami naszego kraju. O wszystkim poinformowali koledzy z zespołu, publikując na Facebooku oficjalne oświadczenie:

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową. Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie.

Mężczyzna nie daje się chorobie i dzielnie z nią walczy. Stara się nie myśleć o najgorszy, a podczas ostatnich spotkań z kolegami mówił jedynie o zaplanowanych koncertach:

Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Jeśli Jego rozmowa z kimś z nas była lub jest możliwa, to Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Trzymamy więc kciuki za pomyślne leczenie i na to, że już niedługo muzyk w pełni sił wróci do zdrowia i wygra walkę z rakiem.

Zobacz: Była gwiazda “Dzień Dobry TVN” ma raka! Opublikowała wstrząsający wpis i zdjęcie ze szpitala!

Zobacz: Iker Casillias miał zawał, jego 35-letnia żona ma raka. Wstrząsające doniesienia mediów

Zobacz: Gwiazdor hitu “Do przodu Polsko” ma złośliwego raka. Jego córka wystosowała poruszający apel do mediów


×